konferencje i szkolenia październik 2017 [AKTUALIZACJA 17/10/2017]

przez | 2 października 2017

W październiku zaczyna się rok akademicki. Cóż, patrząc po liście szkoleń wiem, że nie tylko studenci zaczynają intensywną naukę, ale również inwestorzy! Zapraszam serdecznie do lektury, a jest tego dużo (jak na razie 23 szkolenia!) i praktycznie w całej Polsce!

AKTUALIZACJA 10/10/2017 – dwa spotkania w Warszawie (12 i 18 październik)

AKTUALIZACJA 17/10/2017 – trzy spotkania w Warszawie (19, 21, 26 październik)

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

ŁÓDŹ

Emerytura z hossą? To żaden kosmos…

Opis organizatora: Weź udział w cyklu praktycznych seminariów poświęconych inwestowaniu na giełdzie!

Konieczność zapewnienia sobie środków na emeryturę to tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się inwestowaniem. Jest to jednak powód szczególnie ważny, ze względu na ciągłe zmiany polskiego systemu emerytalnego oraz niekorzystne perspektywy demograficzne. Jak się do tego zabrać? Jaką przyjąć strategię? Czy trwająca aktualnie hossa na światowych giełdach to dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania to zarezerwuj miejsce dla siebie na szkolenie w swoim mieście już dziś. „Emerytura z Hossą” to cykl edukacyjny, który pokazuje, że skuteczne inwestowanie polega przede wszystkim na dostosowaniu strategii do indywidualnych możliwości inwestora. Długoterminowy sukces w inwestycjach nie zawsze wymaga niesamowitej wiedzy, wielkiego kapitału, ogromnej ilości czasu spędzanego na analizowaniu dokumentów finansowych. Zawsze wymaga jednak cierpliwości i opanowania swoich emocji. Dlatego w ramach cyklu zajmiemy się nie tylko strategiami doboru spółek do portfela ale także psychologią inwestowania. Na szkoleniach dowiesz się także jak zbudowany jest polski system emerytalny i czego możesz od niego oczekiwać. Wypełnij formularz rejestracyjny i zarezerwuj miejsce dla siebie na wybranym szkoleniu.

Program:

17:00 – 17:20
Polski system emerytalny – jak to działa, w którą stronę zmierza?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ
17:20 – 18:05
Akcje, obligacje, surowce. Jak zdywersyfikować portfel inwestycji?
Prowadzący: Marcin Gruba, GPW
18:05 – 18:20
Przerwa
18:20 – 19:10
Zrozum jak działa giełdowy tłum – nie ulegaj jego wpływowi
Prowadzący: Mateusz Madej, DM BOŚ
19:10 – 20:00
Cena jest tym co płacisz, wartość jest tym, co otrzymujesz w zamian. Gdzie szukać wartości spółek?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski BOŚ S.A.
Data:
3 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sala COTTON, Andel’s by Vienna House Lodz, Ogrodowa 17, Łódź, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
19 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Grand Hotel Lodz, Piotrkowska 72, Łódź, Polska
Dodatkowe info: zapisy

KRAKÓW

#InwestStory

Opis organizatora:  NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma
pakiet powitalny

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data:
4 października 2017, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Mercure Kraków Stare Miasto, Pawia 18b, Kraków, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Sesja Giełdowa po Godzinach – konferencja inwstycyjna

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Program:
  • Cool Trader Mind V – Jacek Kubrak, Inwestor, Trader

Nadzieja i rozgoryczenie. Euforia i strach. Chciwość i strata. W jaki sposób to, kim jesteśmy i jak przetwarzamy informacje decyduje o tym jak kształtujemy naszą rzeczywistość i jak wpływa na nasz sukces, również na rynkach finansowych. Dlaczego warto poznać siebie i swoje reakcje? Co jest Twoja mocną, a co słabą stroną i jak to zastosować do zwiększenia prawdopodobieństwa sukcesu na rynku?

  • Wybór odpowiedniego rynku na podstawie swojego profilu inwestora Marcin Tuszkiewicz, Investio

Nie każdy stworzony jest do daytradingu, podobnie jak nie każdy może inwestować długoterminowo. Z jednej strony decydującym czynnikiem może być dostępny kapitał i czas, ale przede wszystkim o strategii powinno decydować podłoże psychologiczne. Trzy strategie dla trzech głównych typów traderów: Daytrader, Swingowiec oraz Inwestor.

  • Wspomaganie w inwestowaniu – Maciej Leściorz, CMC Markets

Optymalne zarządzanie wielkością pozycji oraz wykorzystanie nowoczesnych narzędzi oraz funkcji transakcyjnych na platformie NextGeneration. Specyfikacja oraz właściwy dobór instrumentów finansowych w zależności od strategii, horyzontu czasowego oraz kapitału.

  • Jak handlują duzi gracze i czego możemy się od nich nauczyć? – Adam Rak, Comparic.pl

Duzi gracze, grube ryby, smart money – istnieje wiele określeń na prawdziwą siłę rynków finansowych jakimi są inwestorzy instytucjonalni. Największe banki świata dysponują możliwościami, których brakuje tysiącom Kowalskich. W jaki sposób swoje decyzje inwestycyjne podejmują zespoły traderów i analityków Morgan Stanley, Citi czy UBS? Czy to prawda, że duży zawsze zarabia? Na spotkaniu zaprezentowane zostaną dane, które redaktorzy Comparic zbierali przez ostatnie lata. Mają one na celu odpowiedź na jedno pytanie – czego możemy nauczyć się od dużych graczy?

  • Inwestowanie w akcje i ETFy na giełdzie w USA i Kanadzie – Piotr Głowacki, Infoinwestor

Podczas wykładu poznasz nazwy najciekawszych i najbardziej perspektywicznych branż i ETF-ów notowanych na giełdach zagranicznych. Dziś Rynek Forex okazuje się nieodpowiedni dla wielu inwestorów dlatego nie może dziwić tak duża migracja do inwestowania w akcje czy ETFy oparte o surowce i indeksy. Podczas gdy po latach wzrostów amerykańskie akcje są dość wysoko, ciągle istnieją branże z ogromnym potencjałem często z papierami rosnącymi gdy inne spadają. Podobna sytuacja jest na przecenionych surowcach, na których czas hossy zbliża się wielkimi krokami.

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data: 28 października 2017, godz. 09:00-16:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Qubus Hotel, Nadwiślańska 6, Kraków, Polska
Dodatkowe info: zapisy

WROCŁAW

Emerytura z hossą? To żaden kosmos…

Opis organizatora: Weź udział w cyklu praktycznych seminariów poświęconych inwestowaniu na giełdzie!

Konieczność zapewnienia sobie środków na emeryturę to tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się inwestowaniem. Jest to jednak powód szczególnie ważny, ze względu na ciągłe zmiany polskiego systemu emerytalnego oraz niekorzystne perspektywy demograficzne. Jak się do tego zabrać? Jaką przyjąć strategię? Czy trwająca aktualnie hossa na światowych giełdach to dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania to zarezerwuj miejsce dla siebie na szkolenie w swoim mieście już dziś. „Emerytura z Hossą” to cykl edukacyjny, który pokazuje, że skuteczne inwestowanie polega przede wszystkim na dostosowaniu strategii do indywidualnych możliwości inwestora. Długoterminowy sukces w inwestycjach nie zawsze wymaga niesamowitej wiedzy, wielkiego kapitału, ogromnej ilości czasu spędzanego na analizowaniu dokumentów finansowych. Zawsze wymaga jednak cierpliwości i opanowania swoich emocji. Dlatego w ramach cyklu zajmiemy się nie tylko strategiami doboru spółek do portfela ale także psychologią inwestowania. Na szkoleniach dowiesz się także jak zbudowany jest polski system emerytalny i czego możesz od niego oczekiwać. Wypełnij formularz rejestracyjny i zarezerwuj miejsce dla siebie na wybranym szkoleniu.

Program:

17:00 – 17:20
Polski system emerytalny – jak to działa, w którą stronę zmierza?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ
17:20 – 18:05
Akcje, obligacje, surowce. Jak zdywersyfikować portfel inwestycji?
Prowadzący: Marcin Gruba, GPW
18:05 – 18:20
Przerwa
18:20 – 19:10
Hossa to nie tylko akcje – polskie i zagraniczne fundusze ETF
Prowadzący: Jakub Ciepiela, DM BOŚ
19:10 – 20:00
Cena jest tym co płacisz, wartość jest tym, co otrzymujesz w zamian. Gdzie szukać wartości spółek?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski BOŚ S.A.
Data:
5 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sala CONFERENCE 3, ibis Styles Wrocław, plac Konstytucji 3 Maja 3, Wrocław, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
12 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: ibis Styles, plac Konstytucji 3 Maja 3, Wrocław, Polska
Dodatkowe info: zapisy

WARSZAWA

XTB Trading Club 5 październik

Opis organizatora: W każdy czwartek między 16:00 a 20:00 zapraszamy Cię do siedziby XTB na ul. Ogrodowej 58 w Warszawie na spotkanie z doświadczonymi analitykami rynku i traderami, którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat inwestycji.

Program:

16:00 – 19:00

spotkanie z Łukasz Stefanik – Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Obecnie pracuje na stanowisku tradera w PHILSON SI.

19:00 – 20:00

spotkanie z analitykiem domu maklerskiego XTB nt. aktualnej sytuacji na rynku

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data:
5 październik 2017, godz. 16:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

[AKTUALIZACJA 10/10/2017] XTB Trading Club 12 październik

Opis organizatora: W każdy czwartek między 16:00 a 20:00 zapraszamy Cię do siedziby XTB na ul. Ogrodowej 58 w Warszawie na spotkanie z doświadczonymi analitykami rynku i traderami, którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat inwestycji.

Program:

16:00 – 19:00

spotkanie z Łukasz Stefanik – Analityk i Trader obecny na rynku OTC nieprzerwanie od 2009 roku. Specjalizuje się głownie w geometrii rynkowej oraz układach opartych o liczby Fibonacciego. Obecnie pracuje na stanowisku tradera w PHILSON SI.

19:00 – 20:00

spotkanie z analitykiem domu maklerskiego XTB nt. aktualnej sytuacji na rynku

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data:
5 październik 2017, godz. 16:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

[AKTUALIZACJA 10/10/2017] Mądry bogaty rentier

Opis organizatora: To bezpłatne i inspirujące szkolenie o tym, jak bezpiecznie i zyskownie zarządzać swoimi pieniędzmi, aby dążyć do efektywnego pomnażania majątku, zabezpieczenia finansowego siebie i swoich bliskich oraz osiągnięcia wolności finansowej.

Zapewne wielu z Was poszukuje atrakcyjnych sposobów oszczędzania i pomnażania oszczędności, aby zbudować wysoki kapitał, żyć z odsetek i nie pracować.

Pokażemy krok po kroku jak tego dokonać w najprostszy sposób, dzięki efektywnemu planowaniu i korzystaniu z możliwości, jakie daje nam współczesny rynek inwestycyjny.

POZNAJ skuteczne sposoby budowania, pomnażania, ochrony i sukcesji majątku

DOWIEDZ SIĘ jak optymalnie wykorzystać swoje zasoby i potencjał rynku finansowego

ZAPLANUJ swoją drogę do niezależności finansowej

ZYSKAJ wiedzę i sprawdzone narzędzia do realizacji swoich celów finansowych

BONUS!

Dodatkowo po szkoleniu otrzymasz nasz najnowszy Ebook „Psychologia Inwestowania” z zestawem praktycznych porad, jak zapanować nad naturalnymi emocjami towarzyszącymi inwestowaniu oraz sprawić, by mózg pomagał, a nie przeszkadzał w zarządzaniu pieniędzmi.

CZĘŚĆ SPECJALNA  Przykłady 3 atrakcyjnych rynków i 6 różnych strategii inwestycyjnych!

PROWADZĄCY: Krzysztof Noga – Certyfikowany Doradca EFG (numer licencji: PL.09.EFG.00862), autor szkoleń z zakresu planowania finansów osobistych, na których pojawiło się ponad 40 tys. osób (dane z kwietnia 2016). Pracuje bezpośrednio z blisko 500 inwestorami. Osobiście inwestuje m.in. w nieruchomości, fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje korporacyjne, biznesy. W Szkole Inwestowania S.A. od 2008 r.

Organizator: Szkoła Inwestowania
Data:
18 październik 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: 12. piętro, West Station I / II, Aleje Jerozolimskie 142, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy (80 miejsc)

[AKTUALIZACJA 17/10/2017] XTB Trading Club 19 październik

Opis organizatora: W każdy czwartek między 16:00 a 20:00 zapraszamy Cię do siedziby XTB na ul. Ogrodowej 58 w Warszawie na spotkanie z doświadczonymi analitykami rynku i traderami, którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat inwestycji.

Program:

16:00 – 19:00

spotkanie z Marcin Sekuła – Trader indywidualny, aktywny członek społeczności tradingowej oraz entuzjasta sportów ekstremalnych. Swoją przygodę z rynkiem rozpoczął jeszcze podczas studiów, pierwsze kroki naturalnie stawiał na GPW. Marcin jest specjalistą w zakresie analizy technicznej i zarządzaniu ryzykiem. W swoich inwestycjach poszukuje sytuacji rynkowych w których, można zaobserwować wczesne symptomy kontynuacji trendu rysujących się na niskich przedziałach czasowych wykresów M1 i M5.

19:00 – 20:00

spotkanie z analitykiem domu maklerskiego XTB nt. aktualnej sytuacji na rynku

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data:
19 październik 2017, godz. 16:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

[AKTUALIZACJA 17/10/2017] Price Action Day 2017

Opis organizatora: Impreza w całości poświęcona Price Action na rynku walutowym, akcyjnym oraz kontraktów terminowych na indeksy i surowce.

Seminarium trwać będzie cały dzień od godziny 10:00 do około 19:00, a program zakłada 5 wykładów, 2 przerwy kawowe, a na zakończenie debatę oraz publiczną dyskusję.

Agenda:

Price Action z Marcinem Wenusem

Najlepsze setupy Price Action, Krzysztof Wiwatowski

Trading w oparciu o okna hossy bessy, Zbigniew Wieczorek

Nial okiem Zbyszka, Zbigniew Wieczorek

Wskaźniki w służbie tradera, Adam Rak

Podsumowanie, Marcin Wenus

Organizator: Comparic, Tylko Price Action oraz STO
Data:
21 październik 2017, godz. 10:00-19:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Hotel Sofitel Victoria Warszawa, Królewska 11, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

[AKTUALIZACJA 17/10/2017] XTB Trading Club 26 październik

Opis organizatora: W każdy czwartek między 16:00 a 20:00 zapraszamy Cię do siedziby XTB na ul. Ogrodowej 58 w Warszawie na spotkanie z doświadczonymi analitykami rynku i traderami, którzy chętnie podzielą się wiedzą na temat inwestycji.

Program:

16:00 – 19:00

spotkanie z Zbigniew Wieczorek – specjalizuje się w analizie Price Action z perspektywy wysokich interwałów czasowych. Dr nauk humanistycznych, wykładowca filozofii i logiki.

19:00 – 20:00

spotkanie z analitykiem domu maklerskiego XTB nt. aktualnej sytuacji na rynku

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data:
26 październik 2017, godz. 16:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
24 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Golden Tulip Warsaw Centre, Towarowa 2, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

SZCZECIN

Emerytura z hossą? To żaden kosmos…

Opis organizatora: Weź udział w cyklu praktycznych seminariów poświęconych inwestowaniu na giełdzie!

Konieczność zapewnienia sobie środków na emeryturę to tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się inwestowaniem. Jest to jednak powód szczególnie ważny, ze względu na ciągłe zmiany polskiego systemu emerytalnego oraz niekorzystne perspektywy demograficzne. Jak się do tego zabrać? Jaką przyjąć strategię? Czy trwająca aktualnie hossa na światowych giełdach to dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania to zarezerwuj miejsce dla siebie na szkolenie w swoim mieście już dziś. „Emerytura z Hossą” to cykl edukacyjny, który pokazuje, że skuteczne inwestowanie polega przede wszystkim na dostosowaniu strategii do indywidualnych możliwości inwestora. Długoterminowy sukces w inwestycjach nie zawsze wymaga niesamowitej wiedzy, wielkiego kapitału, ogromnej ilości czasu spędzanego na analizowaniu dokumentów finansowych. Zawsze wymaga jednak cierpliwości i opanowania swoich emocji. Dlatego w ramach cyklu zajmiemy się nie tylko strategiami doboru spółek do portfela ale także psychologią inwestowania. Na szkoleniach dowiesz się także jak zbudowany jest polski system emerytalny i czego możesz od niego oczekiwać. Wypełnij formularz rejestracyjny i zarezerwuj miejsce dla siebie na wybranym szkoleniu.

Program:

17:00 – 17:20
Polski system emerytalny – jak to działa, w którą stronę zmierza?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ
17:20 – 18:05
Akcje, obligacje, surowce. Jak zdywersyfikować portfel inwestycji?
Prowadzący: Marcin Gruba, GPW
18:05 – 18:20
Przerwa
18:20 – 19:10
Zrozum jak działa giełdowy tłum – nie ulegaj jego wpływowi
Prowadzący: Mateusz Madej, DM BOŚ
19:10 – 20:00
Cena jest tym co płacisz, wartość jest tym, co otrzymujesz w zamian. Gdzie szukać wartości spółek?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski BOŚ S.A.
Data:
10 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sala NORWID I-II, Radisson Blu Hotel Szczecin, plac Rodła 10, Szczecin, Polska
Dodatkowe info: zapisy

GDYNIA

#InwestStory

Opis organizatora:  NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma
pakiet powitalny

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data:
11 października 2017, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Mercure Gdynia Centrum, Armii Krajowej 22 81-372 Gdynia, Polska
Dodatkowe info: zapisy

LUBLIN

Hossa ! Tour de POK ’17

Opis organizatora:  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu spotkań inwestorskich „Tour de POK”, organizowanego przez Dom Maklerski mBanku z gościnnym udziałem przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tegoroczna edycja „Tour de POK” obejmuje trzy wykłady dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej – porozmawiamy m.in. o ermanometrii, zmienności i momentum inwestycyjnym, przyjrzymy się kontraktom terminowym i jednostkom inwestycyjnym ETF przez pryzmat analizy fundamentalnej i technicznej.

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Jest zmienność – są kontrakty, na akcje – Marcin Gruba, GPW
3. Ermanometria jako genialna metoda prognozowania punktów zwrotnych WIG’u – Piotr Neidek

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski mBank
Data:
18 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Mercure Lublin Centrum, Aleje Racławickie 12, Lublin, Polska
Dodatkowe info: zapisy

KATOWICE

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
10 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Novotel Katowice Centrum, aleja Rożdzieńskiego 16, Katowice, Polska
Dodatkowe info: zapisy

#InwestStory

Opis organizatora:  NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma
pakiet powitalny

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data:
18 października 2017, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Novotel Katowice Centrum, aleja Rożdzieńskiego 16, Katowice, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Emerytura z hossą? To żaden kosmos…

Opis organizatora: Weź udział w cyklu praktycznych seminariów poświęconych inwestowaniu na giełdzie!

Konieczność zapewnienia sobie środków na emeryturę to tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się inwestowaniem. Jest to jednak powód szczególnie ważny, ze względu na ciągłe zmiany polskiego systemu emerytalnego oraz niekorzystne perspektywy demograficzne. Jak się do tego zabrać? Jaką przyjąć strategię? Czy trwająca aktualnie hossa na światowych giełdach to dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania to zarezerwuj miejsce dla siebie na szkolenie w swoim mieście już dziś. „Emerytura z Hossą” to cykl edukacyjny, który pokazuje, że skuteczne inwestowanie polega przede wszystkim na dostosowaniu strategii do indywidualnych możliwości inwestora. Długoterminowy sukces w inwestycjach nie zawsze wymaga niesamowitej wiedzy, wielkiego kapitału, ogromnej ilości czasu spędzanego na analizowaniu dokumentów finansowych. Zawsze wymaga jednak cierpliwości i opanowania swoich emocji. Dlatego w ramach cyklu zajmiemy się nie tylko strategiami doboru spółek do portfela ale także psychologią inwestowania. Na szkoleniach dowiesz się także jak zbudowany jest polski system emerytalny i czego możesz od niego oczekiwać. Wypełnij formularz rejestracyjny i zarezerwuj miejsce dla siebie na wybranym szkoleniu.

Program:

17:00 – 17:20
Polski system emerytalny – jak to działa, w którą stronę zmierza?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ
17:20 – 18:05
Akcje, obligacje, surowce. Jak zdywersyfikować portfel inwestycji?
Prowadzący: Marcin Gruba, GPW
18:05 – 18:20
Przerwa
18:20 – 19:10
Hossa to nie tylko akcje – polskie i zagraniczne fundusze ETF
Prowadzący: Jakub Ciepiela, DM BOŚ
19:10 – 20:00
Cena jest tym co płacisz, wartość jest tym, co otrzymujesz w zamian. Gdzie szukać wartości spółek?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski BOŚ S.A.
Data:
19 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sala OPAL, Angelo Hotel, ul. Sokolska 24, Katowice, Polska
Dodatkowe info: zapisy

RZESZÓW

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
11 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Grand hotel Boutique, ul. Dymnickiego 1A, Rzeszów, Polska
Dodatkowe info: zapisy

POZNAŃ

#InwestStory

Opis organizatora:  NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma
pakiet powitalny

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data:
24 października 2017, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: IBB Andersia Hotel Poznań, plac Andersa 3, Poznań, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
25 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Mercure Poznań Centrum, Roosevelta 20, 60-829 Poznań, Polska
Dodatkowe info: zapisy

BYDGOSZCZ

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
18 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Holiday Inn Bydgoszcz, Grodzka 36, Bydgoszcz, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Hossa ! Tour de POK ’17

Opis organizatora:  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu spotkań inwestorskich „Tour de POK”, organizowanego przez Dom Maklerski mBanku z gościnnym udziałem przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tegoroczna edycja „Tour de POK” obejmuje trzy wykłady dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej – porozmawiamy m.in. o ermanometrii, zmienności i momentum inwestycyjnym, przyjrzymy się kontraktom terminowym i jednostkom inwestycyjnym ETF przez pryzmat analizy fundamentalnej i technicznej.

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Ile jeszcze potrwa dobra koniunktura na światowych giełdach? – Bartosz Pawłowski,
Chief Investment Officer DM mBanku
3. Dlaczego rynki zagraniczne są trendy – wejdź na poziom zarządzających – Remigiusz Lemke

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski mBank
Data:
25 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: City Hotel, 3 Maja 6, Bydgoszcz, Polska
Dodatkowe info: zapisy

SOPOT

Sesja Giełdowa po Godzinach – popołudniowe szkolenia inwestycyjne

Opis organizatora: Zapraszamy do udziału w cyklu bezpłatnych szkoleń inwestycyjnych. Szkolenia zostały przygotowane wspólnie z serwisem Investio.pl.
Podczas spotkań poruszymy wiele praktycznych zagadnień tj. omówienie zalet i wad strategii „kup i trzymaj”, zdobywanie danych z najlepszych źródeł i podejmowanie decyzji na ich podstawie, strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych oraz wiele innych.

Tematyka:
1)      Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?
•         Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
•         Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
•         Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać
2)      Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje
•         Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
•         Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
•        Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
•        Określenie interwału czasowego inwestycji
3)      Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych
•         Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
•         Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
•         Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Organizator: CMC Markets, Investio.pl
Data:
17 października 2017, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Haffner, Jana Jerzego Haffnera 59, Sopot, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Emerytura z hossą? To żaden kosmos…

Opis organizatora: Weź udział w cyklu praktycznych seminariów poświęconych inwestowaniu na giełdzie!

Konieczność zapewnienia sobie środków na emeryturę to tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się inwestowaniem. Jest to jednak powód szczególnie ważny, ze względu na ciągłe zmiany polskiego systemu emerytalnego oraz niekorzystne perspektywy demograficzne. Jak się do tego zabrać? Jaką przyjąć strategię? Czy trwająca aktualnie hossa na światowych giełdach to dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania to zarezerwuj miejsce dla siebie na szkolenie w swoim mieście już dziś. „Emerytura z Hossą” to cykl edukacyjny, który pokazuje, że skuteczne inwestowanie polega przede wszystkim na dostosowaniu strategii do indywidualnych możliwości inwestora. Długoterminowy sukces w inwestycjach nie zawsze wymaga niesamowitej wiedzy, wielkiego kapitału, ogromnej ilości czasu spędzanego na analizowaniu dokumentów finansowych. Zawsze wymaga jednak cierpliwości i opanowania swoich emocji. Dlatego w ramach cyklu zajmiemy się nie tylko strategiami doboru spółek do portfela ale także psychologią inwestowania. Na szkoleniach dowiesz się także jak zbudowany jest polski system emerytalny i czego możesz od niego oczekiwać. Wypełnij formularz rejestracyjny i zarezerwuj miejsce dla siebie na wybranym szkoleniu.

Program:

17:00 – 17:20
Polski system emerytalny – jak to działa, w którą stronę zmierza?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ
17:20 – 18:05
Akcje, obligacje, surowce. Jak zdywersyfikować portfel inwestycji?
Prowadzący: Marcin Gruba, GPW
18:05 – 18:20
Przerwa
18:20 – 19:10
Zrozum jak działa giełdowy tłum – nie ulegaj jego wpływowi
Prowadzący: Mateusz Madej, DM BOŚ
19:10 – 20:00
Cena jest tym co płacisz, wartość jest tym, co otrzymujesz w zamian. Gdzie szukać wartości spółek?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski BOŚ S.A.
Data:
17 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sala COLUMBUS A, Sheraton Sopot Hotel, Powstańców Warszawy 10, 81-718 Sopot, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Hossa ! Tour de POK ’17

Opis organizatora:  Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji cyklu spotkań inwestorskich „Tour de POK”, organizowanego przez Dom Maklerski mBanku z gościnnym udziałem przedstawicieli Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Tegoroczna edycja „Tour de POK” obejmuje trzy wykłady dotyczące bieżącej sytuacji rynkowej – porozmawiamy m.in. o ermanometrii, zmienności i momentum inwestycyjnym, przyjrzymy się kontraktom terminowym i jednostkom inwestycyjnym ETF przez pryzmat analizy fundamentalnej i technicznej.

Program:

1. Zmienność i Momentum jako narzędzia wspierające decyzje – Paweł Śliwa
2. Ile jeszcze potrwa dobra koniunktura na światowych giełdach? – Bartosz Pawłowski,
Chief Investment Officer DM mBanku
3. Dlaczego rynki zagraniczne są trendy – wejdź na poziom zarządzających – Remigiusz Lemke

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski mBank
Data:
26 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sheraton Sopot Hotel, Powstańców Warszawy 10, Sopot, Polska
Dodatkowe info: zapisy

OLSZTYN

Emerytura z hossą? To żaden kosmos…

Opis organizatora: Weź udział w cyklu praktycznych seminariów poświęconych inwestowaniu na giełdzie!

Konieczność zapewnienia sobie środków na emeryturę to tylko jeden z powodów, dla których warto zająć się inwestowaniem. Jest to jednak powód szczególnie ważny, ze względu na ciągłe zmiany polskiego systemu emerytalnego oraz niekorzystne perspektywy demograficzne. Jak się do tego zabrać? Jaką przyjąć strategię? Czy trwająca aktualnie hossa na światowych giełdach to dobry moment na rozpoczęcie inwestycji? Jeśli zadajesz sobie podobne pytania to zarezerwuj miejsce dla siebie na szkolenie w swoim mieście już dziś. „Emerytura z Hossą” to cykl edukacyjny, który pokazuje, że skuteczne inwestowanie polega przede wszystkim na dostosowaniu strategii do indywidualnych możliwości inwestora. Długoterminowy sukces w inwestycjach nie zawsze wymaga niesamowitej wiedzy, wielkiego kapitału, ogromnej ilości czasu spędzanego na analizowaniu dokumentów finansowych. Zawsze wymaga jednak cierpliwości i opanowania swoich emocji. Dlatego w ramach cyklu zajmiemy się nie tylko strategiami doboru spółek do portfela ale także psychologią inwestowania. Na szkoleniach dowiesz się także jak zbudowany jest polski system emerytalny i czego możesz od niego oczekiwać. Wypełnij formularz rejestracyjny i zarezerwuj miejsce dla siebie na wybranym szkoleniu.

Program:

17:00 – 17:20
Polski system emerytalny – jak to działa, w którą stronę zmierza?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ
17:20 – 18:05
Hossa to nie tylko akcje – polskie i zagraniczne fundusze ETF
Prowadzący: Jakub Ciepiela, DM BOŚ
18:05 – 18:20
Przerwa
18:20 – 19:10
Zrozum jak działa giełdowy tłum – nie ulegaj jego wpływowi
Prowadzący: Mateusz Madej, DM BOŚ
19:10 – 20:00
Cena jest tym co płacisz, wartość jest tym, co otrzymujesz w zamian. Gdzie szukać wartości spółek?
Prowadzący: Sebastian Zadora, DM BOŚ

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski BOŚ S.A.
Data:
25 października 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Sala DĘBOWA A, Warmiński Hotel & Conference, Kołobrzeska 1, Olsztyn, Polska
Dodatkowe info: zapisy

 

4 komentarze do „konferencje i szkolenia październik 2017 [AKTUALIZACJA 17/10/2017]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *