Punkty zapalne na świecie: czy grozi nam III wojna światowa?

przez | 18 kwietnia 2022

Media głównego nurtu zdają się często nie dostrzegać wielowątkowości tego świata. Głównym tematem ostatnich tygodni jest wojna na Ukrainie, a cała reszta jest traktowana „po macoszemu”. Oczywiście, rosyjska inwazja na Ukrainę jest tragedią i to tragedią wciąż świeża jak i dotykającą bezpośrednio naszego sąsiada. Czy jednak ta wojna ma szansę stać się tym czym był wrzesień 1939 roku – zalążkiem globalnego konfliktu zbrojnego? Czy może jednak powinniśmy spojrzeć na inne punkty zapalne na świecie? I czy faktycznie grozi nam III wojna światowa jak przedstawiają to niektóre kanały informacyjne?

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Odcinek specjalny

Na poniedziałek, 18 kwietnia 2022, przygotowałem odcinek specjalny poświęcony właśnie geopolitycznej i społecznej sytuacji na świecie. Bo pomimo wielu podobieństw wojny na Ukrainie do początków II wojny światowej, to jednak nie tylko z tego kierunku można upatrywać zagrożeń dla świata. Dla przykładu, arabska wiosna z 2011 roku zmieniła zupełnie sytuację w wielu krajach.

W programie postaram się przedstawić właśnie te kilka punktów zapalnych na całym świecie rozsianych – bo warto wiedzieć…

Punkty zapalne na świecie: czy grozi nam III wojna światowa?

Odcinek specjalny ze stycznia 2022

Pod koniec stycznia zrobiłem odcinek specjalny poświęcony skutkom (wtedy jeszcze) potencjalnego konfliktu zbrojnego na Ukrainie. Cały materiał znajdziecie pod tym linkiem, natomiast wspominam o nim, bo ponad 90% moich prognoz z tego materiału się, niestety, sprawdziło.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *