relacja Invest Cuffs 2019 [AKTUALIZACJA 13/08/2019]

przez | 26 marca 2019

Kolejna konferencja “Cuffsowa” za nami. Co, poza nową nazwą, ją wyróżniało? Czy Invest Cuffs 2019 było wartą odwiedzenia imprezą i czy planuję wpaść na Invest Cuffs 2020?

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Lokalizacja i data

Tu akurat bez zmian się obyło względem dwóch ostatnich lat: ICE Kraków z fantastycznym widokiem na Wawel i końcówka marca. Mnie osobiście ten dobór dat jest nie do końca na rękę, bo pod koniec marca co roku ląduję w Szczecinie, ale na szczęście w tym roku to nie kolidowało!

Wykłady i konferencje

Konferencja jak zawsze była zapełniona wykładami, zaczynającymi się już od rana w piątek. Dwa wykłady jednocześnie to momentami trudny orzech do zgryzienia, ale nie łamiemy się – będą dostępne nagrania z wykładów.

Jednak w tym roku Cuffsy poszły krok dalej: były jednocześnie zorganizowane dwa inne wydarzenia, dodatkowo płatne: wykłady dotyczące rynku nieruchomości oraz VI Specjalistyczna Konferencja M1. O konferencjach M1 mogliście już słyszeć, bowiem miałem honor być zaproszonym do panelu makroekonomicznego podczas listopadowej edycji. Zresztą do VI Specjalistycznej Konferencji M1 jeszcze wrócę 😉

Co do samych wykładów, to jak słyszałem salę nabitą miał Rafał Z. Ja nie zdążyłem na tak wczesną godzinę na konferencję, ale i tak było pozytywnie, bo na kilku fajnych wykładach byłem, gdzie w sumie zarówno potrafiłem wskazać błąd (lub co najmniej niedopowiedzenie) prowadzącego jak i się sporo nauczyć. Co tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że warto się na takie imprezy wybierać.

Stoiska i inne

ceny złota i gazu ustalone 😉

Korytarze ICE Kraków opanowały banery brokerów i firm bezpośrednio i pośrednio powiązanych z inwestycjami. Do tego spora ilość stanowisk z podstawowymi napojami. Ogólnie tutaj nie ma się do czego przyczepić 🙂 Jednak w przypadku tak dużego wydarzenia to nie tyko wykłady się liczą, ale również kuluarowe rozmowy. I to nie tylko te stricte rynkowe, ale również na inne tematy. Z jednym ze znanych postaci miałem okazję poruszyć temat np suplementacji diety (nie był to Mac 😉 ).  Było też można spotkać znane postacie i ustalić takie szczegóły jak kolejny tweet generujący impuls dla złota/S&P500 czy cenę gazu w eksporcie 😉

Kuluary zapewniły mi też sporo spotkań z Wami: Czytelnikami bloga i widzami telewizji Comparic24.tv.  Wasze pozytywne recenzje mojej pracy są naprawdę bardzo, bardzo miłe i wyjątkowo motywujące do dalszego rozwoju, działań i przestawiania ciekawych materiałów. Tym bardziej serce rośnie gdy gratulacje pochodzą od osób, które znam i podziwiam za ich własną pracę.

Debata surowcowa i…

W moich planach była debata surowcowa w piątek wieczór, która była moim debiutem scenicznym na Invest Cuffs 2019. Trochę zamieszania było z godzinami, bo wg różnych źródeł miało to być albo o 19:00 albo o 19:30…

VI Specjalistyczna Konferencja M1 podczas Invest Cuffs 2019

fragment wystąpienia podczas VI SKM1, widać kawałek mojej ręki 😉
photo by: Sebastian Podgórski

Wcześniej udało mi się wskoczyć na chwilkę na Specjalistyczną Konferencję M1 (dzięki Temet!) by zobaczyć materiały Krzyśka Abramowicza, jednak chłopaki mnie zagonili do komputera bym pokazał moją pracę nad konceptem Trading Day of the Month inspirowanym na pracy Larry’ego Williamsa. Zupełnie spontanicznie. Jeśli śledzicie mój fanpejdż albo Twittera to od pewnego czasu codziennie publikuję statystyki dla (póki co) trzech instrumentów właśnie w oparciu o ten koncept. Podałem też pomysły na wykorzystanie tych statystyk i mam nadzieję, że się one przydadzą 🙂

Z kolei debata jak wspomniałem miała problemy czasowe, a jak się okazało miała też opóźnienie. Nieco stres mnie zjadał, bo w końcu ostatni punkt programu, liczyłem na opcję przedłużenia dyskusji, a tu niestety mnie pracownicy ICE sprowadzili na ziemię, że o 21 zamykają szatnię. W efekcie debatę zaczęliśmy nieco później, nieco krócej trwała (poruszyliśmy 1/3 tematów o których mieliśmy mówić), ale wyszło super! Trochę na fotkach widać (dzięki uprzejmości Sebastiana Balcerzaka):

Comparic24.tv

Telewizja z którą współpracuję miała także i swoje lokalne studio co wykorzystałem do przeprowadzenia dwóch bardzo ciekawych wywiadów: jeden z nich z Trader21 w temacie surowców (taka nieformalne dokończenie debaty) a drugi z Anią Smolińską oraz Sylwią Dobosz. Oba w najbliższym czasie będą wyemitowane w ramach moich programów w TV 🙂

A wieczorem…

Co tu dużo ukrywać: większość na konferencji to faceci. Więc wiadomo, że i wieczorem nikt nie idzie spać o 21 😉 Było fajnie, było spoko, było super, można było pożartować, poznać jeszcze innych ludzi, również w innym świetle (ach te migające stroboskopy). Ogólnie i wieczór zaliczam na plus.

Frekwencja i inne detale

Co do samej konferencji Invest Cuffs 2019: w piątek tłumy. W sobotę z kolei miałem wrażenie, że jest mniej niż rok temu, choć włodarze imprezy powiedzieli, że jest wręcz odwrotnie. Co ciekawe sporo było osób również zza granicy, nie tylko wśród prelegentów, gdzie prym wiódł Joe DiNapoli. Zresztą w temacie tego ostatniego to muszę powiedzieć, że o ile na konferencji jakoś się nie złożyło żebym do niego podszedł (mimo że mam wymówkę w postaci znajomości z Tomkiem) to zauważyłem Joe podczas spaceru pod Wawelem i zamieniłem z nim parę słów – miły i pozytywny człowiek. Zresztą jeśli też nie mieliście okazji się spotkać z Joe to będzie on w środę 27 marca 2019 w Warszawie. Spotkanie jest dla członków Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych na GPW od godziny 17:00 (szczegóły tutaj).

Przejście przez rejestrację też było szybkie i bezproblemowe. Troszkę rozczarował lunch w piątek, ale w sobotę było już dużo, dużo lepiej.

Plany na Invest Cuffs 2020 rok…

Na sam koniec stwierdzam, że za rok na konferencję również się wybiorę, bez dwóch zdań! I jak pozwolą to znów Prywatny INV€$TOR będzie patronat medialny sprawował, a ja pojawię się na scenie – czy to w debacie czy na samodzielnym wykładzie. Bo póki co każde kolejne Cuffsy to coś nowego dla mnie: w 2017 byłem zwykłym gościem, świeżynką w branży forexowej, rok później byłem nominowany do nagrody Blog Roku FXCuffs 2018, a w tym roku prowadziłem debatę surowcową i spontanicznie mówiłem o swojej pracy nad statystykami podczas VI Specjalistycznej Konferencji M1. W przyszłym roku trzeba znów podnieść poprzeczkę!

AKTUALIZACJA 13/08/2019

Niewielki, teledyskowy materiał od chłopaków z VI Specjalistycznej Konferencji M1, podczas której jak wspomniałem zupełnie spontanicznie się pojawiłem – co widać na video 🙂

Jeden komentarz do „relacja Invest Cuffs 2019 [AKTUALIZACJA 13/08/2019]

  1. Dżarosław

    100% racji!
    Fundacja Invest Cuffs odwala kawał dobrej roboty organizując tak duży event. Impreza co roku jest lepsza.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *