materiał uzupełniający do strategii inwestowania na danych makroekonomicznych

przez | 24 czerwca 2021

W kontekście opublikowanych już materiałów dotyczących strategii rozgrywania wydarzeń i danych makroekonomicznych postanowiłem opublikować materiał uzupełniający z praktycznym przykładem z 4 czerwca 2021 roku. By zachować spójność i ciągłość materiału jest on w formie video na moim kanale YouTube.

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Inwestowanie na danych makroekonomicznych: dlaczego nie rozgrywam realizacji zysków?

Sam tytuł już wiele mówi, jednak słowem wyjaśnienia: materiał stanowi pokazanie MOJEGO podejścia do rozgrywania danych. Jest ono oparte nie o przewidywanie jak te dane będą wyglądały, a o reakcję zarówno na same dane jak i zachowanie rynkowe. Wielokrotnie takie podejście mi się sprawdzało i pozwalało zgarniać zyski z rynku, stąd uznałem, że warto podkreślić istotne elementy, tym bardziej, że mieliśmy bardzo fajny odczyt NFP w czerwcu 2021, który pokazał na rynku konkretne zachowania, pozwalające mi podjąć decyzję o nie inwestowaniu w danym momencie.

Wydawać by się mogło, że materiał o tym kiedy nie zawierać transakcji jest stratą czasu. Ale myślę, że każdy kto jest na rynku dłużej niż kilkanaście dni wie jak kiepskie skutki może przynieść transakcja zawarta niezgodnie z założeniami strategii.

Oczywiście materiał dołożyłem także do wpisu ze zbiorem informacji o inwestowaniu na danych makro

Nie przedłużając, oto zrealizowany przeze mnie materiał (premiera 24 czerwca o 14:00):

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *