MetalVerse 2.0 – relacja i prelekcja

przez | 23 grudnia 2022

Jak wiecie z moich wpisów (a także programów na YT), 29 października miałem przyjemność wystąpić z prelekcją na MetalVerse 2.0 we Wrocławiu. I w końcu na kanał organizatorki trafiło nagranie z tego wydarzenia! Korzystając z okazji wspomnę też o samym wydarzeniu.

MetalVerse 2.0

źródło: Tomasz Rutkowski

Na pierwszym wydarzeniu nie miałem okazji być – i prawdę mówiąc nie wiem dlaczego. Tym bardziej z ciekawością wybrałem się na drugą edycję – nie tylko w kontekście wystąpienia, ale także spojrzenia na całość jako uczestnik.

Czas i miejsce

Lokalizacja konferencji pierwszorzędna: dosłownie na przeciwko dworca Wrocław Główny, więc przyjezdni koleją mieli naprawdę bardzo blisko. W środku osobne piętro na MetalVerse, sprawna obsługa na wejściu i pierwsze standy organizatorów, partnerów (czyżby czas by w końcu zrobić swój baner?), sponsorów i współpracowników. A wcale tego nie mało, bo we Wrocławiu można było spotkać praktycznie wszystkich sprzedawców inwestycyjnych metali szlachetnych i nie tylko! Oczywiście w porównaniu do części wystawowej (czy jak to się po zachodniemu mówi: EXPO) nie było takiego natłoku jak na Invest Cuffs, ale były firmy, których na Cuffsach się nie pojawiają. Więc jak najbardziej na plus!

Wydarzenie w sobotę to najlepszy możliwy dzień tygodnia. Niestety, organizacja tuż przed 1 listopada odrobinkę nietrafiona. Wzmożony ruch na drogach jak i większy popyt na komunikację publiczną psuje podróż na MetalVerse. Końcówka października bardzo fajna, ale jednak lepiej brać pod uwagę, że Wszystkich Świętych może psuć niektórym plany.

Prelekcje i wystąpienia MetalVerse 2.0

Tematyka, wbrew pozorom, nie dotyczyła tylko i wyłącznie sztabek złota i srebra. To zdecydowanie na plus, bo znacznie rozszerza tematykę. A i pokazuje, że można naprawdę robić najdziwniejsze kombinacje z metalami szlachetnymi – ale to że Polak potrafi to żadna nowość!

źródło: tumblr.com

W niektórych przypadkach widać było niestety ograniczenia czasowe. Moja gadatliwość niestety nie pozwoliła na choćby jedno pytanie z sali. Dobrze, że Silver Star nie miała sprzętu do ściągania ze sceny, bo pewnie byłbym niczym Królik Bugs 😉

Z drugiej strony ograniczony czas i pilnowanie go przez organizatorów: mega na plus. Wydarzenie się przez to nie „rozłazi” i jest zachowany porządek. I oczywiście da się „wcisnąć” więcej ciekawych treści.

Osobiście słuchałem kilku wykładów i jestem pod dużym wrażeniem. Jeśli miałbym polecić jeden, to zdecydowanie jest to wystąpienie Tomka Rutkowskiego o zagrożeniach dla srebra. Jestem przekonany, że każdy znajdzie w tej prelekcji coś, czego nie wiedział wcześniej!

Moje wystąpienie

źródło: Tomasz Rutkowski

Nie wiem czy to coś, na co „wszyscy czekają”, ale oto moje wystąpienie pod tytułem: „Czy platyna jest najbardziej niedocenionym metalem szlachetnym?” Osobiście jestem bardzo zadowolony z mojej prelekcji, ale czekam na Wasze opinie: zarówno w komentarzach na blogu jak i na kanale Silver Star! A i frekwencja na moim wykładzie dopisała: DZIĘKUJĘ BARDZO!

Niezależnie czy będę zaproszony do wystąpienia czy nie – na kolejnych edycjach mam zamiar się pojawiać!

Wszystkie prelekcje z MetalVerse są publikowane na kanale Silver Star – Inwestycje Kobiecym Okiem!

After Party

Czyli coś, co misie lubią najbardziej 😉 A ponieważ oficjalny afterek został zaplanowany w Winners Steakhouse to nie pogardziłem specjalnością lokalu. Także i drinka zrobili spoza karty wg moich wytycznych. No i oczywiście doborowe towarzystwo przy stoliku… Cóż, piękne zakończenie fantastycznego dnia!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *