XTB Trading Club – recenzja szkolenia z 12/01/2017

przez | 16 stycznia 2017

Wspomniane przeze mnie w styczniowym spisie szkoleń czwartkowe spotkania w XTB zostały w ubiegłym tygodniu przeze mnie odwiedzone. A skoro tak to czas na recenzję z XTB Trading Club, które odbyło się 12 stycznia! Zwłaszcza, że kolejne spotkanie z cyklu będzie już w ten czwartek, 19 stycznia!

XTB Trading Club

źródło: profil XTB – Facebook

Miejsce

Ponieważ to spotkania cykliczne to warto wspomnieć na początku o miejscu. Spotkania odbywają się w siedzibie XTB, w Warszawie przy ulicy Ogrodowej 58 – na 7. piętrze. Nowoczesne otoczenie, dwa ekrany wyświetlające treść prezentowaną przez prelegenta, kawa, herbata, woda i ciasteczka to „skład” tych spotkań. Taka mała uwaga – nie siadajcie na prawo od wejścia, słabo widać wtedy co prelegent rysuje na tablicy. I miejsce ze sobą dokument ze zdjęciem – ochrona o niego pyta…

Gość spotkania

12 stycznia XTB Trading Club odwiedził Marcin Wenus – trader z ponad 10-letnim doświadczeniem i założyciel serwisu Comparic.pl. Ponieważ miałem okazję posłuchać go podczas innego eventu – XTB Trading Masterclass – to stwierdziłem, że warto. Marcin skupił się na prezentacji swojej strategii opartej na wskaźnikach Ichimoku. Trzeba przyznać, że sama strategia wydaje mi się ciekawa i pewnie spróbuję ją zastosować, zwłaszcza że mimo obarczenia pewną dozą błędów (Marcin mówił o skuteczności lekko poniżej 50%) to pozwala zarabiać mimo wszystko. Na temat samej strategii nie będę się rozpisywać, bo to nie ten wątek. Sporo z tej części spotkania zajęły też rozmowy zarówno na temat poszczególnych strategii jak i innych uwarunkowań rynkowych.

Końcówka spotkania to rozmowa z analitykiem XTB na temat aktualnej sytuacji. Ze względu na dość słabą konferencję prasową Trumpa ze środy nie było za bardzo co omawiać. W zasadzie potwierdził moje przewidywania na temat rynku: rosnąc ceny zbóż oraz oczekiwany krótki spadek na ropie ze względu na pewne działania nie będące zbieżnymi z ustaleniami OPEC z końcówki listopada.

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Dla kogo te spotkania?

To rzecz, którą muszę napisać. To są spotkania dla osób inwestujących na FOREX-ie. Nie uświadczymy wyjaśniania jakiś określeń, używany jest język slangowy właściwy dla tego rynku. Dlatego osobom bardzo początkującym nie polecam tych spotkań aż tak bardzo. Choć oczywiście jeśli mamy jakieś już minimalne doświadczenie tradingowe to spotkania mogą poszerzyć horyzonty.

Podsmowanie XTB Trading Club

Plusy:

  • dobra lokalizacja (centrum Warszawy u zbiegu al. Solidarności oraz ul. Towarowej);
  • ciekawe, kameralne spotkania;
  • duża dawka wiedzy zarówno pod kątem strategii jak i aktualnej sytuacji;
  • bezpośredni kontakt z prowadzącym;

Minusy:

  • nie z każdego miejsca na sali widać wszystko;
  • przed spotkaniem znamy gościa, ale nie wiemy jaka będzie tematyka;
  • ciastka potrafią się skończyć 😉

Jak widać minusy są bardzo „techniczne”, dlatego myślę, że jak najbardziej warto skorzystać z tych spotkań. Ja właśnie zarezerwowałem miejsce na najbliższy czwartek i jeśli moje odczucia po drugim spotkaniu będą tożsame z tymi opisanymi tutaj, to w moim kalendarzu na stałe wylądują swoiste „obiady czwartkowe” w postaci XTB Trading Club!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *