szkolenia i konferencje maj 2019 [AKTUALIZACJA 1 MAJ 2019]

przez | 27 kwietnia 2019

Czy w maju się trafią jakieś ciekawe szkolenia? Oto lista na najbliższy miesiąc, warto się z nią zapoznać! I pamiętajcie, że na stronie jest też kalendarz z tymi szkoleniami 🙂

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Póki co nie znalazłem zbyt wielu wydarzeń poza Warszawa, ale liczę, że po majówce się pojawi nieco wydarzeń i w tym kierunku! A póki pięć różnych punktów w kalendarzu jest!

AKTUALIZACJA 1 MAJ 2019: wciąż Warszawa… Ale wśród wydarzeń gorąco polecam „Sztukę kobiecego inwestowania” organizowanego m.in. przez Anię Smolińską oraz Sylwię Dobosz!

WARSZAWA

Szkolenie „Inwestowanie w spółki dywidendowe”

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 17:30
Wprowadzenie – rynek akcyjny na giełdzie warszawskiej
Bogdan Kornacki, Ekspert, Dział Rozwoju Biznesu i Rynków, GPW

17.30 – 18.00
Filozofia inwestowania dywidendowego: Czy inwestowanie dywidendowe ma sens?
Systematyczne zasilanie portfela dywidendowego poprzez reinwestowanie dywidendy
Budowa zdywersyfikowanego portfela akcji spółek dywidendowych.

18.00 – 18.15
Przerwa kawowa

18:15 – 19:15
Inwestowanie w praktyce
Od czego zacząć?
Indeks spółek dywidendowych.
Kiedy dokonywać transakcji?
Zalety inwestowania w spółki dywidendowe, a ryzyko inwestycyjne.
Case study.
Emil Łobodziński – Doradca Inwestycyjny, Dom Maklerski PKO Banku Polskiego

Udział w szkoleniu jest bezpłatny.
Liczba miejsc ograniczona, obowiązuje rejestracja.

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 7 maj 2019, godz. 16:30-19:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA, Książęca 4, 00-498 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

XTB Trading Club 9 maj

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora:XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

17:00 – 18:00

spotkanie z Michał Kurach – To przede wszystkim nieoceniony specjalista jeżeli chodzi o zagadnienia geometrii rynkowej. Jest twórcą metody „timing trader” i jednym z pierwszych Polaków, który postanowił edukować traderów indywidualnych, skupiając się przede wszystkim na zniesieniach Fibonacciego oraz harmonic tradingu.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 9 maj 2019, godz. 17:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

AKTUALIZACJA 1 MAJ 2019: #155 TJS: Inwestor i spekulant-rola w gospodarce Dr Jakub Wiśniewski

#155 TJS: Proces IPO w praktyce – Dr Kamil Gemra

Opis organizatora:

Dr Jakub Wiśniewski (11:00)

Inwestorzy i spekulanci pełnią kluczową rolę w sprawnym funkcjonowaniu rynków kapitałowych, a mimo to pozostają dla wielu postaciami tajemniczymi. Równie zagadkowe wydają się dla wielu narzędzia wykorzystywane współcześnie przez uczestników transakcji giełdowych, takie jak instrumenty pochodne czy algorytmy handlu wysokiej częstotliwości. Tymczasem wszystkie owe kwestie i zjawiska poddają się logicznie przejrzystym i intuicyjnie zrozumiałym interpretacjom, jeśli tylko dostrzec w nich środki służące budowie globalnej współpracy społecznej. Warto to zrozumieć, aby móc w owej współpracy jak najpełniej uczestniczyć – i to właśnie kluczowości owego zrozumienia poświęcone będzie niniejsze wystąpienie. O tych wszystkich aspektach porozmawiacie razem z Dr Jakubem Bożydarem Wiśniewski, bohaterem 155 TJS.

Dostępna również transmisja live na YouTube.

Dr Kamil Gemra (12:00)

Już 10 maja będziemy mieli okazję porozmawiać o „Initial Public Offering” i wszystkim co się z tym wiąże. Jak taki proces wygląda od kuchni, na co zwracać uwagę i jak wyszukiwać dobre spółki dające potencjał zysku. O tym wszystkim opowie dr Kamil Gemra, Partner InnerValue, wykładowca SGH. Prywatnie pasjonat literatury i piłki nożnej.

Dostępna również transmisja live na YouTube.

Organizator: Trading Jam Session
Data:
10 maj 2019, godz. 11:00-14:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u I; wydarzenie na Facebook’u II)
Miejsce: 31. piętro, INTRACO, Stawki 2, 00-193 Warszawa, Polska

Investors Day 4

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w Investors Day #4!? Tym razem wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca czyli 14 Maja. Spotkanie ponownie odbędzie się w Ed Red Warszawa Hala Mirowska, który dodatkowo przygotuje lunch dla posiadaczy biletu premium? Podczas wydarzenia będzie okazja do rozmowy z dotychczasowymi partnerami oraz zapoznania się z przyszłymi projektami na naszej platformie ? Uczestnicy Investors Day #4:

 • Beesfund
 • Acro Bike
 • AutoCare
 • Blu Timber
 • Brokreacja
 • Browar Wilk
 • Browar Wrężel
 • Office&Cowork Centre
 • Runmageddon
 • Studio Panika
 • Token Bridge
 • 19:05 – 19:15 Przerwa
 • 19:15 – 20:10 Pitching Session II
 • Coinquista
 • Escola
 • Mazurska Manufaktura
 • Medical Continence Centers
 • Oxytree
 • Polski Eko Chmiel
 • Pora Na Pola
 • SCFO
 • Taon Property

Program:

10:00 – 12:00
Konferencja Prasowa
12:00 – 16:00
Lunch Inwestorski
16:00 – 18:30
Networking
18:30 – 18:40
Powitanie
18:40 – 19:05
Pitching Session I

Organizator: Beesfund.com
Data: 14 maj 2019, godz. 10:00-19:00 (dodaj do swojego kalendarza!); wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Targowy bar plac Mirowski 1, 05-077 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

AKTUALIZACJA 1 MAJ 2019: #156 TJS: Aukcyjna teoria rynku w oparciu o Market Profile- Emini

Opis organizatora:

Już 17 maja zapraszamy wszystkich na kolejny, piątkowy TJS! Tym razem spotkanie poprowadzi E-mini Trader, autor jednego z najpopularniejszych, polskich blogów inwestycyjnych. W trakcie prezentacji poruszy temat obszaru dystrybucji, m.in. jak go poprawnie wyznaczać, przedstawi czym jest aukcyjna teoria rynku oraz jak wykorzystać jej założenia w oparciu o market profile.Porozmawiamy również o tym, w jaki sposób porusza się cena w dłuższym terminie. Oczywiście nie zabraknie też informacji na temat podstaw market profile, tak aby każdy mógł wynieść z prezentacji solidne fundamenty samodzielną analizę tego wykresu.

Dostępna również transmisja live na YouTube.

Organizator: Trading Jam Session
Data:
17 maj 2019, godz. 11:00-12:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: 31. piętro, INTRACO, Stawki 2, 00-193 Warszawa, Polska

AKTUALIZACJA 1 MAJ 2019: #157 TJS: Quanci i algorytmy na giełdzie – Mateusz Wiliński

Opis organizatora:

O Quantach i algorytmach na giełdzie opowie nam praktyk – Mateusz Wiliński. Kilka słów od niego: „Chciałbym opowiedzieć trochę o historii relacji między rynkami finansowymi, a fizykami, którzy zdecydowali się w tych rynkach partycypować. Czasami ta partycypacja polegała na realnym inwestowaniu, a czasami na badaniach naukowych, które istotnie zmieniły postrzeganie, a nawet funkcjonowanie tych rynków. Jednocześnie chciałbym również wspomnieć jak zainteresowanie rynkami finansowymi przez fizyków czy matematyków poskutkowało pojawieniem się na rynku pozycji quanta, a w konsekwencji handlu algorytmicznego, który dzisiaj dominuje wolumen obrotu na rynkach finansowych. Będzie pełno dykteryjek i ciekawostek! „

Organizator: Trading Jam Session
Data:
17 maj 2019, godz. 12:00-14:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: 31. piętro, INTRACO, Stawki 2, 00-193 Warszawa, Polska

Międzynarodowy Kongres Innowacji w Inwestowaniu

Opis organizatora: Stała ewolucja rynków finansowych sprawia iż skuteczni inwestorzy na bieżąco aktualizują swoje modele inwestycyjne. Globalny broker TeleTrade zdecydował się na zorganizowanie konferencji w Warszawie podczas, której doświadczeni inwestorzy, którzy zarobili dla swoich klientów setki miliony dolarów przedstawią swoje indywidualne podejście do rynków i inwestowania. Prelegenci przyjadą prawie ze wszyskich kontynentów, dlatego też będzie można poznać różne podejścia do inwestowania na giełdach, poprzez handel algorytmiczny oraz social trading. Omówione zostaną najpopularniejsze produkty inwestycyjne dostępne w Europie Zachodniej, Azji . Miłośnicy rynku nieruchomości dowiedzą się w jakiej kondycji jest rynek i czy warto inwestować w europejskie nieruchomości.

Kim są prelegenci?

Zbigniew Grutkowski- dyrektor ds. rozwoju w TeleTrade Polska.
Już w liceum zaczął inwestować swoje oszczędności w fundusze inwestycyjne i na rynkach walutowych. W wieku 19 lat założył pierwszą firmę zajmującą się pozyskiwaniem klientów dla towarzystw ubezpieczeniowych. W kolejnych latach współpracując z największymi instytucjami finansowymi w Polsce, przeprowadził transakcje o wartości kilkudziesięciu milionów euro. Początek przygody z prowadzeniem szkoleń i konferencji zaczął się od organizacji akademii finansów, gdzie przez 3 lata szkolił setki przyszłych doradców finansowych. Obecnie w Teletrade Polska, odpowiada za rozwój marki w Europie Środkowo-Wschodniej. Dzięki jego pracy po roku oddziały odnotowały łącznie 4-krotny wzrost wyników sprzedaży na rynku kontraktów CFD, przekraczając wolumen 800 milionów eur. Z wykształcenia ekonomista. Coach prowokatywny inspirujący się książkami Petera Druckera. Specjalista i miłośnik technologii Blоckchain, autor licznych artykułów eksperckich, a także twórca kryрtоwaluty TTE (TeleTrade eCoins).
Zbigniew Grutkowski przeanalizuje sytuację produktów inwestycyjnych w Polsce oraz odpowie na pytanie dlaczego coraz więcej osób decyduje się na self-trading oraz social trading.

Maxim Rudik jest ekspertem w dziedzinie finansów i inwestycji z 12 letnim doświadczeniem na rynkach finansowych. Założyciel kilku spółek którymi z sukcesem zarządza. Wprowadza i rozwija nowe projekty w dziedzinie inwestowania, obecnie może pochwalić się rentownością wśród dwunastu projektów. Pokonał 100 kandydatów i został zwycięzcą prestiżowego czasopisma „Finansoff”. Autor wielu zyskownych strategii tradingowych na rynkach oraz popularnego bloga finansowego. Trader z wieloletnim doświadczeniem zdobytym na giełdach w Londynie, Frankfurcie i Chicago.
Maxim Rudik w swoim wystąpieniu skupi się na handlu za pomocą robotów Robomen, ASProfiway, FXTRoboprime.

Bogdan Trotsko jest prezesem „Centrum Giełdowych Technologii” na Ukrainie. Od kilkunastu lat profesjonalnie zajmuje się tradingiem. Dzięki zdobytej wiedzy na temat rynków finansowych tworzy zaawansowane portfele inwestycyjne. Firma „Centrum Giełdowych Technologii” zarządzane przez Bogdana Trotsko stała się jedną z najlepszych oraz najskuteczniejszych firm w dziedzinie finansów na terenie Ukrainy i pomogła zarobić swoim klientom już ponad 20 milionów dolarów. Aktywnie uczestniczy w projektach edukacyjnych oraz regularnie prowadzi wykłady i seminaria dla studentów o kierunkach ekonomicznych. Obecnie Bogdan Trotsko stworzył hybrydę klasycznych portfeli inwestycyjnych z portfelem algorytmicznych. Dzięki tej kombinacja osiąga ponadprzeciętne stopy zwrotu z inwestycji.
Bogdan Trotsko odpowie na pytanie, dlaczego na Ukrainie algorytmy stały się najpopularniejszym produktem inwestycyjnym w 2018 roku i oczywiście przedstawi wyniki na swoich rachunkach.

Hetényi Kitti jest dyrektorem TeleTrade Węgry. Ukończyła International Business University w Budapeszcie. W swoim portfolio posiada kilka tysięcy zadowolonych klientów, w tym klientów VIP. Doświadczenie zdobyte w największej firmie telekomunikacyjnej na Węgrzech wykorzystuje do pracy z klientami TeleTrade. W wolnych chwilach śledzi wiadomości rynkowe i traduje. Zawsze stawia sobie wysokie cele, a jednym z nich jest współpraca z trzema prywatnymi węgierskimi bankami.
Hetényi Kitti podczas kongresu przeanalizuje sytuację na produktach inwestycyjnych na Węgrzech, skupi się na rynku nieruchomości odpowie na pytanie dlaczego coraz więcej osób decyduje się na self-trading i social trading.

Chan Min Dzung- ekspert finansowy, dyrektor firmy doradztwa finansowego „TT Consulting Vietnam”, partner firmy TeleTrade w Azji. Przedstawiciel globalnego projektu charytatywnego „Help”. Od kilku lat z powodzeniem zarządza dwoma biurami w Wietnamie (Hoszimin oraz Hanoi). W 2016 roku otworzył pierwszą szkołę tradingową w Wietnamie. W ciągu 3,5 roku wyszkolił ponad tysiąc traderów, którzy mogą samodzielnie generować od 5 do 7% dochodu miesięcznie. W 2018 roku wprowadził nowy projekt, którego celem jest uzyskiwanie pasywnego dochodu. Projekt „Invest-Portfolio SynTrading” w ciągu jednego roku zarobił dla klientów 12 mln USD. Aktywny uczestnik w projektach edukacyjnych w południowo-wschodniej Azji.
Chan Min Dzung przeanalizuje produkty inwestycyjne w Azji i omówi self-trading i social trading.

Carlos Santos da Silva jest dyrektorem TeleTrade Portugal w Lisbonie. Z sektorem finansowym związany jest od 2008 roku, pracował w bankowości oraz instytucjach brokerskich. Dzięki zdobytemu doświadczeniu stał się Portfolio Managerem w szczególności na na rynku amerykańskim, kanadyjskim oraz europejskim. Z TeleTrade związany jest od czterech lat i pracował jako manager oraz analityk. Od 2018 roku jest dyrektorem i jest odpowiedzialny za cała działalność operacyjną na terenie Portugalii. Od stycznia 2019 roku pełni funkcję Generalnego Managera.
Carlos Santos da Silva przeanalizuje produkty inwestycyjne w Portugalii i krajów Europy Zachodniej i podobnie jak jego poprzedniczka omówi sytuację na rynku nieruchomości, przedstawi wiele interesujących statystyk oraz omówi self- trading i social trading.

Jest to pierwszy z cykli kongresów TeleTrade i jego partnerów. Kolejne odbędą się wkrótce na terenie Europy i Azji.

Organizator: TeleTrade Polska
Data: 18 maj 2019, godz. 12:00-15:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: TeleTrade Polska, Warsaw Trade Tower, Chłodna 51, 00-867 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

AKTUALIZACJA 1 MAJ 2019: Sztuka kobiecego inwestowania

Opis organizatora:

Chcesz świadomie budować swoją przyszłość finansową? Zapraszamy na warsztat inwestycyjny”Sztuka kobiecego inwestowania”

W przemiłej kobiecej atmosferze cztery aktywne inwestorki Anna Smolińska, Joanna Skwarska, Zuzanna Połanecka-Purwin i Sylwia Dobosz w prosty sposób pokażą Ci, że zajmowanie się swoimi finansami i inwestowanie nie musi być trudne i tylko dla mężczyzn. Ty też możesz być w tym świetna!

Do zobaczenia! Nie możemy się już doczekać naszego spotkania!

AGENDA Warsztatu:

17:00-18:00
Rejestracja uczestniczek

18:00-18:15
Przywitanie

18:15-19:00
I. JAK INWESTUJĄ KOBIETY? dr Anna Smolińska

19:00-19:05
Przerwa kawowa

19:5-19:30
II. CZY MÓJ BUDŻET MA WPŁYW NA INWESTOWANIE? Sylwia Dobosz

19:30-19:40
Losowanie niespodzianek

19:40-20:10
III. JAK POWINNAM INWESTOWAĆ? Joanna Skwarska, dr Anna Smolińska

20:10-21:00
IV. W CO INWESTOWAĆ? Joanna Skwarska, Sylwia Dobosz, dr Anna Smolińska, Zuzanna Połanecka-Purwin

21:00–
Zakończenie wydarzenia i networking

 Organizator: Anna Smolińska, Joanna Skwarska, Zuzanna Połanecka-Purwin i Sylwia Dobosz
Data:
29 maj 2019, godz. 17:00-21:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: TeleTrade Polska, Warsaw Trade Tower, Chłodna 51, 00-867 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *