Share Week 2018 – kogo polecam?

przez | 6 kwietnia 2018

To już trzeci (po 2016 i 2017) Share Week, w którym biorę udział. Fantastyczna inicjatywa, zarówno z punktu widzenia czytelników jak i blogerów/vlogerów. Kogo więc polecam podczas Share Week 2018?

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Projekt Share Week

Share Week to pomysł Andrzeja Tucholskiego. Największy projekt polecania twórców przez twórców czyli de facto przez największych krytyków. Mnie osobiście bardzo się podoba ta idea, jak również to, że z roku na rok rośnie liczba uczestników i poleceń! Share Week 2018 to już siódma edycja tego projektu, z czego, jak wspomniałem, dla mnie trzecia.

A projekt rośnie wręcz lawinowo, co widać po statystykach:

SHARE WEEK 2012 – I edycja – 30 autorów oddało około 100 głosów
SHARE WEEK 2013 – II edycja – 103 autorów oddało 610 głosów
SHARE WEEK 2014 – III edycja – 244 autorów oddało 1362 głosy na 719 blogów
SHARE WEEK 2015 – IV edycja – 408 autorów oddało 1221 głosów na 813 blogów
SHARE WEEK 2016 – V edycja – 487 twórców oddało 1461 głosów na 797 twórców
SHARE WEEK 2017 – VI edycja – 428 twórców oddało 1284 ważnych głosów na 687 twórców
SHARE WEEK 2018 – VII edycja – trwa właśnie teraz 🙂

źródło: andrzejtucholski.pl

Share Week 2018 – blogosfera

Kogo polecam z blogosfery? Cóż, łatwe to nie jest. W poprzednich dwóch edycjach wymieniłem ważne blogi w moim życiu, a teraz? Wydawać by się mogło, że powinienem czytać ich więcej ze względu na większą ilość czasu, tak jednak nie jest. Mimo to myślę, że pokażę tu kolejne trzy wartościowe blogi, którym ten nasz cenny czas warto poświęcić. Zacznijmy więc:

Świat surowców – jak wiecie, surowce są jedną z podstawowych części mojej strategii inwestycyjnej. Więc obecność bloga poświęconego tej tematyce w tegorocznym zestawieniu jest jak najbardziej konieczna! Serdecznie polecam punkt widzenia Ani.
PS. Anię miałem okazję poznać osobiście podczas FXCuffs 2018 🙂

Biznes jest prosty blog – blog o biznesie i psychologii, zawierający masę ciekawych treści. Samo podanie jest proste i lekkostrawne, pozbawione nadęcia, co bardzo mi odpowiada 🙂

Independent Trader – blog Tradera21, mój konkurent w tegorocznej nominacji do nagrody Bloga Roku na FXCuffs 2018. oraz świetny materiał informacyjny. I o ile o inwestycjach naprawdę dużo się dowiemy, o tyle jeśli nie jesteście zwolennikami teorii spiskowych to możecie się nieco zrazić. Mnie też chwilę zajęło nim przeszedłem nad tym do porządku dziennego. Zresztą podczas tegorocznych FXCuffsów 2018 wspomniałem Traderowi21 że ma trochę za dużo tych teorii jak na mój gust. Ale jeśli skupić się tylko i wyłącznie na merytorycznej wiedzy inwestycyjnej to jest to jeden z ciekawszych blogów jakie zdarzyło mi się czytać.

Share Week 2018 – YouTube

Drugi raz będę wymieniał vlogi, które lubię oglądać. Jednak nie będą tutaj dominować treści inwestycyjne, a bardziej ogólne. Dlaczego tak? Bo prócz vlogów wymienionych rok temu nie oglądam typowych kanałów inwestycyjnych. Wolę wiedzę ogólną i samemu wyciągać wnioski 🙂

Historia bez cenzury – od podstawówki lubię historię. A ten kanał pozwala mi poznawać nieznane fakty i aspekty historii Polski i świata w bardzo przyjazny czy wręcz rozrywkowy sposób. I dlatego wart jest popularyzacji!

5 sposobów na… – pewnie znany Wam wszystkim kanał z różnymi pomysłami. I o ile część pomysłów jest lekko mówiąc przesadzona, o tyle część jest fantastyczną inspiracją, z której sam już kilkakrotnie korzystałem. I dlatego polecam 🙂

fx couple – vlog Szymona Machalicy, który był nominowany do Osobowości Roku FXCuffs 2018. To bardziej “lajfstajlowy”.

A Ty bierzesz udział w Share Week 2018?

Bo jak nie to serdecznie zachęcam! To nie jest czasochłonne, a fajna zabawa. Do tego dochodzi popularyzacja polskiej blogosfery i vlogosfery – a to przecież też bardzo ważne!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *