konferencje i szkolenia marzec 2018 [AKTUALIZACJA 13/03/2018]

przez | 26 lutego 2018

Luty 2018 był całkiem udany pod względem szkoleń. Czy marzec 2018 mu dorówna? Cóż, na pewno mamy największą konferencję inwestycyjną w Europie Środkowej – FXCuffs 2018! Co ciekawe, blog Prywatny INV€$TOR jest nominowany w kategorii Blog Roku do nagrody FXCuffs 2018! Laureaci będą ogłoszeni podczas konferencji, w piątek 16 marca podczas wieczornej gali. Ja tam będę na pewno 🙂 A co jeszcze nas czeka? Sprawdź wszystkie konferencje i szkolenia marzec 2018!!

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Cóż, lista miast w tym miesiącu nie jest krótka: Warszawa, Kraków, Radom, Gorzów Wielkopolski, Lublin, Kielce i Kalisz. W tych siedmiu miastach aż szesnaście wydarzeń inwestycyjnych! A pewnie będą są jeszcze aktualizacje!

AKTUALIZACJA 13/03/2018 – Bielsko-Biała, Poznań oraz Warszawa

WARSZAWA

XTB Trading Club 1 marca

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Daniel Kostecki – twórca i założyciel pierwszej w Polsce telewizji internetowej o rynkach finansowych – rynkinazywo.tv. Pracował jako Analityk Rynków Finansowych w XTB oraz HFT. W swoich inwestycjach opiera się na analizie technicznej a w szczególności na Teorii fal Elliota, którą z powodzeniem wykorzystuje zwłaszcza na parze walutowej EURUSD. Z czasem do klasycznej analizy technicznej dołączył czynniki fundamentalne dla poszczególnych gospodarek (inflacja, rynek pracy, PKB) oraz analizę polityki monetarnej banków centralnych i oczekiwania odnośnie ich przyszłych działań. Kluczowe stało się również obserwowanie wyższych interwałów czasowych. Daniel jest także częstym gościem w mediach: TVN 24 BiŚ (dawniej TVN CNBC), Polsat Biznes, Polskie Radio, Gazeta Giełdy Parkiet, Puls Biznesu i innych.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 1 marca 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Zostań rentierem ze stabilnym dochodem!

Opis organizatora: Na szkoleniu:
Jak bezpiecznie pomnażać swój kapitał z gwarancją zwrotu każdej wpłaconej złotówki? Otrzymaj gotowe rozwiązanie na lukratywną inwestycję bez ryzyka straty.
Jak zmaksymalizować produktywność własnego kapitału? Dowiedz się jak już nigdy nie wkładać pieniędzy na lokatę, bo poznasz alternatywę dla lokat 7% zwrotu.
Jak skorzystać z gotowych, wygodnych i zyskownych rozwiązań? Poznaj sprawdzone od 20 lat na rynku niemieckim programy z gwarancją oraz w pełni zarządzanych przez specjalistów.
Otrzymasz gotowe rozwiązanie, które zagwarantuje Tobie pomnażanie kapitału.
Poznasz sprawdzone w Niemczech inwestycje kapitałowe z gwarancją wpłacanego kapitału, co oznacza że od teraz zaczniesz już zawsze pomnażać stabilnie swój kapitał.

„Zostań rentierem” to obowiązkowe szkolenie dla każdego, kto chce zaplanować budowę kapitału i żyć z pasywnego dochodu oraz poznać efektywne i bezpieczne sposoby pomnażania majątku.

Prowadzący: Andrzej Spuła. Mentor Finansowy i Money Coach, przedsiębiorca, właściciel Money Coaching Sp. z o.o. Spółka komandytowa. Przez ponad 20 lat analizował, doradzał i inwestował z sukcesem na rynku niemieckim, by teraz dzielić się tą wiedzą z Polakami. Obecnie współpracuje z firmą Milewscy & Partnerzy, organizatorem największych wydarzeń w Polsce, aby dotrzeć do jeszcze większego grona rodaków i pokazać im gotowe strategie inwestycyjne z rynków zachodnich, na oszczędzanie, pomnażanie i efektywne zarządzanie swoim kapitałem.

Organizator: Money Coaching Sp. z o.o. Spółka komandytowa oraz Milewscy & Partnerzy
Data: 1 marca 2018, godz. 18:30-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Centrum Szkoleniowo-Konferencyjne BusinessRoom, Grójecka 1/3, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Inwestycje Alternatywne SGH: Kryptowaluty

Opis organizatora: Inwestycje Alternatywne w SGH to już czwarta edycja konferencji organizowanej przez SKN Biznesu, która przybliży zainteresowanym nietuzinkowe formy lokowania kapitału. Poprzez angażujące wykłady i warsztaty chcemy pokazać, że inwestowanie to nie tylko giełda, ale także złoto, nieruchomości, zabytkowe samochody, kryptowaluty, a nawet odzież i buty, które mogą się okazać nawet bezpieczniejszymi aktywami.

Dziewiątym i ostatnim wydarzeniem podczas 4 dniowej konferencji będą trzy wykłady poświęcone inwestowaniu w kryptowaluty!
Wszystkie wykłady są otwarte i każdy jest mile widziany!

Serdecznie zapraszamy!

Program:

15:30 – 17:00
Pierwszą prelekcję, o godzinie 15:30 w Auli II Budynku C, poprowadzi dr. Grzegorz Sobiecki, akademicki ekspert w dziedzinie kryptowalut.

17:20 – 19:00
Drugą prelekcję, o godzinie 17:20 w Auli A Budynku A, przeprowadzi Pan Jakub Bartoszek, wiceprezes Pracowni Nowych Technologii, Założyciel Polskiego Instytutu Kryptowalut

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:10 – 20:30
Trzecią prelekcję, o godzinie 19:10, również w Auli A Budynku A, przeprowadzi Jakub Oklesiński, Account Manager Domu Maklerskiego XTB

Organizator: Inwestycje Alternatywne SGH
Data: 1 marca 2017, godz. 15:30-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Szkoła Główna Handlowa, al. Niepodległości 162 02-513 Warszawa, Polska

Artyści Rynków – Całodniowa konferencja w Warszawie

Opis organizatora: Zapraszamy na całodniową, bezpłatną konferencję przygotowaną przez 5 praktyków giełdowych, prezentujących różne podejścia do analizy rynkowej, zarządzania ryzykiem i psychologii inwestowania.

Program:

09:30 – 09:45

rejestracja uczestników

09:45 – 10:00

rozpoczęcie konferencji

10:00 – 11:00

Psychologia inwestora – Piotr Murdzek, Compentia

11:00 – 11:10

dyskusja z uczestnikami

11:10 – 11:30

przerwa kawowa

11:30 – 12:30

Tradingowa R(Ewolucja) – Maciej Leściorz, CMC Markets

12:30 – 12:40

dyskusja z uczestnikami

12:40 – 13:30

przerwa lunchowa

13:30 – 14:00

Co kreuje prawdziwe trendy na rynkach i jak to wykorzystać – Marcin Tuszkiewicz, Investio

14:00 – 14:10

dyskusja z uczestnikami

14:10 – 14:30

przerwa kawowa

14:30 – 15:30

Współczesny nurt Analizy Technicznej – formacje harmoniczne – Łukasz Fijołek, Fibonacci Team School

15:30 – 15:40

dyskusja z uczestnikami

Organizator: CMC Markets
Data: 3 marca 2018, godz. 09:30-15:40 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Centrum Konferencyjne Zielna Zielna 37, 00-108 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

XTB Trading Club 8 marca

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Michał Kurach – specjalista od zagadnień geometrii rynkowej. Twórca metody „timing trader” i jednen z pierwszych Polaków, który postanowił edukować traderów indywidualnych, skupiając się na zniesieniach Fibonacciego oraz harmonic tradingu. Z natury jest racjonalizatorem procesów. Usprawniał dostępne elementy wiedzy dodając elementy własne, aż wreszcie stworzył jednolity i spójny system. Jednocześnie trzeba zaznaczyć, że Timing Trader jest jak Brazylijskie Ju Jitsu – cały czas się rozwija i dostosowuje się do nowych warunków rynkowych, bo Michał dokonuje nowych obserwacji i zmian. Jak sam mówi, Timing Trader to on.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 8 marca 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Initial Coin Offering – prawny punkt widzenia

Opis organizatora: Zastanawiasz się, czy Initial Coin Offering jest w Polsce legalne? W jaki sposób je przeprowadzić, aby nie narazić się na problemy prawne? Jakie nowe obowiązki nakładają przepisy na technologię #Blockchain? Już 8 marca możesz się o tym dowiedzieć biorąc udział w wydarzeniu “Initial Coin Offering – prawny punkt widzenia”, w trakcie którego prawnicy z Kancelaria Snażyk Granicki opowiedzą o swoich doświadczeniach z przeprowadzenia ICO w Polsce!
Wydarzenie odbędzie się na uczelni Łazarskiego w auli 58 (ul. Świeradowska 43, 02-662 Warszawa).

Program:

19:00 – 19:40
Zuzanna Walczyk – prawnik kancelarii Snażyk Granicki
– Czy blockchain i ICO są uregulowane prawnie?
– Przepisy o przeciwdziałaniu praniu brudnych pieniędzy
– Przepisy o obrocie instrumentami finansowymi
– Podejście organów państwowych do technologii blockchain, kryptowalut i ICO (KNF, NBP, MF)
– Ryzyka prawne i faktyczne
Zuzanna Walczyk specjalizuje się w prawie rynku kapitałowego, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z działalnością towarzystw funduszy inwestycyjnych i funduszy inwestycyjnych oraz kwestiach związanych z ICO oraz kryptowalutami.

19:40 – 20:20
Arkadiusz Szczudło – prawnik kancelarii Snażyk Granicki
– Czy prawo musi dostosować się do blockchaina, czy blockchain do prawa? Odwieczne pytanie.
– Regulaminy świadczenia usług – giełda, ICO, airdrop
– Jak rozumieć smart kontrakty?
– Prawa konsumenta oraz klauzule niedozwolone
– Checkboxy i obowiązek informacyjny
– Odpowiedzialność za działania w Internecie
– Kto, kiedy i za co odpowiada w przypadku smart kontraktów?
Arkadiusz Szczudło specjalizuje się w prawie własności intelektualnej, reklamy i mediów, nowych technologii (w tym ICO oraz blockchain) i ochronie marki oraz zwalczaniu nieuczciwej konkurencji.

20:20 – 21:00
Alicja Cessak – prawnik kancelarii Snażyk Granicki
– RODO – po co? – założenia rozporządzenia
– Zasady przetwarzania danych osobowych i odpowiednie zabezpieczenia
– Dokumentacja wewnętrzna administratora danych – co się zmieni?
– Inspektor Ochrony Danych – „nowa” instytucja i jej rola
– Kontakt z podmiotem danych i realizacja jego praw – czyli jak warto rozmawiać

Alicja Cessak specjalizuje się w prawie procesowym, korporacyjnym oraz w ochronie danych osobowych.

21:00 – 21:30
Networking

Organizator: Centrum Technologii Blockchain, Polski Akcelerator Technologii Blockchain, Kancelaria Snażyk Granicki
Data: 8 marca 2018, godz. 19:00-21:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: aula 58, Uczelnia Łazarskiego, Świeradowska 43, 02-662 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Mądry bogaty rentier

Opis organizatora: To kultowe i inspirujące szkolenie o sprawdzonych metodach zarządzania pieniędzmi, w którym uczestniczyło już ponad 40 tys. osób! Na szkoleniu poznasz narzędzia i metody, dzięki którym pomnożysz swój majątek szybciej i bezpieczniej, wykorzystując aktualne szanse rynkowe oraz innowacyjne formy inwestowania.

„Mądry Bogaty Rentier” to obowiązkowe szkolenie dla każdego, kto chce zabezpieczyć przyszłość swoją i swoich bliskich oraz zyskać realną szansę na bycie wolnym finansowo. To szkolenie dla każdego kto chce efektywnie zarządzać swoimi pieniędzmi i dążyć do bogacenia się, inwestując w zawsze aktualne inwestycje. To szkolenie zmienia podejście do finansów – już na zawsze! Doświadczenie w inwestowaniu nie jest wymagane!

CZĘŚĆ SPECJALNA „Alternatywne metody inwestowania w nieruchomości” Większość z nas inwestowanie w nieruchomości kojarzy z długoterminowym inwestowaniem w mieszkania pod wynajem. Chodź jest to popularna forma inwestycji, to istnieją alternatywne, krótkoterminowe, stabilne i bardziej zyskowne formy inwestowania w nieruchomości. Jedną z nich jest współfinansowanie komercyjnych projektów deweloperskich, dzięki czemu możesz uczestniczyć w marży dewelopera. Na spotkaniu dowiesz się jak osiągać dwucyfrowe zyski z tego typu inwestycji, angażując kapitał porównywalny do bezpośredniej inwestycji w mieszkania.

Prowadzący – Krzysztof Noga Certyfikowany Doradca EFG® (numer licencji: PL.09.EFG.00862). Autor szkoleń z zakresu planowania finansów osobistych, na których pojawiło się ponad 40 tys. osób. Pracuje bezpośrednio z blisko 500 inwestorami. Osobiście inwestuje m.in. w nieruchomości, fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje korporacyjne, biznesy. W Szkole Inwestowania S.A. od 2008 r.

Organizator: Szkoła Inwestowania
Data:
14 marzec 2018, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: West Station, Office Hub, Aleje Jerozolimskie 142, Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy (80 miejsc)

XTB Trading Club 15 marca

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Przemysław Lik – swoją wiedzę z zakresu inwestowania oraz strategii inwestycyjnych zdobywał studiując ekonomię na Uniwersytecie Łódzkim. Od lat specjalizuje się w analizie technicznej, w szczególności w geometrii rynkowej, którą stosuje do własnych inwestycji na rynku kontraktów terminowych na indeksów. Prowadzi szkolenia z zakresu analizy technicznej oraz fundamentalnej dla klientów XTB. Wielokrotnie reprezentował firmę w mediach branżowych. W 2009 roku zdobył licencję Maklera Papierów Wartościowych z Uprawnieniami do Doradztwa Inwestycyjnego (nr lic. 2321).

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 15 marca 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

XTB Trading Club 22 marca

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Łukasz Fijołek – jest współzałożycielem serwisu edukacyjno- analitycznego dla Traderów FOREX – FiboTeamSchool.pl oraz profesjonalnych narzędzi tj. WatchMyChart.pl. Specjalizuje się w Analizie Technicznej, szczególnie w zakresie spekulacji jednosesyjnej przy wykorzystaniu geometrii rynkowych, liczb Fibonacciego, struktur korekcyjnych oraz formacji harmonicznych. Od ponad 10 lat aktywnie inwestuje na rynku FOREX. Autor wielu publikacji związanych z rynkami finansowymi. Wielokrotnie brał udział w konferencjach i spotkaniach dotyczących rynku FOREX jako niezależny Trader i ekspert w temacie szeroko pojętej geometrii rynku w oparciu o którą dokonuje analiz, zawiera transakcje oraz przekazuje swoją wiedzę i umiejętności innym Inwestorom.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 22 marca 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

XTB Trading Club 29 marca

XTB Trading Club oszustwa XTB

źródło: profil XTB – Facebook

Opis organizatora: XTB Trading Club to czwartkowe warsztaty dla wszystkich zainteresowanych tematyką inwestycyjną. Do siedziby XTB zapraszamy ekspertów rynku finansowego, którzy dzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem. Co dwa tygodnie warsztat prowadzi analityk XTB, omawiając bieżącą sytuację na rynkach poszczególnych instrumentów. W wykładach może uczestniczyć każdy, kto wcześniej zarejestruje się poprzez formularz powyżej. Każde spotkanie jest nagrywane i udostępniane na naszym kanale YouTube, dzięki czemu możesz wrócić do danego wykładu i obejrzeć go ponownie!

Program:

16:00 – 18:00

spotkanie z Albert “Longterm” Rokicki – inwestor z 17-letnim doświadczeniem, twórca bloga inwestycyjnego Longterm.pl, poświęconego długoterminowemu inwestowaniu na polskiej giełdzie. Autor książki “Longterm. Jak inwestować na giełdzie i osiągnąć zysk” PWN 2017, wielokrotny prelegent na konferencjach organizowanych przez SII – “WallStreet” i “Profesjonalny Inwestor”, prowadzi swój własny, autorski program na antenie Inwestorzy.tv – “Pytania do Longterma”.Zwolennik analizy fundamentalnej, stosuje metody selekcji spółek Warrena Buffetta i Philipa Fishera. Co kwartał publikuje raport z analizami najlepszych jego zdaniem 15 spółek z polskiej giełdy, prowadzi publiczny portfel spółek prowzrostowych tygodnia oraz portfel akcji dywidendowych, mający horyzont 30-letni z myślą o zabezpieczeniu emerytury. Regularnie pisze artykuły do Equity Magazine oraz Trendu. Prywatnie miłośnik koszykówki, którą uprawia i kibic zawodowej ligi NBA.

Organizator: X-Trade Brokers Dom Maklerski S.A.
Data: 29 marca 2018, godz. 16:00-18:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: X-Trade Brokers SA. Dom Maklerski, Ogrodowa 58, 00-999 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Wiedza warta milion

Opis organizatora: bezpłatny trening z zakresu zarabiania z wykorzystaniem giełdy online
<<niestety nie mogę znaleźć żadnych dodatkowych informacji na temat tego spotkania ani nawet czasu jego trwania. Osobiście też tego nie sprawdzę, ponieważ w tym czasie jest konferencja FXCuffs 2018 w Krakowie – Bogusz>>

Organizator: Wiedza warta milion
Data: 17 marca 2017, godz. 12:00-?? (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Bristol, a Luxury Collection Hotel, Warsaw, Krakowskie Przedmieście 42/44, 00-325 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Giełdowa Akademia Filmowa – “Wall Street: Pieniądz nie śpi” (2010)

Opis organizatora: Jak mówi japońskie przysłowie „obraz wart jest 1000 słów”. Czy ukazanie mechanizmów rządzących rynkiem finansowym za pomocą filmów może być okazją do poszerzenia wiedzy o nich? Jak najbardziej! A giełdowa Sala Notowań zamieni się w najbliższym czasie w salę kinową.

Jeszcze do niedawna wydawało się, że filmy fabularne służą jedynie rozrywce, a ich wartość edukacyjna jest niewielka. Tymczasem wyniki wielu badań naukowych wskazują, że w przypadku różnych dziedzin, w tym szeroko rozumianej ekonomii i finansów, istnieje możliwość zdobywania wiedzy poprzez aktywne oglądanie filmów fabularnych. Aktywne, czyli połączone z dyskusją o tematach poruszonych w filmie czy też analizą problemów zaprezentowanych w obrazie.

O projekcie:
Giełda Papierów Wartościowych oraz Fundacja GPW uruchamiają unikalny projekt prezentacji filmów o rynkach finansowych. W ramach projektu będą prezentowane obrazy odsłaniające kulisy działania rynków czy też skupiające się na konkretnych problemach rynku. Merytorycznym partnerm projektu jest Instytut Ryzyka i Rynków Finansowych Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Prezentowane filmy, oprócz walorów edukacyjnych, posiadają również wartości historyczne i dokumentalne. Dzięki filmom sprzed lat, o początkach rynków kapitałowych, widzowie poznają rynek finansowy sprzed ery zaawansowanych technologii, ówczesne mechanizmy nim rządzące, nieco odmienną od współczesnej pracę maklerów i bankierów inwestycyjnych.

Tym, co wyróżni projekt GPW, będzie połączenie pokazu filmu z komentarzem eksperta, który podzieli się doświadczeniem zawodowym, opowie własne i zasłyszane anegdoty związane z rynkiem. Goście będą komentować filmy, konkretne mechanizmy, procesy lub problemy rynków finansowych.

Dla widzów będzie to doskonała okazja do bezpośredniego spotkania z osobowościami rynków finansowych, w niektórych przypadkach legendami. Będą też mieli unikalną możliwość zadania pytań gościom i wymiany poglądów.

Mamy nadzieję, że pokazy filmów o tematyce związanej z rynkami finansowymi pozwolą ich uczestnikom lepiej zrozumieć funkcjonowanie giełd, a dzięki temu zyskać wiedzę by stać się bardziej skutecznymi inwestorami.

Podczas kolejnego pokazu zaplanowanego na 20 marca będzie można obejrzeć drugą część amerykańskiego filmu z udziałem Michaela Douglasa w roli głównej, a partnerują mu Shia LaBeouf i Susan Sarandon. Jest to kontynuacja słynnego filmu Olivera Stone’a, którego akcja toczy się w centrum światowej finansjery.

Program:

17:00 – 20:00
Komentarz i projekcja filmu “Wall Street: Pieniądz nie śpi” z 2010 roku

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie
Data: 20 marca 2017, godz. 17:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie SA Książęca 4, 00-498 Warszawa, Polska
Dodatkowe info: zapisy

BIELSKO-BIAŁA

Innowacyjne inwestowanie

Opis organizatora: Podczas wykładu przedstawimy Wam alternatywne drogi inwestowania. Lokaty bankowe oprocentowane są bardzo nisko, dlatego pragniemy zaprezentować inne możliwości by Wasze pieniądze pracowały na siebie w optymalny sposób.

Podczas czwartkowego wydarzenia, które odbędzie się w naszej siedzibie przy ulicy Cieszyńskiej 2/3 w Bielsku-Białej, pojawi się Adrian Chrapek – Certyfikowany Doradca Finansowy EFPA – European Planning Financial Association

Organizator: Focus Finanse
Data: 15 marca 2018, godz. 18:00-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Focus Finanse, Cieszyńska 2, 43-300 Bielsko-Biała, Polska
Dodatkowe info: wydarzenie na Facebook’u – tam proszę potwierdzić obecność

KRAKÓW

Artyści Rynków – szkolenie w Krakowie

Opis organizatora: Zapraszamy na bezpłatne szkolenie giełdowe z cyklu Artyści Rynków. Szkolenie zostało przygotowane we współpracy z firmą szkoleniową Compentia. Szkolenie rozpocznie się o 17:30 i potrwa do 21:00.

Program:

1. Jak komunikują się za pomocą wykresów najwięksi gracze na rynku FOREX? – Łukasz Fijołek, Fibonacci Team School

Czym właściwie jest geometria rynkowa? Czy pierwsza fala jest zazwyczaj najważniejsza? Prostokąty na wykresie, czyli znaczenie „overbalance” w tradingu. W jaki sposób zwiększyć skuteczność formacji świecowych nawet do 80%? Praktyczny case study – dwa sposoby wejścia w rynek na podstawie projekcji Fibonacciego.

2. Tradingowa R(Ewolucja) – Maciej Leściorz, CMC Markets

W jaki sposób zmieniało się podejście do inwestowania na przestrzeni lat i w jaki sposób dziś nowoczesna technologia pomaga inwestorom. Prezentacja możliwości platformy NextGeneration.

Organizator: CMC Markets
Data: 1 marzec 2018, godz. 17:30-21:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Qubus Hotel Kraków, Nadwiślańska 6, 30-527 Kraków, Polska
Dodatkowe info: zapisy

EXPO FxCuffs 2018 – Kongres Inwestycyjny

źródło: expo.fxcuffs.pl

Opis organizatora: FxCuffs to największe w Europie Środkowo-Wschodniej spotkanie zrzeszające branżę rynku walutowego. Wydarzenie przyciąga ekspertów, przedstawicieli najważniejszych instytucji w branży, jak i klientów instytucjonalnych oraz detalicznych.

Konferencja ma zarówno bezpłatne wejściówki jak i trzy różne cenowo bilety wstępu.

Program:

16 marca
08:00 – 20:00
Trading charytatywny (Foyer III poziom)– Rafał Zaorski
INWESTORZY DZIECIOM Misją Fundacji FxCuffs jest głównie wspieranie edukacji. Nie zapominamy jednak o najbardziej potrzebujących – dzieciach. Kluczowym etapem w rozwoju każdego człowieka jest okres szkolny. Pedagodzy wkładają mnóstwo serca i wysiłku wspierając podopiecznych, jednak by w pełni kształcić potrzebna jest infrastruktura, a ta w wybranych przez nas ośrodkach ma poważne braki.

10:00 – 11:00
Zarządzanie kapitałem – trading bez podatków z dźwignią 1:500 (Sala Teatralna)– Andrzej Haraburda
Jak zarabiać więcej na tradingu? Odpowiedź jest prosta – płacąc mniejsze podatki. SOVA Accounting to firma consultingowa, która specjalizuje się w doborze najlepszej formy prawnej dla Twojego biznesu, pomaga w rejestracji i prowadzeniu firmy od A do Z. Wykład SOVA Accounting na FxCuffs, przygotowany przez Andrzeja Haraburdę, odbędzie się w piątek 16. marca o godzinie 11:00 w Sali Teatralnej Centrum Kongresowego. Czego dowiesz się z wykładu? Poznasz możliwości, które jako trader możesz wykorzystać w swoim biznesie – w jakim kraju najlepiej prowadzić firmę, o co należy zadbać by zabezpieczyć swój majątek i jak płacić możliwie najniższe podatki. Do zobaczenia!

11:00 – 12:00
Ogólna teoria spekulacja wg Rafała Zaorskiego (Sala Audytoryjna) – Rafał Zaorski

12:00 – 13:00
Przerwa lunchowa (III poziom ICE)

12:00 – 13:00
Jak czytać wykresy Price Action używając zaawansowanych koncepcji analizy technicznej w połączeniu z momentum i analizą trendu (Sala Audytoryjna) – Rolf Schlotmann
Dowiedz się jak czytać akcję cenową na wykresach za pomocą zaawansowanych koncepcji analizy technicznej w połączeniu z analizą trendu i momentum. Podczas wykładu podzielę się uniwersalnym sposobem handlu, który jest ponadczasowy i można go stosować na dowolnym rynku. Dowiemy się jak odczytywać równowagę między kupującymi i sprzedającymi oraz interpretować bilans sił na naszych wykresach. Dowiesz się również w jaki sposób dokonuję transakcji za pomocą dwóch bardzo potężnych setupów wykorzystując jedynie price action i analizę trendów oraz momentum. Połączymy klasyczny setup wiodącego wskaźnika z czystym price action, by uzyskać najlepsze z obu tych światów i stworzyć strategię handlową, która dostosowuje się do zmiennych warunków rynkowych.

12:00 – 13:00
Jak inwestować w 2018 r.? (Sala Teatralna) Paweł Jackowski, Dariusz Świniarski
Zakładam, że biorąc udział w konferencji FX Cuffs gdzieś tam w kłębi głowy tkwi u Ciebie myśl – chciałbym aby trading stał się moją pracą, źródłem dochodu i sposobem na życie. Podobnie myślałem 13 lat temu, kiedy rozpocząłem przygodę na rynku, która w 2007 zmieniła się w zawód.

13:00 – 14:00
Najskuteczniejsza Strategia Inwestowania w Nieruchomości (Sala Audytoryjna) – Wojciech Orzechowski
Wykład zacznę od wyjaśnienia czym jest przepływ zleceń na rynku kontraków terminowych i dlaczego analiza tych informacji ma kluczową wartość dla uczestników rynku. Następnie przejdę do krótkiego opisu wykorzystywanych narzędzi oraz najważniejszych zasad. Informacje te zostaną wykorzystane przy prezentacji konkretnych zastosowań w handlu spekulacyjnym. Na koniec przewiduję wyświetlenie krótkich nagrań przykładowych transakcji.

13:00 – 14:00
Debata FxCuffs – SEX-BRAIN-TRADE (Sala Teatralna) Anna Smolińska, Anna Kocjan, Sylwia Dobosz
Czy płeć ma znaczenie w inwestowaniu? Co wyróżnia mózg Warrena Buffeta i innych traderów? Czy testosteron pomaga czy przeszkadza w tradingu? I który z trzech kolorów mają strategie inwestycyjne? Debata o zróżnicowaniu świata giełdowych graczy i poszukiwaniu własnych dróg w tradingu, w której udział wezmą inwestorki, blogerki, pasjonatki rynków kapitałowych: Anna Smolińska, Sylwia Dobosz i Anna Kocjan. Całość poprowadzi Marcin Wenus.

14:00 – 15:00
Debata FxCuffs – Ochrona inwestora indywidualnego na rynkach (Sala Teatralna)

15:00 – 16:30
Odkrywanie zwycięskiego sposobu myślenia w tradingu (Sala Audytoryjna) – Steve Ward
Najlepsi inwestorzy myślą inaczej niż reszta. Prowadzenie zwycięskich transakcji, ponoszenie strat, zarządzanie ryzykiem, radzenie sobie z przegranymi i z wygranymi transakcjami wymagają innego myślenia, przeciwstawiania się temu, co wydaje się normalne i naturalne, wbrew normalnym ludzkim popędom i impulsom. Podczas tego warsztatu dowiesz się, w jaki sposób możesz myśleć inaczej o kilku kluczowych aspektach procesu podejmowania decyzji handlowych w oparciu o rozległe doświadczenie Steve’a w pracy z traderami i kierownikami funduszy na całym świecie, a także jego doświadczenia w zakresie psychologii pracy, nauki o podejmowaniu decyzji, neurologii, fizjologii stresu, podejścia opartego na uważności i elitarnych strategiach działania.

 • Myślenie inaczej – klucz do udanego handlu
 • Myślenie inaczej o handlu – handel jako działanie wydajnościowe
 • Myślenie inaczej o wygrywaniu i przegrywaniu – zyski i straty a proces i wydajność
 • Myśląc inaczej o ryzyku – optymalny jest nie za duży, a dlaczego mniej może być więcej
 • Myślenie inaczej o myśleniu – ryzyko, niepewność, błędy, pieniądze, sukces, rynki
 • Myślenie inaczej o dyskomforcie – od awersji do akceptacji
 • Myślenie inaczej o emocjach – emocjach jako danych
 • Myślenie inaczej na temat podziału umysł-ciało – ucieleśniony mózg
 • Myślenie inaczej o poprawianiu wydajności – zmiana zachowań tradingowych

17:00 – 18:00
Gala rozdania nagród FxCuffs 2018 (Sala Audytoryjna)

18:30 – 20:00
Debata FxCuffs – Trendy na rynkach akcji i walut w 2018 (Sala Audytoryjna) – Marek Rogalski, Przemysław Kwiecień, Mateusz Walczak, Konrad Białas, Kamil Maliszewski, Piotr Głowacki

20:00 – 21:30
Debata FxCuffs – Rynki surowców: złota, ropy, cryptowalut- czekaj je boom czy bańka spekulacyjna? (Sala Audytoryjna) – Michał Stajniak, Bartosz Sawicki, Piotr Głowacki, Trader21

17 marca

9:00 – 10:00
Inwestowanie w czasach boomu (Sala Teatralna) – dr Przemysław Kwiecień
Hossa na rynkach akcji – punkt wyjścia i podstawowe wskaźniki. Omówienie globalnej sytuacji makroekonomicznej – czy dobre dane to zwyżki na giełdach? Jak konstruować portfel inwestycyjny? Portfel na czas boomu – na jakie rynki postawić?

10:00 – 11:00
Sukcesja majątkowa w firmie i rodzinie (Sala Teatralna)– Maciej Łaś, Paweł Miszkurka
Sukcesja majątkowa jest procesem przekazywania majątku pomiędzy pokoleniami. Tyczy się ona każdego rodzaju majątku, zarówno prywatnego, jak i biznesowego w dowolnej formie prawnej. Planowanie sukcesji to nic innego ja zachowanie majątku pomiędzy pokoleniami, płynności zarządzania w spółce, minimalizacja i gwarancja pokrycia kosztów. To proces, który dotyka wielu obszarów, a jednocześnie wymaga specjalistycznej wiedzy z dziedziny prawnej i finansowej.

11:00 – 12:00
Rynek dzieł sztuki w Polsce. Raport, wyniki sprzedaży, liderzy rynku (Sala Audytoryjna) Rafał Kamecki
Rozwinięcie piątkowego wykładu. Spotkanie w formie warsztatów instruktażowych pozwoli dokonać szczegółowej analizy (za pomocą dostarczonych arkuszy kalkulacyjnych) zmienności, ryzyka, okazji i szans na osiągnięcie dużych zysków na rynku. Poza usystematyzowaniem wiedzy zostaną omówione kolejne czynniki makroekonomiczne i statystyki potrzebne w skutecznym tradingu.

11:00 – 12:00
Gdzie jest klucz do rozsądnego daytradingu? Rynek czy trader – nie zapomnij o wpływie tradingu na tradera (Sala Teatralna) – Mieczysław Siudek

12:00 – 13:00
Trader poza wykresem (Sala Audytoryjna) – Jacek Kubrak

12:00 – 13:00
Praktyczne wykorzystanie certyfikatów ING Turbo w codziennym inwestowaniu (Sala Teatralna) – Radosław Chodkowski
Inwestor z wieloletnim doświadczeniem pokaże, jak dzięki certyfikatom ING Turbo można lepiej wykorzystywać nadarzające się okazje rynkowe.

13:00 – 14:00
Przerwa lunchowa (III poziom ICE)

15:00 – 16:00
Wolisz mieć rację czy zyski? (Sala Audytoryjna) – Tomasz Jaroszek
Spekulacja na rynkach finansowych to niezwykle trudne zajęcie. Bardzo często musimy sami przed sobą przyznać, że się pomyliliśmy lub świadomie uczestniczyć w bańce spekulacyjnej, wiedząc, że wiele osób straci w niej oszczędności życia. Podczas wykładu inwestorzy zobaczą wiele sytuacji, w których nieszablonowe myślenie przynosiło pokaźne zyski, podczas gdy klasyczne zasady inwestowania nakazywały zupełnie inna strategię. Współczesny inwestor musi dostosować się do coraz szybciej zmieniających się warunków na rynku i… zmian, jakie zaszły w naszym codziennym życiu. Mam nadzieję, że ten wykładów wywróci Twoje myślenie do góry nogami i zainspiruje do szerszego spojrzenia na rynki finansowe.

15:00 – 16:00
Wspomnienia tradera z City (Sala Teatralna) – Alan Hill
Seminarium biznesowe – 50 miejsc, tylko traderzy korporacyjni oraz instytucjonalni.
Wykład zamknięty dla profesjonalnych traderów oraz przedstawicieli firm uczestniczących w Targach FxCuffs. Głównym tematem będzie kwestia relacji klient-broker, a dokładniej biznesu z perspektywy obu stron branży, co pozwoli zrozumieć zależności i wzmocni długoterminowe umowy partnerskie. Istotnym elementem wykładu będzie też wykorzystanie hedgingu korporacyjnego na rynku Forex.
Jeśli pracujesz jako trader w firmie/korporacji lub jesteś pracownikiem brokera ten wykład jest dla Ciebie!

16:00 – 17:00
Zapomniane surowce czyli aktywa kolejnej dekady (Sala Audytoryjna) – Trader21
Na rynku utrzymuje się ekstremalnie wysokie rozwarstwienie pomiędzy aktywami finansowymi (akcje, obligacje) oraz aktywami materialnymi (surowce, metale szlachetne). Dodatkowo same surowce są historycznie tanie w odniesieniu do S&P 500 oraz cechują się wybitnie negatywnym sentymentem wśród większości inwestorów. Połączenie niskich cen, rozpędzającej się inflacji oraz nieuniknionych podwyżek stóp procentowych tworzy nam w zasadzie perfekcyjne otoczenie do wzrostów cen praktycznie wszystkich grup surowców. Czy najbliższa dekada przyniesie nam mini-hossę podobną do tej z lat 2003 – 2008 czy raczej eksplozję cen zakończoną bańką spekulacyjną jak w roku 1980? Tego dowiecie się z mojego wykładu na który serdecznie zapraszam.

17:00 – 18:00
Naprawdę nie dzieje się nic? Zarys teorii tradingu w konsolidacjach z perspektywy price action (Sala Teatralna) – dr Zbigniew Wieczorek
Jeżeli weźmiemy pod uwagę, że statystycznie rzecz ujmując rynki większość czasu funkcjonują w ramach ruchów bocznych, to zastanawia ubogość myśli na temat tradowania w złożonych układach balansowania ceny. Wykład będzie próbą streszczenia kilkuletnich badań autora na temat techniki analizy i tradingu w konsolidacjach. Zwieńczeniem wykładu będzie prezentacja ogólnych zasad tradowania w ruchach bocznych wraz ze specjalnie na tę okazję przygotowanym zestawem ćwiczeń

18:15 – 19:15
Debata FxCuffs – Do czego doprowadzi Blockchain? – wizje przyszłości (Sala Teatralna) – Szczepan Bentyn
Grupie jednych z największych fascynatów i ekspertów technologii Blockchain pozwolimy na dyskusję, która pokaże nam nowe, nieodkryte i może wręcz niewyobrażalne zastosowania technologii Blockchain. Panelistami będą osoby działające w tej branży od lat i na co dzień budującymi rozwiązania technologiczne, prawne jak i ideologiczne, które kiedyś mogą się stać podwalinami nowego porządku świata. Czy świat ten będzie przypominał świat Start Trek a może raczej Elizjum? Dokąd może zaprowadzić nas ta nowa i wciąż nieodgadniona technologia przyszłości?

20:00 – ?
Afterparty
Restauracji Plac Nowy 1 – szczegóły w wydarzeniu na Facebook’u

20:00 – 22:00
MAYDAY (RUN FOR YOUR WIFE) (Sala Audytoryjna) – wstęp płatny!

Organizator: Fundacja FxCuffs
Data: 16-17 marca 2018, godz. 08:00-22:00 (dodaj do swojego kalendarza!; wydarzenie na Facebook’u)
Miejsce: Centrum Kongresowe ICE Kraków, ul. Marii Konopnickiej 17, Kraków, Polska
Dodatkowe info: zapisy

RADOM

#InwestStory

Opis organizatora: NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma pakiet powitalny.

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data: 6 marca 20178 godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Aviator, Jacka Malczewskiego 18, Radom, Polska
Dodatkowe info: zapisy

GORZÓW WIELKOPOLSKI

#InwestStory

Opis organizatora: NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma pakiet powitalny.

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data: 14 marca 2018, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Qubus Hotel, Orląt Lwowskich 3, 66-410 Gorzów Wielkopolski, Polska
Dodatkowe info: zapisy

LUBLIN

Artyści Rynków – szkolenie w Lublinie

Opis organizatora: Zapraszamy na bezpłatne szkolenie giełdowe z cyklu Artyści Rynków. Szkolenie zostało przygotowane we współpracy z firmą szkoleniową Compentia. Szkolenie rozpocznie się o 17:30 i potrwa do 21:00.

Program:

1) Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?

 • Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
 • Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
 • Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać

2) Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje

 • Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
 • Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
 • Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
 • Określenie interwału czasowego inwestycji

3) Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych

 • Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
 • Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
 • Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Prowadzący:

Marcin Tuszkiewicz – aktywny inwestor, współzałożyciel Investio
Maciej Leściorz – Dyrektor ds. Sprzedaży i Edukacji, CMC Markets

Organizator: CMC Markets
Data: 6 marca 2018, godz. 17:30-21:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Mercure Lublin Centrum, Aleje Racławickie 12, 20-037 Lublin, Polska
Dodatkowe info: zapisy

POZNAŃ

Skuteczny inwestor Poznań

Opis organizatora: To nowy cykl szkoleń o bezpiecznych i skutecznych sposobach zarządzania i pomnażania kapitału. Na szkoleniu poznasz: rozwiązania, dzięki którym efektywnie zbudujesz i pomnożysz swój majątek aktualne szanse rynkowe oraz innowacyjne formy inwestowania sposoby osiągania atrakcyjnych stóp zwrotu bez konieczności angażowania własnego czasu i energii.

„Skuteczny Inwestor” to obowiązkowe szkolenie dla każdego, kto: szuka atrakcyjnych możliwości inwestycyjnych chce stworzyć/zdywersyfikować swój portfel inwestycyjny dysponuje wolnymi środkami finansowymi szuka alternatyw dla lokat bankowych lub wynajmu nieruchomości chce zainwestować wolne środki/kapitał w horyzoncie/okresie do 36 miesięcy chce rozpocząć regularne budowanie kapitału na przyszłość z nadwyżek finansowych Doświadczenie w inwestowaniu nie jest wymagane!

CZĘŚĆ SPECJALNA „Inwestycje rentierskie z regularną wypłatą odsetek” Większość z nas inwestycje rentierskie kojarzy z inwestycjami wymagającymi zaangażowania dużego kapitału. A to nie zawsze jest prawdą. Istnieją jednak rozwiązania inwestycyjne z regularną wypłatą odsetek dostępne już od 20 000 złotych. Pomimo, że niskooprocentowane lokaty bankowe oraz inwestowanie w nieruchomości pod wynajem stanowią wciąż popularną formę lokowania kapitału, to istnieją alternatywne, krótkoterminowe i bardziej zyskowne inwestycje stałodochodowe z regularną wypłatą odsetek. Poznasz je w tej części spotkania.

Poznaj dwie najzyskowniejsze obecnie branże, na których buduje się produkty inwestycyjne o charakterze dłużnym i udziałowym dla klientów indywidualnych. Rynek deweloperski nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych. Zyski z inwestycji od 9% rocznie. null null Rynek pożyczek gotówkowych poza bankowych, pożyczek pomostowych zabezpieczonych na nieruchomościach i sekurytyzacja wierzytelności. Zyski z inwestycji od 8% do 11% rocznie z kwartalną wypłatą odsetek. Na spotkaniu dowiesz się jak osiągać zyski – takie jak na najlepszej lokacie bankowej w ciągu roku – w kwartał!

Prowadzący – Krzysztof Noga Certyfikowany Doradca EFG® (numer licencji: PL.09.EFG.00862). Autor szkoleń z zakresu planowania finansów osobistych, na których pojawiło się ponad 40 tys. osób. Pracuje bezpośrednio z blisko 500 inwestorami. Osobiście inwestuje m.in. w nieruchomości, fundusze inwestycyjne, akcje, obligacje korporacyjne, biznesy. W Szkole Inwestowania S.A. od 2008 r.

Organizator: Szkoła Inwestowania
Data:
20 marzec 2018, godz. 18:00-20:30 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: sala 11, 5. piętro, Centrum Konferencyjne, Młyńska 12, Poznań, Polska
Dodatkowe info: zapisy (80 miejsc)

KIELCE

Artyści Rynków – szkolenie w Kielcach

Opis organizatora: Zapraszamy na bezpłatne szkolenie giełdowe z cyklu Artyści Rynków. Szkolenie zostało przygotowane we współpracy z firmą szkoleniową Compentia. Szkolenie rozpocznie się o 17:30 i potrwa do 21:00.

Program:

1) Czy strategia Buffeta byłaby dla Ciebie odpowiednia? A jeżeli nie, to jaka?

 • Czy strategia „kup i trzymaj” byłaby dla Ciebie równie dochodowa jak dla Warrena Buffeta?
 • Określ swoje naturalne predyspozycje i sprawdź, czy powinieneś szukać trendów na rynku akcyjnym, okazji na towarach i surowcach czy handlować daytradingowo na rynku walutowym
 • Jak uzyskać dostęp do globalnych rynków i jakim kapitałem trzeba dysponować, aby móc się na nich swobodnie poruszać

2) Technika to nie wszystko – buduj podłoże pod zdrowe transakcje

 • Jak zdobywać dane fundamentalne i makroekonomiczne z najlepszych źródeł?
 • Nie musisz być ekonomistą, aby rozumieć działanie gospodarki! 5 złotych zasad zdrowego rozwoju (firm i państw)
 • Określenie swoich oczekiwań względem podejmowanych inwestycji
 • Określenie interwału czasowego inwestycji

3) Strategie dla poszczególnych stylów inwestycyjnych

 • Poznaj strategię dedykowaną na rynek akcyjny, która przy ograniczonym ryzyku może przynieść dwucyfrowe stopy zwrotu oraz wymaga od Ciebie zaangażowania jedynie 2 godzin tygodniowo
 • Zobacz jak powinien wyglądać handel krótkoterminowy na rynku walutowym, jakimi zasadami trzeba kierować się dla tego typu handlu
 • Jeżeli jednak nie jesteś ani inwestorem długoterminowym ani daytraderem, to dla Ciebie jest strategia swingowa pozwalająca na wyłapywanie silnych impulsów i trwanie w rynku tylko wtedy, kiedy rynek idzie w Twoją stronę

Prowadzący:

Marcin Tuszkiewicz – aktywny inwestor, współzałożyciel Investio
Maciej Leściorz – Dyrektor ds. Sprzedaży i Edukacji, CMC Markets

Organizator: CMC Markets
Data: 7 marca 2018, godz. 17:30-21:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Qubus Hotel Kielce, Składowa 2, 25-505 Kielce, Polska
Dodatkowe info: zapisy

#InwestStory

Opis organizatora: NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma pakiet powitalny.

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data: 21 marca 2018, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: BEST WESTERN Grand Hotel Henryka Sienkiewicza 78, 25-501 Kielce, Polska
Dodatkowe info: zapisy

KALISZ

#InwestStory

Opis organizatora: NS Akademia wspólnie z Giełdą Papierów Wartościowych w Warszawie S.A., zapraszają na bezpłatne spotkania dla inwestorów. Eksperci instytucji finansowych podzielą się z Tobą wiedzą, doświadczeniem, a także przedstawią praktyczne aspekty funkcjonowania rynku kapitałowego. Każdy uczestnik spotkania otrzyma pakiet powitalny.

Program:

16:30 – 17:00
Rejestracja uczestników

17:00 – 18:45
Zdobądź przewagę nad rynkiem

18:45 – 19:00
Przerwa kawowa

19:00 – 20:00
Możliwości lokowania oszczędności przy wykorzystaniu instrumentów
finansowych notowanych na GPW

20:00 –
Koktajl

Organizator: Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie, Dom Maklerski Noble Securities
Data: 28 marca 2017, godz. 16:30-20:00 (dodaj do swojego kalendarza!)
Miejsce: Hotel Europa aleja Wolności 5, 62-800 Kalisz, Polska
Dodatkowe info: zapisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *