szkolenia i konferencje maj 2016 [AKTUALIZACJA 19/05/2016]

przez | 28 kwietnia 2016

Drugi miesiąc w naszym zestawieniu szkoleń i konferencji to maj 2016. Byliście na którymś z kwietniowych spotkań? Ja dotarłem na Akademię Tworzenia Kapitału na GPW i na przesunięte na koniec kwietnia spotkanie na Uczelni Łazarskiego z Albertem Rokickim z bloga Longterm.pl.

A co ciekawego i bezpłatnego dla inwestorów będzie się działo w Warszawie w maju 2016? Zapraszam do zapoznania się z wpisem o sensie bezpłatnych szkoleń, a także do poniższego spisu.

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Podstawy inwestowania w obligacje

Opis organizatora: 

PROGRAM:
16.30 – 17.00 Rejestracja uczestników
17.00 – 17.05 WPROWADZENIE
17.05 – 17.35 Rynek Catalyst
– istota rynku
– zasady funkcjonowania i obrotu
– rodzaje instrumentów dłużnych notowanych na Catalyst
17.35 – 18.20 Co należy wiedzieć o obligacjach przed rozpoczęciem inwestowania?
– określenie profilu inwestora
– sposoby i metody inwestowania
– dywersyfikacja portfela
– podstawowe ryzyka
18.20 – 18.30 Przerwa kawowa
18.30 – 19.15 Praktyczna strona inwestowania w obligacje
– na co zwrócić uwagę przy wyborze instrumentu?
– kiedy na obligacjach można zarobić, a kiedy stracić?
– jak składać zlecenia kupna i sprzedaży obligacji?

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data:
10 maja 2016, godz. 16:30-19:15 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce:  Centrum Giełdowe, ul. Książęca 4, Warszawa  (Sala Notowań – II piętro)
Dodatkowe info: zapisy, program (pdf)

Konferencja “Przemyśleć ekonomię: poza nurtem neoklasycznym”

Opis organizatora: Ekonomia i dyskurs o gospodarce w Polsce są silnie zdominowane przez szkołę neoklasyczną. Jej założenia ukształtowały transformację gospodarczą i wciąż silnie wpływają na debatę publiczna i naukową, mimo rozwoju nowych prądów w naukach ekonomicznych jak i zmian w sytuacji gospodarczej Polski i regionu.
Konferencja Przemyśleć ekonomię: poza nurtem neoklasycznym będzie forum wymiany alternatywnych idei ekonomicznych. Jednym z jej głównych celów będzie nawiązanie do bogactwa podejść w historii myśli ekonomicznej oraz promowanie pluralizmu metodologicznego i teoretycznego. Konferencja będzie otwarta zarówno na ekonomistów, jak i przedstawicieli innych nauk społecznych, reprezentujących konstruktywnie krytyczne podejście względem głównego nurtu neoklasycznego.
Konferencja organizowana jest przy wsparciu Wydziału Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Artes Liberales oraz Institute for New Economic Thinking z siedzibą w Nowym Jorku (Young Scholar Event Grant).
Konferencja odbędzie się w budynku Kolegium Artes Liberales przy ul. Dobrej 72 w Warszawie.
Organizatorzy nie pobierają opłat konferencyjnych od słuchaczy.

Organizator: Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego, Kolegium Artes Liberales, Institute for New Economic Thinking (NYC)
Data:
20-21 maja 2016 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Kolegium Artes Liberales, ul. Dobra 72, Warszawa
Dodatkowe info: strona internetowa

 

[AKTUALIZACJA 06/05/2016] Mądry Bogaty Rentier

[od autora] I kolejny raz to szkolenie, choć tym razem w końcu widzę w programie coś więcej niż podstawy i sprzedaż produktu. Może być ciekawe, choć raczej dla zamożniejszych obywateli.

Opis organizatora: To bezpłatne szkolenie o tym, jak bezpiecznie i zyskownie zarządzać swoimi pieniędzmi, aby dążyć do bogacenia się i osiągnąć wolność finansową. Zapewne wielu z nas chciałoby zakończyć pracę jeszcze przed emeryturą, żyć z odsetek i nie pracować. Pokażemy krok po kroku jak tego dokonać w najprostszy sposób, dzięki efektywnemu planowaniu i możliwościom, jakie daje nam rynek finansowy.
Dodatkowo po szkoleniu otrzymasz nasz najnowszy Ebook „Psychologia Inwestowania” z zestawem praktycznych porad, jak zapanować nad naturalnymi emocjami towarzyszącymi inwestowaniu oraz sprawić, by mózg pomagał, a nie przeszkadzał w zarządzaniu pieniędzmi.

 • Poznaj i zrozum 5 unikatowych inwestycji stało-dochodowych, które zarabiają 7%, 8%, 9%, 10% oraz 13% rocznie bez względu na koniunkturę!
 • Jak wypracować pasywny dochód na poziomie Twoich aktualnych wydatków?
 • Jak skutecznie zarządzać swoimi finansami i nie wpaść w pułapkę pozornej konsekwencji?
 • Czym jest cykl koniunkturalny i jaki ma wpływ na efektywność naszych inwestycji?
 • Dlaczego każdy powinien być inwestorem, tylko jeszcze nie każdy o tym wie?

CZĘŚĆ SPECJALNA

„INWESTYCJE BIZNESOWE OD 200.000 zł”

POZNAJ Jak zarabiać 2% kwartalnie na zabezpieczonych na majątku wierzytelnościach?

ZROZUM Jak zarabiać regularnie 13% rocznie na inwestycjach w nieruchomości komercyjne?

ZAUFAJ Jak zarabiać 15% średniorocznie na zabezpieczonej przed stratami inwestycji w polskie i europejskie spółki?

I ZACZNIJ ZARABIAĆ Skorzystaj z pomocy wykwalifikowanej kadry i wykorzystaj rynkowe szanse!

Organizator: Szkoła Inwestowania
Data:
11 maja 2016, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Biurowiec Millennium Plaza, Al. Jerozolimskie 123A, piętro 15., sala nr 3
Dodatkowe info: zapisy

 

[AKTUALIZACJA 06/05/2016] Konferencja Praktycy Rynku BossaFX poznaj tajemnice sukcesu Petera L. Brandta

Opis organizatora: Konferencja Praktycy Rynku BossaFX to pierwsze w Polsce wydarzenie, w którym udział weźmie Peter L. Brandt, profesjonalny trader rynków finansowych. Jego średnioroczna stopa zwrotu liczona w trakcie 18 lat aktywności zawodowej wyniosła ponad 67% a tylko 4 roczne okresy przyniosły mu stratę netto. Jedna z napisanych przez niego książek – „Dziennik profesjonalnego gracza giełdowego” przez ponad pół roku po wydaniu była najchętniej kupowaną pozycją w kategorii inwestowania na amerykańskim portalu Amazon.com. Skorzystaj z unikalnej szansy spotkania z Peterem L. Brandtem i poznania jego doświadczeń rynkowych.

Wśród prelegentów konferencji znaleźli się także inni rynkowi profesjonaliści, dla których codzienne obcowanie z rynkami to z jednej strony praca, z drugiej – realizacja osobistej pasji. To Grzegorz Zalewski, który w ciągu ostatnich 23 lat spędzonych na rynkach pełnił rolę zarówno analityka, zarządzającego funduszem jak również inwestora na własny rachunek oraz autora i wydawcy książek o tematyce finansowej. Z kolei Dorota Sierakowska to doświadczony analityk rynków surowcowych od wielu lat związana z DM BOŚ oraz autorka „Świata surowców” – pierwszej polskiej książki poświęconej fundamentalnej stronie inwestowania na rynkach towarowych.

Konferencja odbędzie się w dwóch edycjach – w Krakowie 14 maja 2016 oraz w Warszawie 21 maja 2016. Planowana jest także transmisja online. Udział w konferencji jest bezpłatny. Liczba miejsc w obu lokalizacjach jest ograniczona, stąd o udziale może decydować kolejność zgłoszeń.

Zarówno w Krakowie, jak i w Warszawie zaplanowaliśmy specjalne, kameralne spotkania z wszystkimi autorami po zakończeniu wykładów. Będzie to okazja do rozmowy z Brandtem, Zalewskim i Sierakowską o ich osobistych doświadczeniach jako autorów książek finansowych. Każdy uczestnik spotkania otrzyma od DM BOŚ wybraną książkę, którą podpisze jeden z naszych prelegentów.

Liczba miejsc jest ograniczona. Udział w spotkaniu z autorami zarezerwowany jest dla aktywnych klientów BossaFX.

Program:

10:00     Zebranie uczestników i poranna kawa
10:15 – 10:30     Rozpoczęcie konferencji – Sebastian Zadora, BossaFX
10:30 – 11:30     „Raporty, polityka czy pogoda – co w największym stopniu kształtuje ceny towarów?” – Dorota Sierakowska
11:30 – 11:45     Przerwa
11:45 – 13:00     „Lekcje wyciągnięte na rynkach w ciągu ponad 40-letniej kariery tradera” – Peter L. Brandt (wykład w języku angielskim, tłumaczony symultanicznie)
13:00 – 14:00     Lunch
14:00 – 15:00     „Zasady w tradingu są proste. Trzymanie się ich to prawdziwe wyzwanie” – Grzegorz Zalewski
15:00 – 15:15     Przerwa
15:15 – 16:30     „Handel na podstawie klasycznych formacji cenowych” – Peter L. Brandt (wykład w języku angielskim, tłumaczony symultanicznie)
16:30     Zakończenie konferencji

Organizator: BossaFX (partnerzy medialni: Bankier.pl, Parkiet, Comparic.pl)
Data:
21 maja 2016, godz. 10:00-16:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Radisson Blu Sobieski Hotel, pl. Zawiszy 1, Warszawa
Dodatkowe info: zapisy

[AKTUALIZACJA 14/05/2016] Szkolenie „ Twój czas, Twoja wiedza, Twoje inwestycje!”

Opis organizatora: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie oraz Dom Maklerski PKO Banku Polskiego zapraszają do udziału w cyklu spotkań poświęconych inwestowaniu w instrumenty finansowe dostępne na GPW. Spotkania kierowane są do początkujących i średniozaawansowanych inwestorów giełdowych, a także wszystkich zainteresowanych.

W ramach spotkań uczestnicy otrzymają informacje na temat:

 • instrumentów finansowych oferowanych na GPW
 • bieżącej sytuacji rynkowej ryzyka oraz powiązanej z poziomem ryzyka stopy zwrotu (od najbezpieczniejszych do najbardziej ryzykownych instrumentów finansowych dostępnych na GPW)
 • analizy trendów panujących na rynkach (WIG20, mWIG40, indeksy sektorowe GPW, spółki indywidualne, waluta, towary, indeksy zagraniczne)
 • produktów notowanych na GPW, za pomocą których inwestorzy mogli zarabiać w zależności od istniejących trendów (od najbezpieczniejszych do najbardziej ryzykownych).

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data:
18 maja 2016, godz. 18:00 – 20:20 (dodaj do swojego kalendarza!), szkolenie odbędzie się również w innych miastach: Szczecin (7 czerwca), Poznań (8 czerwca), Rzeszów (14 czerwca), Lublin (15 czerwca)
Miejsce:  Centrum Giełdowe, ul. Książęca 4, Warszawa
Dodatkowe info: zapisy, program (pdf)

[AKTUALIZACJA 19/05/2016] Poczuj Puls Rynku

Opis organizatora: Szkolenie jest częścią wiosennej edycji spotkań inwestorów, przygotowanych wraz z naszymi partnerami – portalem Bankier.pl oraz dziennikiem „Puls Biznesu”. Szkolenie prowadzone jest przez specjalistów z CMC Markets oraz niezależnych firm analitycznych i szkoleniowych. Tematyka została dobrana w taki sposób, aby trafić w potrzeby zarówno początkujących jak i średnio zaawansowanych inwestorów.

Program szkolenia:

  1. Emocjonomika rynków finansowych, Paweł Cymcyk, DNA Rynków
   Opis: Gdy myślimy o pieniądzach zawsze pojawiają się emocje. Najsilniejsze z nich to chciwość i strach, które wpływając na decyzje finansowe każdego z nas mocno oddziałują na globalne rynki finansowe. O tym połączeniu emocji i ekonomii, a także o najczęstszych psychologicznych pułapkach, w które często nieumyślnie wpadamy przez nasze skłonności poznawcze i motywacyjne, opowie w czasie swojej prezentacji Paweł Cymcyk.
  2. Zarządzanie wielkością pozycji i zaawansowane narzędzia transakcyjne w praktyce, Maciej Leściorz, CMC Markets
   Opis: Elastyczność w zarządzaniu wielkością pozycji jako kluczowy element strategii inwestycyjnej; Charakterystyka kontraktów na różnicę; Omówienie zaawansowanych narzędzi inwestycyjnych i analitycznych oferowanych przez nowoczesne narzędzia transakcyjne.
  3. Quo vadis, Gospodarko? Paweł Cymcyk, DNA Rynków
   Opis: Gwarancja straty na lokatach, obawy o Brexit, solidne spowolnienie w Chinach, a może podwyżki stóp procentowych w Stanach i drożejące surowce? Co dziś nadaje ton rynkom, kształtuje nastroje inwestorów, a także jak na tym zarobić i na co zwracać szczególną uwagę w 2016 roku i kolejnych.

Organizator: CMC Markets
Data:
31 maja 2016, godz. 17:30 – 20:30 (dodaj do swojego kalendarza!), szkolenie odbędzie się również w innych miastach: Kraków (19 maja 2016) oraz Sopot (24 maja 2016).
Miejsce:  Hotel Golden Tulip, ul.Towarowa 2, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

2 komentarze do „szkolenia i konferencje maj 2016 [AKTUALIZACJA 19/05/2016]

  1. BJK Autor wpisu

   Osobiście nie znam tego szkolenia, natomiast z tego co widzę, to niemało sobie krzyczą. Moim zdaniem przekazują informacje na temat wad i zalet poszczególnych rodzajów inwestycji, natomiast nic poza tym. Ciekawa może być budowa portfela inwestycyjnego, natomiast czy jest to warte swojej ceny? Szczerze wątpię…
   Pytanie na czym mają polegać te zadania i ich ocena – ale nie uważam, żeby taka kwota była sensowna na sprawdzenie. Osobiście wolę zbierać wiedzę dostępną bezpłatnie, przez co mamy kilka punktów widzenia i dodatkowo nie staramy się na siłę zastosować wiedzy z płatnego szkolenia – uważając, że skoro wydaliśmy pieniądze to na pewno jest to lepsza wiedza niż ta dostępna za darmo.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *