konferencje i szkolenia kwiecień 2018 [AKTUALIZACJA 18/4/2018]

przez | 4 kwietnia 2018

No to zaczynamy kwiecień. Najedzeni i wypoczęci po świętach? To do nauki 😉

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

W tym miesiącu parę miast już jest na liście, standardowo Warszawa (13 wydarzeń!), a prócz niej Poznań (3 wydarzenia!), Rzeszów, Kraków, Łódź, Szczecin, Bielsko-Biała i Katowice!

AKTUALIZACJA 16/4/2018Wrocław

AKTUALIZACJA 18/4/2018Łódź

WARSZAWA

XTB Trading Club 5 kwietnia

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Michał Pokrzewiński – aktywny inwestor związany z rynkiem finansowym od 2010 roku. Specjalizuje się w behawioralnych aspektach inwestowania oraz zarządzaniu kapitałem. Zwolennik tradingu na podstawie Price Action. Pracownik wielu instytucji finansowych od 2016 roku związany z Domem Maklerskim XTB. Na co dzień stara się wspierać inwestorów w ich zmaganiach na rynkach finansowych, służąc radą na w zakresie strategii inwestycyjnych i specyfiki funkcjonowania kontraktów CFD. Autor publikacji dotyczących tematyki inwestycyjnej, trener w zakresie analizy technicznej.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 5 kwietnia 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Blockchain oraz przyszłość rynku cyfrowych walut

źródło: Facebook

Opis organizatora: Prelegent Pan Zbigniew Grutkowski – Dyrektor ds. Rozwoju w TeleTrade Polska.
Specjalista i miłośnik technologii Blockchain. Mówca na konferencjach branżowych i autor licznych artykułów eksperckich, a także twórca krypto TTE. Z wykształcenia ekonomista z 11 letnim doświadczeniem zdobytym w największych bankach i funduszach inwestycyjnych.

O czym będziemy rozmawiać na konferencji:
– aktualności ze świata cyfrowych walut;
– wpływ najnowszych informacji na cenę;
– jak zarabiać na spadkach;
– rynek krypto versus rynek kapitałowy;
– analiza techniczna najpopularniejszych krypto;
– krypto TeleTrade eCoins TTE.

Organizator: TeleTrade Poland
Data:
10 kwietnia 2018, godz. 18:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Warsaw Trade Tower, Chłodna 51, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Mądry bogaty rentier

Opis organizatora: To kultowe i inspirujące szkolenie o sprawdzonych metodach zarządzania pieniędzmi, w którym uczestniczyło już ponad 40 tys. osób! Na szkoleniu poznasz narzędzia i metody, dzięki którym pomnożysz swój majątek szybciej i bezpieczniej, wykorzystując aktualne szanse rynkowe oraz innowacyjne formy inwestowania.

„Mądry Bogaty Rentier” to obowiązkowe szkolenie dla każdego, kto chce zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich oraz zyskać realną szansę na bycie wolnym finansowo.

To szkolenie dla każdego kto chce efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi i dążyć do bogacenia się, inwestując w zawsze aktualne inwestycje.

To szkolenie zmienia podejście do finansów – już na zawsze! Doświadczenie w inwestowaniu nie jest wymagane!

CZĘŚĆ SPECJALNA „Alternatywne metody inwestowania w nieruchomości” Większość z nas inwestowanie w nieruchomości kojarzy z długoterminowym inwestowaniem w mieszkania pod wynajem. Chodź jest to popularna forma inwestycji, to istnieją alternatywne, krótkoterminowe, stabilne i bardziej zyskowne formy inwestowania w nieruchomości. Jedną z nich jest współfinansowanie komercyjnych projektów deweloperskich, dzięki czemu możesz uczestniczyć w marży dewelopera. Na spotkaniu dowiesz się jak osiągać dwucyfrowe zyski z tego typu inwestycji, angażując kapitał porównywalny do bezpośredniej inwestycji w mieszkania.

Prowadzący – Krzysztof Noga Certyfikowany Doradca EFG® (numer licencji: PL.09.EFG.00862). Autor szkoleń z zakresu planowania finansów osobistych, na których pojawiło się ponad 40 tys. osób. Pracuje bezpośrednio z blisko 500 inwestorami. Osobiście inwestuje m.in. w nieruchomości, fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje korporacyjne, biznesy. W Szkole Inwestowania S.A. od 2008 r.

Organizator: Szkoła Inwestowania
Data:
11 kwieceiń 2018, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: 9. piętro, Atrium Tower Sp. z o.o. Aleja Jana Pawła II 25, 00-854 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Market Talk – Krypto czy Forex?

źródło: Facebook

Opis organizatora: Prelegent Pan Bartłomiej Chomka Dyrektor departamentu analiz w TeleTrade Polska.
Specjalista, trader, analityk rynków finansowych oraz rynku kryptowalut w przeszłości zawodowy koszykarz. Autor licznych artykułów eksperckich, komentarzy rynkowych. Z wykształcenia ekonomista z 8 letnim doświadczeniem zdobytym w największych domach maklerskich, inwestor z długoletnią praktyką zarządzania kapitalem firm inwestycyjnych.

O czym będziemy rozmawiać na konferencji:
– 4 filary Międzynarodowych Rynków Finansowych;
– analiza techniczna versus fundamentalna;
– indywidualne podejście;
– kryteria sukcesu w tradingu;
– przyszłość rynku kryptowalut;
– analiza bieżącej sytuacji rynkowej.

Organizator: TeleTrade Poland
Data:
11 kwietnia 2018, godz. 18:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Warsaw Trade Tower, Chłodna 51, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Trading and global crypto regulations by bitFlyer

 

UWAGA! wydarzenie będzie się odbywać w języku angielskim!

źródło: www.meetup.com/pl-PL/WICKED-CRYPTO-MEETUP/

Opis organizatora: We are happy to announce WCM #5!
This time we will host representatives of one of the biggest global crypto exchange – bitFlyer. They will tell you about the exchange expansion, trading & investing in cryptocurrencies and crypto regulations in Asia, Europe and globally.

Speaker:

  • Rikiya Masuda (CFO) – graduated from Waseda University School of Political Economics in 2007. Starting in 2007, he has worked for seven years in the corporate sales department of Sumitomo Mitsui Banking Corporation and a local subsidiary in China. Rikiya received his MBA from Hong Kong University of Science and Technology in 2016.
  • Andy Bryant (COO) – graduated from the University of Bath in 2008 and he also studied at the Tokyo Institute of Technology. Starting in 2008, he worked in various positions in finance and technology, including being the global COO for an M&A advisory firm, BDA Partners, and as the CEO of his own technology startup. Andy has received multiple awards from prestigious institutions including Daiwa Securities and the Royal Academy of Engineering.

Agenda:

1. History bitFlyer / Japan
2. Trading & Investing in Crypto
3. Regulatory setup Asia, Europe & globally
4. Q&A
Dostępny będzie też przekaz live pod tym adresem.

Organizator: bitFlyer, Inc.
Data: 11 kwietnia 2018, godz. 18:30-22:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Startberry Grochowska 306/308, 03-840 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Zostań rentierem ze stabilnym dochodem!

Opis organizatora: Na szkoleniu:
Jak bezpiecznie pomnażać swój kapitał z gwarancją zwrotu każdej wpłaconej złotówki? Otrzymaj gotowe rozwiązanie na lukratywną inwestycję bez ryzyka straty.
Jak zmaksymalizować produktywność własnego kapitału? Dowiedz się jak już nigdy nie wkładać pieniędzy na lokatę, bo poznasz alternatywę dla lokat 7% zwrotu.
Jak skorzystać z gotowych, wygodnych i zyskownych rozwiązań? Poznaj sprawdzone od 20 lat na rynku niemieckim programy z gwarancją oraz w pełni zarządzanych przez specjalistów.
Otrzymasz gotowe rozwiązanie, które zagwarantuje Tobie pomnażanie kapitału.
Poznasz sprawdzone w Niemczech inwestycje kapitałowe z gwarancją wpłacanego kapitału, co oznacza że od teraz zaczniesz już zawsze pomnażać stabilnie swój kapitał.

„Zostań rentierem” to obowiązkowe szkolenie dla każdego, kto chce zaplanować budowę kapitału i żyć z pasywnego dochodu oraz poznać efektywne i bezpieczne sposoby pomnażania majątku.

Prowadzący: Andrzej Spuła. Mentor Finansowy i Money Coach, przedsiębiorca, właściciel Money Coaching Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Przez ponad 20 lat analizował, doradzał i inwestował z sukcesem na rynku niemieckim, by teraz dzielić się tą wiedzą z Polakami. Obecnie współpracuje z firmą Milewscy & Partnerzy, organizatorem największych wydarzeń w Polsce, aby dotrzeć do jeszcze większego grona rodaków i pokazać im gotowe strategie inwestycyjne z rynków zachodnich, na oszczędzanie, pomnażanie i efektywne zarządzanie swoim kapitałem.

Organizator: Money Coaching Sp. z o.o. Spółka komandytowa oraz Milewscy & Partnerzy
Data: 11 kwiecień 2018, godz. 18:30-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne BusinessRoom, Grójecka 1/3, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

XTB Trading Club 12 kwietnia

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Daniel Schittek – absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach na kierunku Finanse i Rachunkowość. Od 2011 roku aktywny inwestor i pasjonat rynków finansowych. Przez dwa lata pracował jak analityk w Investio, po czym rozpoczął karierę w Warszawie jako zawodowy trader. Obecnie analityk w XTB. W inwestowaniu stosuje przede wszystkim rynkowe geometrie wykorzystywane w pryzmacie sytuacji makroekonomicznej.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 12 kwietnia 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

VENTURE CAPITAL KONGRES 2018

Opis organizatora: Zapraszamy na pierwsze w Polsce wydarzenie dedykowane tematyce polskiego rynku funduszy inwestycyjnych, kierowane do przedstawicieli funduszy venture capital oraz private equity. Grono prelegentów kongresu składa się z ekspertów w dziedzinie rynków kapitałowych, reprezentantów towarzystw funduszy inwestycyjnych oraz przedstawicieli organizacji takich jak Komisja Nadzoru Finansowego, Giełda Papierów Wartościowych oraz Narodowe Centrum Badań i Rozwoju. Gości kongresu krótkimi wystąpieniami powitają Pan Marek Chrzanowski – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego oraz Pani Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii. Podsumowaniem kongresu będzie przyznanie przez Fundację Startup Poland nagrody dla najlepiej ocenionego polskiego funduszu VC oraz opublikowanie wyników badań prowadzonych przez fundację wśród branży startupowej. Nagrodę specjalną dla najprężniej działającego funduszu przyzna również Giełda Papierów Wartościowych. Partnerem merytorycznym i pomysłodawcą kongresu jest Kancelaria Prawna Snażyk Granicki, specjalizująca się w obsłudze prawnej funduszy inwestycyjnych oraz prawie rynków kapitałowych. Partnerem Głównym wydarzenia jest PKO Bank Polski.

Program:

09:30 – 09:40
Powitanie gości Marek Chrzanowski – Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego oraz Jadwiga Emilewicz – Minister Przedsiębiorczości i Technologii

09:40 – 09:45
Wprowadzenie Tomasz Snażyk – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Snażyk Granicki

09:45 – 10:15
Prelekcja: „Programy inwestycyjne PFR Ventures” Aleksander Mokrzycki – Członek Zarządu PFR Ventures

10:15 – 10:45
Prelekcja: „Programy dofinansowania z NCBR” Prof. Aleksander Michał Nawrat – Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań Rozwojowych

10:45 – 10:50
Chivas The Venture Paweł Sołuch

10:50 – 11:00
Przerwa kawowa

11:00 – 11:30
Prelekcja: „Wybór formy prawnej funduszu (FIZ, ASI)” Katarzyna Mordaka – Radca prawny, Partner w Kancelarii Snażyk Granicki Krzysztof Szachogłuchowicz – Radca prawny, Starszy Prawnik w Kancelarii Snażyk Granicki

11:30 – 12:00
Prelekcja: „Funkcjonowanie Funduszy Inwestycyjnych Zamkniętych z punktu widzenia TFI” Wojciech Jabłoński – Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu, Origin TFI

12:00 – 13:00
Panel dyskusyjny: „Czy Alternatywne Spółki Inwestycyjne mogą zastąpić Fundusze Inwestycyjne Zamknięte?” Marcin Mołdawa – Dyrektor Departamentu Funduszy Inwestycyjnych i Funduszy Emerytalnych KNF Tomasz Bedla – Radca prawny, Wiceprezes Zarządu Copernicus TFI Bartłomiej Gola – Partner generalny SpeedUp Group Moderacja: Artur Granicki – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Snażyk Granicki

13:00 – 13:45
Lunch

13:45 – 14:15
Prelekcja: „Umowa pomiędzy funduszem inwestycyjnym, a limited partners” Izabela Pruszyńska – Radca prawny, Starszy Prawnik w Kancelarii Snażyk Granicki; Tomasz Snażyk – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Snażyk Granicki

14:15 – 15:15
Panel dyskusyjny: „Sposoby wyjścia z inwestycji” Dariusz Mejszutowicz – Wicedyrektor Działu Rozwoju Biznesu i Rynków Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie; Maciej Hazubski – Prezes Zarządu IQ Partners Przedstawiciel PKO BP Moderacja: Tomasz Snażyk – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Snażyk Granicki

15:15 – 16:15
Panel dyskusyjny: „Wyzwania rynku VC w przyszłości” Maciej Ćwikiewicz – Prezes Zarządu PFR Ventures Marian Owerko – Managing Partner w Solter Prof. Aleksander Michał Nawrat – Zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań Rozwojowych Reprezentant Startup Poland Reprezentanci VC Moderacja: Artur Granicki – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Snażyk Granicki

16:15 – 16:25
Przyznanie nagrody dla najlepiej ocenionego funduszu inwestycyjnego Julia Krysztofiak-Szopa – Prezes Fundacji Startup Poland

16:25 – 16:35
Przyznanie nagrody specjalnej GPW Marek Dietl – Prezes Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie

10:50 – 11:00
Zakończenie części konferencyjnejTomasz Snażyk – Radca prawny, Partner Zarządzający w Kancelarii Snażyk Granicki

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Kancelaria Snażyk Granicki
Data: 13 kwietnia 2018, godz. 09:30-16:00 (dodaj do swojego kalendarza!wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA Książęca 4, 00-498 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Giełdowa Akademia Filmowa – “Big Short” (2015)

Opis organizatora: Jak mówi japońskie przysłowie „obraz wart jest 1000 słów”. Czy ukazanie mechanizmów rządzących rynkiem finansowym za pomocą filmów może być okazją do poszerzenia wiedzy o nich? Jak najbardziej! A giełdowa Sala Notowań zamieni się w najbliższym czasie w salę kinową.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że filmy fabularne służą jedynie rozrywce, a ich wartość edukacyjna jest niewielka. Tymczasem wyniki wielu badań naukowych wskazują, że w przypadku różnych dziedzin, w tym szeroko rozumianej ekonomii i finansów, istnieje możliwość zdobywania wiedzy poprzez aktywne oglądanie filmów fabularnych. Aktywne, czyli połączone z dyskusją o tematach poruszonych w filmie czy też analizą problemów zaprezentowanych w obrazie.

O projekcie:
Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja GPW uruchamiają unikalny projekt prezentacji filmów o rynkach finansowych. W ramach projektu będą prezentowane obrazy odsłaniające kulisy działania rynków czy też skupiające się na konkretnych problemach rynku. Merytorycznym partnerem projektu jest Instytut Ryzyka i Rynków Finansowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prezentowane filmy, oprócz walorów edukacyjnych, posiadają również wartości historyczne i dokumentalne. Dzięki filmom sprzed lat, o początkach rynków kapitałowych, widzowie poznają rynek finansowy sprzed ery zaawansowanych technologii, ówczesne mechanizmy nim rządzące, nieco odmienną od współczesnej pracę maklerów i bankierów inwestycyjnych.

Tym, co wyróżni projekt GPW, będzie połączenie pokazu filmu z komentarzem eksperta, który podzieli się doświadczeniem zawodowym, opowie własne i zasłyszane anegdoty związane z rynkiem. Goście będą komentować filmy, konkretne mechanizmy, procesy lub problemy rynków finansowych.

Dla widzów będzie to doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z osobowościami rynków finansowych, w niektórych przypadkach legendami. Będą też mieli unikalną możliwość zadania pytań gościom i wymiany poglądów.

Mamy nadzieję, że pokazy filmów o tematyce związanej z rynkami finansowymi pozwolą ich uczestnikom lepiej zrozumieć funkcjonowanie giełd, a dzięki temu zyskać wiedzę by stać się bardziej skutecznymi inwestorami.

17 kwietnia zaprezentujemy film opowiadający o przyczynach kryzysu finansowego z lat 2007-2008, który spowodował pęknięcie tzw. bańki kredytowej. Reżyserem i współscenarzystą jest Adam McKay, a w filmie występują Christian Bale, Steve Carell oraz Ryan Gosling.

Program:

17:00 – 20:00
Komentarz i projekcja filmu “Big Short” z 2015 roku

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 17 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA Książęca 4, 00-498 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

XTB Trading Club 19 kwietnia

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Krzysztof Powierza – z rynkiem walutowym związany od 2010 roku. Karierę zawodową rozpoczął w 1989 r., jako przedsiębiorca w obszarze handlu i obrotu nieruchomościami – inwestuje w nieruchomości do dzisiaj. Dzięki wieloletniej aktywności w biznesie poznał zasady i uwarunkowania rynku, zdobył szerokie doświadczenie w takich dziedzinach, jak inicjowanie przedsięwzięć, kreowanie rozwiązań, nadzorowanie projektów. Propaguje ideologię stawiania przygotowania mentalnego jako podstawy w zyskownych inwestycjach. Preferuje zdrowy styl życia.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 19 kwietnia 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Dzień Inwestora Indywidualnego

Opis organizatora: Wydarzenie Dzień Inwestora Indywidualnego, to inicjatywa mająca na celu prezentację aktualnych zagadnień związanych z funkcjonowaniem rynku giełdowego. Konferencja będzie okazją do przedstawienia najnowszej oferty GPW w Warszawie i wymiany poglądów na temat funkcjonowania rynku. Podczas konferencji wystąpią eksperci ds. rynku kapitałowego i inwestowania, którzy omówią najbardziej aktualne tematy z takich obszarów jak inwestowanie w instrumenty finansowe notowane na giełdzie, pozyskiwanie i pomnażanie kapitału strategie inwestorskie itp.

Wydarzenie jest skierowane do inwestorów indywidualnych, instytucjonalnych, obecnych i potencjalnych emitentów giełdowych, domów maklerskich, Autoryzowanych Doradców, firm doradczych, przedstawicieli innych instytucji rynku kapitałowego i mediów.

W programie m.in:

  • debaty panelowe, wystąpienia i warsztaty skierowane do praktyków
  • prezentacje i stoiska spółek z Głównego Rynku, NewConnect i Catalyst
  • spotkania z ekspertami

Wykładowcy:

  • Bogdan Kornacki – Product Manager | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Wykształcenie wyższe ekonomiczne, makler papierów wartościowych (licencja nr 180). Od 1992 roku pracował w biurach maklerskich, pełnił funkcję animatora, nadzorował inwestycje własne i działalność animatorów. Od 2007 r. pracuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w Dziale Instrumentów Pochodnych, a następnie w Dziale Rozwoju Rynku w zespole odpowiedzialnym za instrumenty pochodne, produkty strukturyzowane i ETFy. Członek komisji rewizyjnej ZMiD (wcześniej również członek zarządu ZMiD). Posiada wieloletnie doświadczenie, jako wykładowca i szkoleniowiec w zakresie instrumentów pochodnych i produktów strukturyzowanych oraz funkcjonowania rynku kapitałowego, kierowanych do inwestorów indywidualnych oraz pracowników domów maklerskich.
  • Filip Duszczyk – Account Manager | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Absolwent wydziału ekonomii na University of Chicago i Executive MBA na SGH w Warszawie. Od 1998 roku związany z rynkami opcji na chicagowskich giełdach. Pracował jako animator opcji i kontraktów terminowych na parkietach Chicago Board Options Exchange, Chicago Mercantile Exchange oraz Chicago Board of Trade. Specjalizował się w opcjach na indeksy SPX i DJX, opcjach na fundusz ETF Dow Jones (Diamonds), opcjach na kontrakt terminowy S&P 500 oraz kontraktach terminowych na indeks Dow Jones. W 2014 roku dołączył do zespołu Działu Rozwoju Rynku GPW.
  • Krzysztof Sosnowski – Product Manager | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (licencja nr 2037). W latach 2009 – 2011 pracował w Biurze Maklerskim Alior Banku na stanowisku Analityka Technicznego a następnie Maklera Papierów Wartościowych dla klientów segmentu VIP. Z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie związany od 2011 roku, dołączył do Zespołu Sesji Giełdowych w Dziale Notowań. Pełnił funkcję Przewodniczącego Sesji Giełdowych i był bezpośrednio odpowiedzialny , między innymi za: nadzór nad przebiegiem sesji giełdowej, bieżącą i awaryjną parametryzację systemu notowań oraz badanie zleceń i transakcji pod kątem możliwej manipulacji. W Dziale Rozwoju Rynku od marca 2018 roku.
  • Katarzyna Sekścińska – Katedra Psychologii Społecznej Uniwesytetu Warszawskiego Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, coach i trener. Psycholog i ekonomistka. Adiunkt w katedrze Psychologii Społecznej, w zakładzie Psychologii Organizacji i Pracy Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowo-badawcze obejmują psychologię ekonomiczną i ekonomię behawioralną. Szczególnie interesują ją tematy związane z psychologicznymi i socjologicznymi czynnikami wpływającymi na ryzykowne wybory finansowe i wybory konsumenckie jak również zagadnienia socjalizacji ekonomicznej. Autorka ponad 30 artykułów naukowych opublikowanych w wysoko punktowanych czasopismach zagranicznych i krajowych oraz 60 wystąpień podczas konferencji naukowych.
  • Jakub Ciepiela – Dom Maklerski BOŚ SA Zawodowo związany z rynkami finansowymi od 2010 r. Obecnie Zastępca Dyrektora Wydziału w Domu Maklerskim BOŚ S.A. z którym związany jest od 2014 roku. Od 2008 r. członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych gdzie pełnił rolę przewodniczącego oddziału. W spółkach giełdowych pełnił obowiązki przewodniczącego i członka rad nadzorczych m.in. CDE S.A., MEW S.A., czy Internet Works S.A. Prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania metod analizy technicznej w handlu. Uczestnik wielu konferencji o tematyce finansowej m.in. WallStreet, Profesjonalny Inwestor, FxCuffs. Aktywny inwestor od 2008 roku.
  • Paweł Krakowiak – Makler Papierów Wartościowych | Noble Securities SA Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Matematyka. W październiku 2015 r. zdobył licencję maklera papierów wartościowych z najlepszym wynikiem w tej edycji egzaminu. Obecnie pracuje w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego i kontynuuje studia doktoranckie na kierunku Matematyka.
  • Sebastian Zadora – Dyrektor Wydziału Sprzedaży Instrumentów Finansowych | Dom Maklerski BOŚ SA Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku inżynieria komputerowa. Od 2005 roku związany zawodowo z rynkami finansowymi. Pracował jako menedżer produktów skarbu w Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup), w Banku BPH jak również w biurach maklerskich zajmujących się obsługą transakcji zarówno na giełdach jaki i rynku pozagiełdowym (OTC). Od 2009 roku dyrektor w Domu Maklerskim BOŚ, gdzie odpowiedzialny jest m. in. za promocję oferty oraz działalność edukacyjną biura. Aktywny inwestor, obecny także na rynku GPW.
  • Tomasz Krzyk – Dyrektor Biura Analiz Papierów Dłużnych | Noble Securities SA Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Dyrektor Biura Analiz Papierów Dłużnych w domu maklerskim Noble Securities S.A. Zajmuje się analizą kredytową spółek zainteresowanych emisją obligacji, w tym przygotowywaniem modeli przepływów pieniężnych dla przedsiębiorstw oraz ustalaniem podstawowych parametrów emisji obligacji w oparciu o profile ryzyka emitentów.
  • Rafał Iżyński – analityk
  • Kamil Szymański – Wicedyrektor Departamentu Rynków Regulowanych | mBank Dom Maklerski Większość dotychczasowej kariery zawodowej (ponad 12 lat) spędził w Londynie gdzie jako doradca inwestycyjny specjalizował się w bankowości międzynarodowej reprezentując klientów blisko związanych z Londyńskim City oraz grupę inwestorów rezydujących w Polsce. Pracując dla m i.in. dla Llyods Banking Group, Santander UK oraz Citi International Bank London. Obecnie w Domu Maklerskim mBanku odpowiada za wszystkie aspekty działalności Wydziału Indywidualnej Obsługi Maklerskiej w tym koordynację pracy analityków oraz prywatnych maklerów. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, posiada certyfikaty uprawniające do udzielania doradztwa finansowego w Wielkiej Brytanii (Investment Management Certificate, Certificate in Financial Planning) oraz tytuł CFA.
  • Paweł Szczepanik
  • Mateusz Madej – Dom Maklerski BOŚ SA Specjalista w DM BOŚ. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Psychologia w zarządzaniu. Pasjonat finansów behawioralnych, zgłębiający tematykę podejmowania decyzji przez inwestorów. Poza szkoleniami związanymi z psychologią inwestowania prowadzi także spotkania z zakresu wykorzystania metod analizy technicznej na rynkach. Uczestnik wielu konferencji o tematyce finansowej m.in. WallStreet, FxCuffs. Aktywny uczestnik rynków kapitałowych.
  • Paweł Małmyga – Analityk | Dom Maklerski PKO BP Z Domem Maklerskim PKO BP związany od 2011 roku. Regularnie reprezentuje DM na konferencjach branżowych, spotkaniach z Klientami oraz studentami, a także komentuje aktualną sytuację na rynku. Kilkukrotnie wyróżniony w rankingu analityków Gazety Parkiet. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu budowania automatycznych strategii inwestycyjnych.
  • Piotr Neidek – Analityk techniczny rynków inwestycyjnych | mBank Dom Maklerski Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i pracownik naukowy (2003-2006) Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi; autor książki “Międzynarodowe Rynki Finansowe – podstawy analizy technicznej”; od 2003 w Domu Maklerskim mBanku, licencja maklerska nr 1985. Publikuje i występuje w mediach branżowych, na konferencji „Wall Street” SII i Serwisie Informacyjnym DM mBanku. W styczniu 2018, głosami zarządzających TFI i OFE, po raz siódmy z rzędu został uznany za najlepszego specjalistę od analizy technicznej w Polsce. W rankingu `Gazety Giełdy Parkiet` otrzymał statuetkę „Byk & Niedźwiedź” za najlepszy w 2016 portfel inwestycyjny w kategorii AT – 56 % zysku. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci zainteresowany pokerem Texas holdem, bilardem, darts/rzutkami i podróżami.

Program do pobrania tutaj

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 20 kwietnia 2018, godz. 14:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA Książęca 4, 00-498 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Dzień Otwarty GPW

Opis organizatora: Wydarzenie skierowane do wszystkich, którzy chcą wiedzieć więcej o giełdzie i rynku kapitałowym. Znając wartość edukacji w zakresie ekonomii i inwestowania, GPW przygotowała szereg niespodzianek dla rodzin z dziećmi. Dzięki przygotowanym atrakcjom wszyscy, nawet najmłodsi, będą mieli okazję zapoznać się z zasadami funkcjonowania rynku kapitałowego. Specjalnie dla Państwa w Dniu Otwartym na terenie GPW będzie się znajdować strefa foodtrucków.

W programie m.in:

  • Dzieci Wiedzą Lepiej – debata z dziećmi o giełdzie
  • wykłady ekspertów poświęcone giełdzie i rynkom kapitałowym
  • wykłady o giełdzie przeznaczone dla dzieci
  • gra przygodowa
  • filmy o giełdzie i rynku kapitałowym
  • stoiska informacyjne Domów Maklerskich oraz spółek notowanych

Wykładowcy:

  • Bogdan Kornacki – Product Manager | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Wykształcenie wyższe ekonomiczne, makler papierów wartościowych (licencja nr 180). Od 1992 roku pracował w biurach maklerskich, pełnił funkcję animatora, nadzorował inwestycje własne i działalność animatorów. Od 2007 r. pracuje na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie w Dziale Instrumentów Pochodnych, a następnie w Dziale Rozwoju Rynku w zespole odpowiedzialnym za instrumenty pochodne, produkty strukturyzowane i ETFy. Członek komisji rewizyjnej ZMiD (wcześniej również członek zarządu ZMiD). Posiada wieloletnie doświadczenie, jako wykładowca i szkoleniowiec w zakresie instrumentów pochodnych i produktów strukturyzowanych oraz funkcjonowania rynku kapitałowego, kierowanych do inwestorów indywidualnych oraz pracowników domów maklerskich.
  • Filip Duszczyk – Account Manager | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Absolwent wydziału ekonomii na University of Chicago i Executive MBA na SGH w Warszawie. Od 1998 roku związany z rynkami opcji na chicagowskich giełdach. Pracował jako animator opcji i kontraktów terminowych na parkietach Chicago Board Options Exchange, Chicago Mercantile Exchange oraz Chicago Board of Trade. Specjalizował się w opcjach na indeksy SPX i DJX, opcjach na fundusz ETF Dow Jones (Diamonds), opcjach na kontrakt terminowy S&P 500 oraz kontraktach terminowych na indeks Dow Jones. W 2014 roku dołączył do zespołu Działu Rozwoju Rynku GPW.
  • Krzysztof Sosnowski – Product Manager | Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie Absolwent Szkoły Głównej Handlowej na kierunku finanse i bankowość ze specjalizacją bankowość inwestycyjna. Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (licencja nr 2037). W latach 2009 – 2011 pracował w Biurze Maklerskim Alior Banku na stanowisku Analityka Technicznego a następnie Maklera Papierów Wartościowych dla klientów segmentu VIP. Z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie związany od 2011 roku, dołączył do Zespołu Sesji Giełdowych w Dziale Notowań. Pełnił funkcję Przewodniczącego Sesji Giełdowych i był bezpośrednio odpowiedzialny , między innymi za: nadzór nad przebiegiem sesji giełdowej, bieżącą i awaryjną parametryzację systemu notowań oraz badanie zleceń i transakcji pod kątem możliwej manipulacji. W Dziale Rozwoju Rynku od marca 2018 roku.
  • Katarzyna Sekścińska – Katedra Psychologii Społecznej Uniwesytetu Warszawskiego Doktor nauk społecznych w zakresie psychologii, coach i trener. Psycholog i ekonomistka. Adiunkt w katedrze Psychologii Społecznej, w zakładzie Psychologii Organizacji i Pracy Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego. Jej zainteresowania naukowo-badawcze obejmują psychologię ekonomiczną i ekonomię behawioralną. Szczególnie interesują ją tematy związane z psychologicznymi i socjologicznymi czynnikami wpływającymi na ryzykowne wybory finansowe i wybory konsumenckie jak również zagadnienia socjalizacji ekonomicznej. Autorka ponad 30 artykułów naukowych opublikowanych w wysoko punktowanych czasopismach zagranicznych i krajowych oraz 60 wystąpień podczas konferencji naukowych.
  • Jakub Ciepiela – Dom Maklerski BOŚ SA Zawodowo związany z rynkami finansowymi od 2010 r. Obecnie Zastępca Dyrektora Wydziału w Domu Maklerskim BOŚ S.A. z którym związany jest od 2014 roku. Od 2008 r. członek Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych gdzie pełnił rolę przewodniczącego oddziału. W spółkach giełdowych pełnił obowiązki przewodniczącego i członka rad nadzorczych m.in. CDE S.A., MEW S.A., czy Internet Works S.A. Prowadzi szkolenia z zakresu wykorzystania metod analizy technicznej w handlu. Uczestnik wielu konferencji o tematyce finansowej m.in. WallStreet, Profesjonalny Inwestor, FxCuffs. Aktywny inwestor od 2008 roku.
  • Paweł Krakowiak – Makler Papierów Wartościowych | Noble Securities SA Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego na kierunku Matematyka. W październiku 2015 r. zdobył licencję maklera papierów wartościowych z najlepszym wynikiem w tej edycji egzaminu. Obecnie pracuje w Departamencie Doradztwa Inwestycyjnego i kontynuuje studia doktoranckie na kierunku Matematyka.
  • Sebastian Zadora – Dyrektor Wydziału Sprzedaży Instrumentów Finansowych | Dom Maklerski BOŚ SA Absolwent Politechniki Warszawskiej na kierunku inżynieria komputerowa. Od 2005 roku związany zawodowo z rynkami finansowymi. Pracował jako menedżer produktów skarbu w Banku Handlowym w Warszawie (Citigroup), w Banku BPH jak również w biurach maklerskich zajmujących się obsługą transakcji zarówno na giełdach jaki i rynku pozagiełdowym (OTC). Od 2009 roku dyrektor w Domu Maklerskim BOŚ, gdzie odpowiedzialny jest m. in. za promocję oferty oraz działalność edukacyjną biura. Aktywny inwestor, obecny także na rynku GPW.
  • Tomasz Krzyk – Dyrektor Biura Analiz Papierów Dłużnych | Noble Securities SA Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i Rachunkowość. Posiada licencję Maklera Papierów Wartościowych oraz tytuł CFA (Chartered Financial Analyst). Dyrektor Biura Analiz Papierów Dłużnych w domu maklerskim Noble Securities S.A. Zajmuje się analizą kredytową spółek zainteresowanych emisją obligacji, w tym przygotowywaniem modeli przepływów pieniężnych dla przedsiębiorstw oraz ustalaniem podstawowych parametrów emisji obligacji w oparciu o profile ryzyka emitentów.
  • Rafał Iżyński – analityk
  • Kamil Szymański – Wicedyrektor Departamentu Rynków Regulowanych | mBank Dom Maklerski Większość dotychczasowej kariery zawodowej (ponad 12 lat) spędził w Londynie gdzie jako doradca inwestycyjny specjalizował się w bankowości międzynarodowej reprezentując klientów blisko związanych z Londyńskim City oraz grupę inwestorów rezydujących w Polsce. Pracując dla m i.in. dla Llyods Banking Group, Santander UK oraz Citi International Bank London. Obecnie w Domu Maklerskim mBanku odpowiada za wszystkie aspekty działalności Wydziału Indywidualnej Obsługi Maklerskiej w tym koordynację pracy analityków oraz prywatnych maklerów. Absolwent Uniwersytetu Gdańskiego, posiada certyfikaty uprawniające do udzielania doradztwa finansowego w Wielkiej Brytanii (Investment Management Certificate, Certificate in Financial Planning) oraz tytuł CFA.
  • Paweł Szczepanik
  • Mateusz Madej – Dom Maklerski BOŚ SA Specjalista w DM BOŚ. Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie na kierunku Psychologia w zarządzaniu. Pasjonat finansów behawioralnych, zgłębiający tematykę podejmowania decyzji przez inwestorów. Poza szkoleniami związanymi z psychologią inwestowania prowadzi także spotkania z zakresu wykorzystania metod analizy technicznej na rynkach. Uczestnik wielu konferencji o tematyce finansowej m.in. WallStreet, FxCuffs. Aktywny uczestnik rynków kapitałowych.
  • Paweł Małmyga – Analityk | Dom Maklerski PKO BP Z Domem Maklerskim PKO BP związany od 2011 roku. Regularnie reprezentuje DM na konferencjach branżowych, spotkaniach z Klientami oraz studentami, a także komentuje aktualną sytuację na rynku. Kilkukrotnie wyróżniony w rankingu analityków Gazety Parkiet. Posiada szeroką wiedzę i doświadczenie z zakresu budowania automatycznych strategii inwestycyjnych.
  • Piotr Neidek – Analityk techniczny rynków inwestycyjnych | mBank Dom Maklerski Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego, wykładowca i pracownik naukowy (2003-2006) Wyższej Szkoły Studiów Międzynarodowych w Łodzi; autor książki “Międzynarodowe Rynki Finansowe – podstawy analizy technicznej”; od 2003 w Domu Maklerskim mBanku, licencja maklerska nr 1985. Publikuje i występuje w mediach branżowych, na konferencji „Wall Street” SII i Serwisie Informacyjnym DM mBanku. W styczniu 2018, głosami zarządzających TFI i OFE, po raz siódmy z rzędu został uznany za najlepszego specjalistę od analizy technicznej w Polsce. W rankingu `Gazety Giełdy Parkiet` otrzymał statuetkę „Byk & Niedźwiedź” za najlepszy w 2016 portfel inwestycyjny w kategorii AT – 56 % zysku. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci zainteresowany pokerem Texas holdem, bilardem, darts/rzutkami i podróżami.

Program do pobrania tutaj

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 21 kwietnia 2018, godz. 10:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA Książęca 4, 00-498 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
26 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Novotel Warszawa Centrum, Marszałkowska 94, 00-510 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

POZNAŃ

Praktyczna konferencja inwestowania w nieruchomości 3.0

Opis organizatora: Interesujesz sie rynkiem nieruchomości, ale masz dosyć teorii?

Chciał(a)byś dowiedzieć się, jak wygląda to z praktycznego punktu widzenia?

Czy może działasz już na rynku nieruchomości, ale potrzebujesz lekkiej inspiracji bądź pomocy?

Mamy dla Ciebie dobrą wiadomość! SKN Propertus po raz kolejny zaprasza na “Praktyczną Konferencje Inwestycji i Nieruchomości 3.0”. Dzięki nam pozyskasz wiedzę bezpośrednio od inwestorów. Dowiesz się jak obecnie wygląda rynek oraz jak skutecznie zacząć inwestować, nawet jako student. Jeśli nie byłeś na poprzednich edycjach, nie masz się czym przejmować. Konferencja nie jest kontynuacją poprzednich edycji – to możliwość ciągłego rozwoju.

Lista prelegentów oraz tematy ich wystąpień będą podawane na bieżąco na wydarzeniu. By jednak uchylić rąbek tajemnicy, możemy zdradzić, że w tym roku skupiliśmy się na tym, by każdy mógł już 12 kwietnia, czyli tuż po konferencji, rozpocząć swoje działania na rynku nieruchomości!
Masz dosyć siedzenia i słuchania? Zrób to po raz ostatni z nami! ?

Konferencja potrwa dwa dni, a spotkania odbywać się będą w godzinach 17:00-21:00. Będziecie mieli okazję wysłuchać aż 5 wykładów, wziąć udział w konkursach czy nawet uzyskać nowe kontakty biznesowe.

Ilość miejsc na sali jest ograniczona. Aby zapewnić sobie możliwość wcześniejszego wejścia na salę (ok. 20 min), prosimy o wypełnienie formularza. Na e-mail, podany około tydzień przed konferencją (tj. 03.04.2018), zostaną wysłane bilety. Osoby bez biletów będą wpuszczane 5 minut przed wydarzeniem.

Program:
dzień I:

17:30 – 19:00

pierwsza prelekcja

19:00 – 20:30

Jak zacząć w nieruchomościach od zera?Marta Baczewska-Golik

dzień II:

17:00 – 18:15

Różne drogi do sukcesu w nieruchomościach – Łukasz Wiśniewski

18:25 – 19:30

Ile jeszcze do kryzysu, czyli rynek nieruchomości wczoraj i dziś.Filip Lamański

19:40 – 21:00

Budowanie majątku za pomocą nieruchomości – Dawid Gutkowski

Organizator: SKN Propertus
Data:
10-11 kwietnia 2018, godz. 17:00-21:00 (dodaj do swojego kalendarza!: dzień I oraz dzień II; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: dzień I: Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu, 61-875, aleja Niepodległości 10, 60-101 Poznań, Polska; dzień II: Centrum Edukacyjne Usług Elektronicznych, Towarowa 55, 61-896 Poznań, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Mądry bogaty rentier

Opis organizatora: To kultowe i inspirujące szkolenie o sprawdzonych metodach zarządzania pieniędzmi, w którym uczestniczyło już ponad 40 tys. osób! Na szkoleniu poznasz narzędzia i metody, dzięki którym pomnożysz swój majątek szybciej i bezpieczniej, wykorzystując aktualne szanse rynkowe oraz innowacyjne formy inwestowania.

„Mądry Bogaty Rentier” to szkolenie dedykowane dla każdego, kto: chce zabezpieczyć przyszłość finansową swoją i swoich bliskich chce uzyskać konkretne informacje o tym w co warto dzisiaj inwestować szuka inspiracji i atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych chce zbudować lub zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny chce rozpocząć regularne i efektywne budowanie kapitału na przyszłość dysponuje nadwyżkami finansowymi i/lub wolnymi środkami finansowymi, które może przeznaczyć na inwestycje w okresie od 12 do 36 miesięcy szuka alternatyw dla nisko oprocentowanych lokat bankowych lub zakupu nieruchomości pod wynajem chce otrzymywać pasywne dochody z zainwestowanego kapitału Doświadczenie w inwestowaniu nie jest wymagane!

CZĘŚĆ SPECJALNA „Inwestycje biznesowe oparte o wierzytelności i projekty deweloperskie” Większość z nas inwestowanie kojarzy z wysokim ryzykiem oraz dużym kapitałem. A to nie zawsze jest prawdą! Jest wiele atrakcyjnych form inwestowania o umiarkowanym poziomie ryzyka i niewymagających angażowania dużego kapitału, a przede wszystkim naszego cennego czasu! Pomimo, że niskooprocentowane lokaty bankowe oraz zakup nieruchomości pod wynajem stanowią wciąż najpopularniejszą formę lokowania kapitału w Polsce, to warto mieć świadomość, że istnieją alternatywne, krótkoterminowe i bardziej zyskowne formy lokowania kapitału.

Prowadzący:

  1. Krzysztof Noga Certyfikowany Doradca EFG® (numer licencji: PL.09.EFG.00862). Autor szkoleń z zakresu planowania finansów osobistych, na których pojawiło się ponad 40 tys. osób. Pracuje bezpośrednio z blisko 500 inwestorami. Osobiście inwestuje m.in. w nieruchomości, fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje korporacyjne, biznesy. W Szkole Inwestowania S.A. od 2008 r.
  2. Wojciech Kosiński Starszy Doradca ds. Inwestycji w Poznaniu Inwestor, doradca i udziałowiec w Szkoła Inwestowania S.A. Z pasją i zaangażowaniem wspiera swoich klientów w budowie, zarządzaniu i powiększaniu majątku. Autor wielu szkoleń stacjonarnych i webinarów z zakresu planowania finansów osobistych i inwestycji. Inwestuje w nieruchomości, fundusze inwestycyjne, akcje i start-upy. W Szkole Inwestowania S.A. od 2012 roku.

Organizator: Szkoła Inwestowania
Data:
18 kwiecień 2018, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: parter, Business Link Poznań Maraton Królowej Jadwigi 43, 61-871 Poznań, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Real Estate Summit 2018

 

Opis organizatora: Już 20 kwietnia widzimy się na pierwszej odsłonie konferencji Real Estate Summit!

Poruszone zostaną tematy m.in. miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, prawnych aspektów, inwestycji budowlanych w dużych aglomeracjach, zarządzania nieruchomościami czy pośrednictwa.

Zwieńczeniem będzie debata ekspercka dotycząca wyzwań przed jakimi staje polski rynek nieruchomości. Nie zapominając o aspekcie lokalnym, eksperci będą mogli wypowiedzieć się na temat poznańskiego rynku.

Udział w konferencji jest bezpłatny, zachęcamy do udziału studentów, doktorantów, ekspertów z branży oraz wszystkich zainteresowanych tą tematyką.

Program:

Panel 1: zagospodarowanie przestrzenne i budownictwo

Panel 2: pośrednictwo, zarządzanie nieruchomościami, inwestycje, marketing

Debata ekspercka: “Wyzwania rynku nieruchomości w Polsce”

Organizator: Real Estate Summit i Polish Entrepreneurship & Leadership Society – PELS
Data: 20 kwietnia 2018, godz. 09:00-18:80 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Wydział Prawa i Administracji UAM aleja Niepodległości 53, 61-714 Poznań, Polska

RZESZÓW

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
11 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Rzeszów, aleja Józefa Piłsudskiego 44, 35-001 Rzeszów, Polska
Dodatkowe info: zapisy

KRAKÓW

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
12 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Q Hotel Plus Kraków, Wygrana 6, 30-311 Kraków, Polska
Dodatkowe info: zapisy

ŁÓDŹ

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
18 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: andel’s by Vienna House Łódź, Ogrodowa 17, 91-065 Łódź, Polska
Dodatkowe info: zapisy

[AKTUALIZACJA 18/4/2018] CryptoDay // Konferencja SKN Taurus

Opis organizatora: Konferencja “CryptoDay”

Interesujesz się kryptowalutami? Wiesz jak efektywnie tradować na kryptowalutach, czym jest mining lub ICO?

Już 26 kwietnia o 15:00 w auli C101 (Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ) odbędzie się konferencja pt. “CryptoDay”, na której poznacie wszystkie metody inwestowania w kryptowaluty oraz dowiecie się na czym polega programowanie w blockchain.

Prelegenci:

Jakub Zarembiński – specjalista w zakresie finansów korporacyjnych, twórca oprogramowania, w szczególności w zakresie systemów samouczących (machine learning). Wiedzę w tematyce blockchainowej gromadzi od roku 2013. Zaczął od Bitcoina, jednak dość szybko zdał sobie sprawę z jego ograniczeń i przeniósł uwagę na alternatywne rozwiązania, szczególnie te zaproponowane przez Daniela Larimera, twórcę koncepcji Delegated Proof of Stake. Obecnie jeden ze współzałożycieli firmy Tokenika, której celem jest udział w infrastrukturze produkcji bloków dla systemu EOS oraz budowa zdecentralizowanych aplikacji w zakresie cyfrowej tożsamości.

Stanisław Bąk – ekonomista, przedsiębiorca. Pierwsze transakcje na giełdzie w 1995 roku, w biznesie od 1997 roku. Zwolennik współdziałania i pozytywnego mixu “starej” i “cyfrowej” gospodarki. Wśród jego zainteresowań są analiza ekonomiczna i finansowa przedsięwzięć, ICO oraz analiza fundamentalna.

Krzysztof Abramowicz – absolwent kierunku Ekonomia Uniwersytetu Szczecińskiego. Jego pasją są rynki alternatywne.
Od 2013 roku zajmuje się rynkiem małych Polskich spółek – NewConnect i w tym temacie prowadzi bloga o nazwie marketrevolution.eu, daje też na ten temat regularne wykłady.
Rynek Kryptowalut analizuje cynicznym okiem od 2016 roku, prowadzi na ten temat znaną grupę „Cryptocynics”.
W inwestowaniu preferuje średni termin oraz wykorzystuje połączenie Analizy Technicznej i Fundamentalnej, kładzie duży nacisk na zarządzanie ryzykiem.

Jerzy Prasowski – jeden z założycieli Spółki Serwer Serwis, której głównym celem jest sprawna obsługa sieci blockchain oraz tworzenie infrastruktury. Swoje początki w rynku Kryptowalut zaczynał od Tradingu, jednak szybko zrozumiał, że bardzo ważnym elementem jest budowanie, szukanie społeczności, która chce powielać jego wizję, gdyż zaufanie i cierpliwość są tutaj największą zaletą dlatego obsługuje głównie sprecyzowane projekty, jednym z nich jest Independent Enterprise.

Program:

15:00 – 15:10

Otwarcie konferencji

15:10 – 16:00

EOS – pragmatyczne rozwiązanie dla biznesu – Jakub Zarembiński

– EOS jako rozwiązanie, które godzi dwie skrajności:
(1) paradygmat odizolowanego od świata “permissioned blockchain” i (2) paradygmat niebezpiecznej dla biznesu zasady “code is the law”.
– dlaczego stosowany w EOSie Delegated Proof of Stake jest prawdopodobnie najlepszym możliwym kompromisem między zaletami i wadami decentralizacji
– porównanie koncepcji “Delegated Proof of Stake” Larimera z “Casperem” Vitalika. Te dwa podejścia de facto wynikają z różnego postrzegania natury ludzkich zachowań, więc rozstrzygnięcie kto ma rację jest możliwe tylko w praktyce

16:00 – 16:50

Spekulacje w miningu – Jerzy Prasowski

16:50 – 17:10

Przerwa kawowa

17:10 – 168:00

Podstawy spekulacji na szybko ewoluującym rynku kryptowalut – Krzysztof Abramowicz

– jak efektywnie tradować na kryptowalutach
– w którą stronę będzie ewoluował cały rynek crypto

18:00 – 18:50

Wady i zalety ICO. Czy to się opłaca? – Stanisław Bąk

– jakie są rodzaje tokenów i ich sytuacja prawna
– wymagania dotyczące ICO w Polsce i na świecie
– sytuacja rynkowa i jej wpływ na powodzenie ICO
– jak z sukcesem przeprowadzić Initial Coin Offering

Organizator: SKN Taurus
Data:
26 kwieceiń 2018, godz. 15:00-19:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: aula C101, Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego, Polskiej Organizacji Wojskowej 3/5, 90-255 Łódź, Polska

WROCŁAW

[AKTUALIZACJA 16/4/2018] Dni Inwestora Giełdowego 2018

źródło: profil Hossa ProCapital – Facebook

Opis organizatora: Dni Inwestora Giełdowego jest to cykliczne wydarzenie organizowane przez Koło Naukowe HossaProcapital.

Celem konferencji jest szerzenie szeroko pojętej wiedzy o inwestowaniu, spekulacji oraz funkcjonowaniu rynków finansowych wśród studentów uczelni oraz innych obecnych słuchaczy.
Tegoroczna konferencja zapowiada się wyjątkowo interesująco.
Po raz pierwszy w historii wydarzenia odbędzie się ono na przestrzeni aż trzech dni, a wśród zaproszonych prelegentów znalazły się takie osobistości jak Członek zarządu do spraw finansów grupy CCC, Bartosz Sawicki Dyrektor departamentu do spraw analiz TMS Brokers czy Rafał Glinicki właściciel i główny zarządzający VSATRADER.

Program:

dzień I – 18/04/2018

09:00 – 10:30

Jak wygląda praca analityka? – Adam Łukojć (CFA)

10:45 – 11:45

Bieżące wyniki spółki oraz Ask Me Anything – Bartłomiej Piekarski (CCC)

12:00 – 13:30

Day-trader: spekulant, a może inwestor? – Jakub Kowalczyk (Trading Jam Session)

dzień II – 19/04/2018

09:15 – 10:45

Metodologia VSA – Rafał Glinicki (VSA Trader)

11:00 – 12:30

VSA: Case Study – Rafał Glinicki (VSA Trader) – sala 110 CKU

11:00 – 12:30

Rynek globalny i ETF-y – Bartosz Pawłowski (mBank)

12:45 – 14:15

Inwestowanie w towary – Bartosz Sawicki (TMS Brokers)

Organizator: Hossa ProCapital; CFA Institute
Data:
18-19 kwietnia 2018, godz. 09:00-14:15 (dodaj do swojego kalendarza: dzień I; dzień IIwydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, Komandorska 118-120, 53-345 Wrocław, Polska

SZCZECIN

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
19 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Novotel Szczecin Centrum, 3 Maja 31, 70-215 Szczecin, Polska
Dodatkowe info: zapisy

BIELSKO-BIAŁA

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
24 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Qubus Hotel Bielsko-Biała, Mostowa 2, 43-300 Bielsko-Biała, Polska
Dodatkowe info: zapisy

KATOWICE

Seans Analityczny – co z tą hossą? Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

Opis organizatora: Seans Analityczny – co z tą hossą?
Czy 2018 będzie rokiem krachu na rynkach?

– rynki finansowe 3D – cena, czas i co jeszcze?
– Stop Loss – czy warto przyznać się do błędu?

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Prowadzący: Paweł Śliwa, Piotr Neidek

Organizator: Dom Maklerski mBank
Data:
25 kwietnia 2018, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Novotel Katowice Centrum, aleja Roździeńskiego 16, 40-202 Katowice, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *