2022 rok – nadchodzą pewne zmiany

przez | 31 grudnia 2021

Nowy Rok, nowy ja etc… Ile razy to słyszeliśmy. Co prawda ja osobiście nie jestem zwolennikiem czekania ze zmianami do nowego roku/miesiąca/poniedziałku, ale skoro się akurat zbiega to w czasie – to czemu nie 🙂 Tak więc dziś, 31 stycznia 2021 roku będę pisał o planach na 2022 rok.

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Czas…

Analizując ilość czasu jaką spędzam nad różnymi publikacjami na blogach czy YouTube’ach – to wychodzi mi ponad 20 godzin tygodniowo. W to się łapią m. in. codzienne statystyki (oczywiście wraz z manualną aktualizacją danych), dwa razy w tygodniu program surowcowy, wpisy na dzienniku tradera z sekwencją, bonusowymi statystykami (coraz częściej to jest), przeglądy kalendarza makroekonomicznego czy później też scenariusze wydarzeń.

I tak, ciągle lubię to robić.

Dawać Wam wiedze czy narzędzia, które mogą Wam pomóc zarabiać na rynkach.

Dzielić się wiedzą z jak najszerszym gronem. Czy to wiedza wartościowa? Patrząc po komentarzach (zwłaszcza pod materiałami video) to sądzę, że tak.

 

Jednak co tu dużo ukrywać – pewne rzeczy stały się dla mnie już obowiązkiem. Niestety, mój charakter sprawia, że obowiązki traktuję bardzo poważnie. Stąd wielokrotnie nad materiałami do publikacji siedzę wieczorami, do północy czy pierwszej w nocy. I kiepsko się czuję, gdy nie robię czegoś z powodów osobistych.

To ile tych publikacji jest? Cóż, podsumujmy publikacje tylko w czwartym kwartale 2021 roku.

Prywatny INV€$TOR:

 • październik 2021: 5 wpisów
 • listopad 2021: 5 wpisów
 • grudzień 2021: 6 wpisów

dziennik tradera:

 • październik 2021: 12 wpisów
 • listopad 2021: 18 wpisów
 • grudzień 2021: 20 wpisów

Surowcowe.info:

 • październik 2021: 9 wpisów
 • listopad 2021: 10 wpisów
 • grudzień 2021: 10 wpisów

Publikacje codziennych statystyk:

 • październik 2021: 21 zestawów danych statystycznych
 • listopad 2021: 22 zestawy danych statystycznych
 • grudzień 2021: 23 zestawy danych statystycznych

Razem to 98 wpisów i 66 publikacji statystyk!!

To więcej niż jedna publikacja dziennie!! Z sobotami i niedzielami włącznie!!

I nie są to publikacje tworzone w kwadrans, nawet te scenariuszowe..

Koszty

Prowadzenie blogów czy programów video to koszty. Wydawać by się mogło, że jednostkowo są one nieduże, jednak sumarycznie, zebrane koszty stają się czterocyfrową kwotą – i to absolutnie nie licząc jakiś zmian sprzętowych, które też są konieczne od czasu do czasu! Od początku pierwszego bloga wszelkie publikacje finansuję z własnych środków.

Zmiany z czasem związane w 2022 roku

W kwestii czasu to trzeba sobie po prostu obciąć pewne obowiązki.

Na pierwszy ogień pójdzie opracowanie graficzne sporej części raportów USDA w aktualnościach na Surowcowe info. Jeszcze nie wiem czy będę wypisywał najistotniejsze dane czy też robił zrzuty ekranu tabelek z raportów – kwestia jeszcze do dopracowania.

Druga rzecz dotyczy publikowanych statystyk. W tej chwili publikuję 15 instrumentów codziennie z 31 które mam opracowane. I myślę, że to zostanie. Jednak odpuszczę temat sekwencji, zasięgów i bonusowych statystyk. Projekt statystyczny funkcjonuje już wystarczająco długo, by wszyscy zainteresowani zrozumieli na czym to polega. Ostatnim materiałem z sekwencją i zasięgami będzie wpis na 1 tydzień 2022 roku – bo już go przygotowałem.

Zmiany związane z kosztami w 2022 roku

Ponieważ nie chcę wrzucać na bloga ani reklam ani linków referencyjnych (wyjątkiem jest link do księgarni Maklerska, dzięki której jest spora część recenzji na blogu – w okresie ponad 2 lat link wygenerował mi fascynujące 4,45 złotych przychodu) to trzeba pomyśleć nad inną formą finansowania działalności edukacyjnej bloga.

Dlatego jeśli ktoś będzie chciał więcej statystyk, tudzież pełny zestaw informacji dla instrumentów – będzie mógł go kupić w 2022 roku. Tak właśnie, postanowiłem udostępnić odpłatnie pełną wersję raportów. Ilość pracy włożonej w tworzenie tych statystyk jest olbrzymia. Ale nadal podstawowe piętnaście instrumentów będzie publikowane bezpłatnie jak dotychczas!

Czy statystyka działa? We wpisie na na 51. tydzień 2021 podałem bonusowe statystyki m.in. dla indeksu Russell 2000. Efekt widać na poniższym wykresie (w końcu obraz to tysiąc słów) – widać też na wykresie jak wygląda pełna tabelka danych z moimi statystykami:

źródło: raport statystyczny – opracowanie własne; wykres (Russell 2000 na interwale D1) pochodzi z Reuters Eikon dzięki uprzejmości TraderTeam.pl

A na dzienniku tradera opublikowałem także wczoraj pełne podsumowanie statystyki za 51. tydzieńskuteczność statystyk w tym okresie wyniosła ponad 82%!

Przypominam też, że na tym blogu prowadziłem raporty dotyczące skuteczności statystyki w okresie od maja 2019 do września 2020… Co jakiś czas będę też publikował podsumowanie statystyk dla poszczególnych tygodni w 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *