szkolenia i konferencje styczeń 2023 [AKTUALIZACJA 7 stycznia 2023]

przez | 30 grudnia 2022

Nowy, 2023 rok, zaczynamy od wydarzeń stacjonarnych, gdzie można poszerzyć swoją wierzę ekonomiczną i finansowo-inwestycyjną. Spis szkolenia i konferencje styczeń 2023 znajdziecie poniżej!

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Spis wydarzeń offline na styczeń 2023 zaczynamy od Warszawy.

AKTUALIZACJA 7 stycznia 2023: Poznań (11/01/2023)

WARSZAWA

International Investor Day

InnerValue oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zapraszają na „International Investor Day” – wydarzenie hybrydowe mające na celu prezentację polskich spółek efektywnie budujących skalę biznesu na rynkach zagranicznych, skierowane do inwestorów instytucjonalnych, indywidualnych oraz środowisk przedsiębiorców.

Oprócz indywidualnych prezentacji, planujemy również dwie debaty skupione wokół poniższych tematów:

  • Droga polskich spółek global – od biznesu w Polsce do obecnej międzynarodowej pozycji rynkowej – przyczyny, istotne kroki milowe, metody wzrostu, specyfika rynków zagranicznych, szanse i ryzyka, plany i perspektywy spółek;
  • Specyfika inwestowania w firmy rosnące zagranicą – perspektywa ekspertów inwestycyjnych – doświadczenia przedstawicieli funduszy, komparacja inwestycji w aktywa polskie vs zagraniczne, ocena warunków makroekonomicznych w regionie i na świecie.

Wśród panelistów znajdą się przedstawiciele czołowych niepublicznych funduszy VC / PE oraz wiodących spółek notowanych na GPW.

O czym dowiesz się podczas International Investor Day?

Zapraszamy na panele dyskusyjne oraz prezentacje, w których wezmą udział przedstawiciele polskich spółek z ekspozycją działalności na rynkach zagranicznych oraz eksperci inwestycyjni. Zaproszeni gości poruszą m.in. następujące tematy:

METODY WZROSTU

  • Jakie kroki poczyniły polskie spółki z różnych branż przechodząc od prowadzenia działalności na polskim rynku do jej skalowania za granicą? Co je motywowało do szukania okazji biznesowych?
  • SPECYFIKA INWESTYCJI
  • Na co zwracają uwagę zarządzający funduszy, inwestujących
    w polskie spółki global? Jakie są kluczowe mocne i słabe strony
    w porównaniu z inwestycjami w stricte zagraniczne aktywa?

CECHY RYNKÓW

  • Czym cechuje się polski rynek, rynki CEE, a czym rynki Europy Zachodniej i pozaeuropejskie? Jakie są wskazówki firm mających za sobą ekspansję poza Polską?

PRZYSZŁOŚĆ W BIZNESIE I NA GIEŁDZIE

  • Jak wojna na Ukrainie i spowolnienie gospodarcze wpływają na ekspansję kapitałową polskich firm? Czy polscy przedsiębiorcy w kolejnych latach będą zwiększać sprzedaż eksportową i bezpośrednie inwestycje zagraniczne?
  • Jaka jest przyszłość inwestowania w takie podmioty vs akcje spółek skupiających się na rynku PL?

Organizator: InnerValue oraz Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 17 – 18 stycznia 2023 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce:
Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4, Warszawa oraz transmisja online
Dodatkowe info:
zapisy

Wolny rynek czy interwencjonizm rządowy? Spotkanie autorskie z dr Rafałem Janikiem

Wolny rynek czy interwencjonizm rządowy? Spotkanie autorskie z dr Rafałem Janikiem; szkolenia i konferencje styczeń 2023

Opis organizatora: Rozmowa w sercu polskiego rynku kapitałowego będzie okazją do dyskusji na temat szorstkiej przyjaźni inwestorów i spółek Skarbu Państwa, a także poznania autora oraz jego publikacji. Współuczestnikiem będzie Daniel Jaworowicz, założyciel księgarni i wydawnictwa giełdowego maklerska.pl oraz redaktor wielu publikacji z tematyki inwestycyjnej. Przed wydarzeniem odbędzie się 30-minutowe oprowadzanie po gmachu budynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, które zostanie zrealizowane przez Fundację GPW.

dr Rafał Janik – autor książek, artykułów oraz twórca narzędzi dydaktycznych poświęconych rynkom finansowym i ekonomii. W 2019 roku z wyróżnieniem obronił doktorat na Uniwersytecie Gdańskim (praca dotycząca hipotezy rynku efektywnego i rekomendacji giełdowych). Na giełdzie obecny od 2006 roku. Prowadzi także firmę zajmującą się analityką danych i doradztwem biznesowym. Jest członkiem rady nadzorczej jednego z notowanych na NewConnect deweloperów gier komputerowych.

Program:

17:20 – 17:55
Zwiedzanie budynku giełdy dla wcześniej zapisanych osób

17:55 – 18:00
Otwarcie spotkania

18:00 – 19:00
Wolny rynek czy interwencjonizm rządowy? Rozmowa z dr Rafałem Janikiem 

19:00 – 20:00
Podpisywanie książek przez autora i kuluarowe rozmowy

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, księgarnia Maklerska
Data: 19 stycznia 2023 godz 17:20 – 20:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych, ul. Książęca 4, Warszawa
Dodatkowe info: zapisy

 

POZNAŃ

#4 Dobrze wydane. O pieniądzach i ekonomii

Na co dzień możemy wykazywać się ignorancją w wielu dziedzinach nauki i nie wpłynie to znacząco na jakość naszego życia. W końcu szczegółowa wiedza z zakresu botaniki, fizyki, czy chemii nie jest potrzebna, by realizować codzienne obowiązki. W przypadku ekonomii sytuacja wygląda jednak inaczej. Nie chodzi tutaj wyłącznie o przedsiębiorców czy inwestorów giełdowych, lecz zwykłego Kowalskiego, który nieustannie podejmuje konkretne działania finansowe oraz własnymi decyzjami, np. wyborczymi, wpływa na otoczenie. Właśnie dlatego każdy powinien rozumieć podstawowe procesy ekonomiczne i gospodarcze, aby dzięki tej wiedzy móc świadomie podnosić jakość swojego życia oraz środowiska, w którym funkcjonuje.
Zapraszamy na czwarte spotkanie z cyklu „Dobrze wydane. O pieniądzach i ekonomii” – wydarzenia promującego i edukującego w zakresie ekonomii, finansów oraz inwestowania.
Tym razem skupimy się na kwestiach bogactwa: jego rozkładzie w społeczeństwach, historycznych zmianach i wpływie na naszą przestrzeń życiową. Te tematy omówi dr hab. Magdalena Knapińska. Oprócz tego dr Wojciech Świder podsumuje najważniejsze wydarzenia gospodarcze ostatniego czasu, abyśmy lepiej rozumieli, co nas czeka w 2023 roku i mogli odpowiednio się do tego przygotować.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Aby jednak zagwarantować sobie miejsce należy wypełnić formularz rejestracyjny.
GOŚCIE NA SPOTKANIU
➡️ dr hab. Magdalena Knapińska – profesorka Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, Członkini Rady Programowej UEP. Specjalizuje się w zakresie makroekonomii, rynku pracy, a także zajmuje się problematyką integracji europejskiej oraz ekonomią menedżerską. Autorka podręczników akademickich, licznych publikacji naukowych oraz recenzentka w wielu czasopismach naukowych. Czynna uczestniczka na międzynarodowych konferencjach ekonomicznych.
➡️ dr Wojciech Świder – wykładowca w Katedrze Finansów Publicznych na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Makler papierów wartościowych z uprawnieniami do wykonywania czynności doradztwa inwestycyjnego (3034). Popularyzator wiedzy o finansach i ekonomii – prowadzi własny kanał na YouTube oraz blog „Wojciech Świder – ekonomia, inwestycje”.
Program:

17:30 – 17:55
Rejestracja

17:55 – 18:00
Otwarcie spotkania

18:00 – 18:50
Biedniejemy, czy się bogacimy? Wpływ dystrybucji bogactwa na naszą przestrzeń życiową (wykład i rozmowa; dr hab. Magdalena Knapińska)

18:50 – 19:05
Przerwa

19:05 – 19:55
Gospodarcze podsumowanie ostatnich wydarzeń (dr Wojciech Świder)

19:55 – 20:00
Zakończenie oficjalnej części

20:25 – ….
Bilard, drinki i kuluarowe rozmowy 🙂

 

Organizator: Księgarnia Maklerska
Data: 11 stycznia 2023 godzina 17:30 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebooku)
Miejsce:
Ułan Browar (City Park), ul. Wyspiańskiego 26, 60-751 Poznań
Dodatkowe info:
zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *