Projekt: METAMORFOZA FINANSOWA

przez | 8 września 2023

Chciałbym niezwykle serdecznie zaprosić Was, czytelników bloga do zainteresowania się projektem i konkursem Metamorfoza Finansowa!

W Polsce rośnie liczba osób z problemami finansowymi. Wg raportu Poverty Watch 2022, w 2021 roku w skrajnym ubóstwie żyło aż 1,6 mln Polaków! Ta sama organizacja szacuje, że inflacja i spowolnienie gospodarcze w 2022 roku zepchnęły do skrajnego ubóstwa kolejne setki tysięcy osób – ponad 850 tysięcy osób! Co oznacza, że problem nie tylko jest znaczący, ale też i wciąż narasta!

propagandowy baner na siedzibie NBP w Warszawie – maj 2023; źródło: archiwum autora

Oczywiście przyczyn takich sytuacji jest wiele. Spory udział w wysokości inflacji w Polsce ma władza wraz z Narodowym Bankiem Polskim – wbrew ich propagandowym zapewnieniom. Nie mniej winna jest także edukacja nad Wisłą – a raczej totalny brak edukacji finansowej. Na szczęście pojawiają się oddolne inicjatywy do naprawy tego stanu rzeczy. Na przykład mój blog (a właściwie wszystkie blogi, bo i dziennik tradera i Surowcowe.info) także powstały, by wypełniać tą lukę – choć u mnie to mocniej pod kątem inwestycyjnym.

Niemniej, są i inne inicjatywy. A bardzo kompleksowym pomysłem jest wspomniana w tytule Metamorfoza Finansowa!

Czym jest projekt Metamorfoza Finansowa?

Tworzony przez specjalistów ze swoich dziedzin projekt jest wypełniony treścią. Składa się na nią między innymi

  • kurs finansowy podzielony na cztery moduły
  • Dziennik Metamorfozy Finansowej
  • poradnik budżetu domowego
  • konsultacje z planerem finansowym
  • spotkania na żywo z liderami projektu Dawidem Kozioł i Grzegorzem Kuszem, gdzie będzie można od razu uzyskać odpowiedź na pytania związane z finansami osobistymi.

W czterech modułach kursu znajdują się informacje o tworzeniu i prowadzeniu budżetu domowego, skutecznej spłacie zadłużeń, pracy nad zarządzaniem i rozbudowywaniem majątku osobistego jak i z zakresu bezpieczeństwa finansów osobistych. Jak widać sam ten kurs, dostępny całkowicie bezpłatnie, jest w pełni wystarczający by ogarnąć swoje finanse osobiste.

Konkurs…

Metamorfoza Finansowa to nie tylko projekt mający pomóc w świadomości i ogarnianiu finansów osobistych. To także konkurs dla jego uczestników! Rozpoczął się on 1 września 2023 i potrwa do marca 2024 roku! Dlatego jest dostatecznie dużo czasu, by zmienić swoje nawyki finansowe i przy okazji zgarnąć nagrody.

W konkursie zwycięży osoba, która przez pół roku trwania rywalizacji osiągnie największy postęp w poprawie swojej sytuacji finansowej. Ma to nastąpić poprzez dążenie do zapewnienia sobie bezpieczeństwa finansowego i rozwijania umiejętności świadomego zarządzania finansami osobistymi. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas uroczystej gali konkursowej, która odbędzie się w dniach 5-6 kwietnia w Krakowie, w ramach Invest Cuffs – największej konferencji inwestycyjnej w Polsce i jednej z największych w Europie. A nagroda to…

Metamorfoza Finansowa - nagrody w konkursie!

Metamorfoza Finansowa – nagrody w konkursie!

Prywatny INV€$TOR patronem medialnym

Metamorfoza Finansowa - patroni medialni

patroni medialni Metamorfozy Finansowej

Jak już chyba powszechnie wiadomo, patronuję wielu ważnym wydarzeniom i inicjatywom finansowym, zwłaszcza tym edukacyjnym. Dlatego nie inaczej jest tym razem – blog Prywatny INV€$TOR znalazł się w wąskim gronie patronatów medialnych Metamorfozy Finansowej!

Jestem jak najbardziej za szerzeniem wartościowej wiedzy finansowej. Jeśli choć jedna osoba skorzysta na tym projekcie – to znaczy, że było warto!

Metamorfoza Finansowa – jak wziąć udział w projekcie i konkursie??

To najważniejsze (chyba) pytanie jest wyjątkowo proste – wystarczy się bezpłatnie zarejestrować na stronie Metamorfoza Finansowa!

Nie ma co czekać – już dziś zadbaj o swoje finanse osobiste i dokonaj najlepszej z możliwych zmian uczestnicząc w projekcie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *