XTB Live Trading 2017 – początek konkursu

XTB Live TRading 2017

XTB Live TRading 2017Jak zapewne pamiętacie z całkiem niedawnego postu, zapisałem się do konkursu XTB Live Trading 2017. Konkurs rozpoczął się wczoraj, 8 maja o północy i potrwa do wielkiego finału podczas konferencji XTB Trading Masterclass (której listopadową edycję zrecenzowałem tutaj) w Warszawie w dniu 19 maja.

Zasady

Te da się opisać w dwóch zdaniach: zarobić jak najwięcej z realnego, początkowego kapitału wynoszącego 10 tysięcy złotych nie tracąc w żadnym momencie więcej jak 40% tego kapitału (dotyczy również niezrealizowanej straty). Czyli dużo trudniej liczyć na ślepy traf w tym konkursie 🙂 A fakt, że inwestuje się swoje prawdziwe pieniądze to zupełnie zmienia psychologiczne podejście.

Jak wspomniałem konkurs trwa do 19 maja, natomiast 10 finalistów zostanie wyłoniona już 18 maja o godzinie 14:00.

Natomiast zastanawiam się czy organizator, czyli XTB, zastosuje się do § 7 pkt 2 regulaminu konkursu (plik pobrany 9 maja ’17 ~5:00) który mówi o dyskwalifikacji zawodników zawierających transakcje przed rozpoczęciem konkursu. Z tego co widziałem to dwie osoby dopuściły się złamania tej zasady. Zobaczymy jak będzie… [AKTUALIZACJA 09/05/2017 godz 18:30] Osoby, które zaczęły trading przed regulaminową północą zostały wykluczone z konkursu. M.in. spotkało to dotychczasowego lidera konkursu. Cóż, regulamin należy czytać.

Moje transakcje na XTB Live Trading 2017

Sposób prowadzenia konkursu pozwala obserwować zmagania zawodników w czasie rzeczywistym, otwieranie i zamykanie pozycji i generalny ranking na stronie konkursowej. Mój nick to oczywiście BJK 🙂 A transakcje będą również pojawiać się na dzienniku tradera 🙂

Moje cele

Konkurs to zawsze świetna okazja by sprawdzić się w praktyce z innymi traderami na zbliżonych zasadach. Dlatego biorę w nim udział. Generalnie wyznaczyłem sobie trzy poziomy celów:

Cel podstawowy

+ być na plusie

Cel optymalny

+ wejść do TOP10 (na plusie oczywiście)

Cel maksymalny

XTB Live Trading 2017

zrzut ekranu z dotychczas najwyższą pozycją w konkursie XTB Live Trading 2017

+ miejsce na podium (co z automatu oznacza realizację celu podstawowego i optymalnego)

Jak widać w celach nie mam konkretnej kwoty, którą chcę zarobić. Tak naprawdę wszystko zależy od tego co się wydarzy. A głupio cisnąć na cel na przykład 10 tysięcy zysku i w głupi sposób stracić.

Realizacja celów

Cóż, w pierwszym dniu po pierwszej transakcji byłem na 11. miejscu w najlepszy momencie. Niestety decyzja o ponownym wejściu w francuski indeks zepchnęła mnie niżej i na moment publikacji tego wpisu jestem wręcz pod kreską. Na szczęście konkurs jeszcze trochę potrwa, więc liczę, że co najmniej cel podstawowy osiągnę, przy odrobinie szczęścia cel optymalny i przy właściwym wyniku i reakcji świata na dzisiejsze wybory prezydenckie w Korei Południowej osiągnę cel maksymalny 😉

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.