Liga NVT – początek!!

Liga NVT

Mamy to! Pierwsza Liga NVT rusza już 11 marca 2021 roku! Zobaczcie o co biega i dlaczego o tym piszę!!

Dlaczego biorę udział?

Najważniejsze – bo chcę 🙂

I nikt nie wymusza niczyjego udziału.

Uważam, że inicjatywa jest super i liczę, że stanie się regularną akcją grupy NVT. O tym, że inicjatywy NVT wspieram wiecie już od pewnego czasu

Jednocześnie mam nadzieję odpowiedzieć na wiele pytań które dostaję, zwłaszcza na jedno: czy wykorzystuję publikowane przeze mnie statystyki.

Liga NVT a publikacja wyników finansowych

Kilkakrotnie wspominałem, że nie pokazuję swoich wyników. Jednak ponieważ konkurs jest de facto skierowany do grupy NVT, którą uważam za najbardziej merytoryczną grupę branżową w polskim internecie i przy okazji z Maksem Bączkowskim współpracuję nie pierwszy raz – dlatego zdecydowałem się na udział.

Choć oczywiście jestem świadom że moje poczynania będą komentowane także przez osoby karmiące się hejtem – ale cóż, niech się w błotku taplają jak lubią.

Dodatkowo – mój udział to większa pula nagród dla trzech najlepszych traderów w konkursie, więc tym bardziej warto 🙂

Zapisy do konkursu Liga NVT

Konkurs Liga NVT ma swoją własną stronę, więc tym bardziej będzie można śledzić zmagania uczestników. Tam też znajdziecie opis procesu zgłoszenia do konkursu! Konkurs trwa od 11 marca do 7 kwietnia 2021. Cztery tygodnie rynkowych zmagań – będzie się działo!

Generalnie i w skrócie: w konkursie wszyscy uczestnicy startują z równą kwotą 2 tysięcy złotych (lub określony w warunkach ekwiwalent w €, $ lub £) – co wg mnie jest bardzo fajnym podejściem do tematu.

Strategia konkursowa

W dwóch słowach: mój udział w konkursie oprze się na publikowanych przeze mnie statystykach. Więcej na ten temat wspomnę znajdziecie we wpisie na dzienniku tradera jeszcze w tym tygodniu 🙂

Gdzie śledzić?

Moje postępy konkursowe można śledzić dwojako:

Z czego na dzienniku tradera jeszcze przed rozpoczęciem konkursu opublikuję opublikowałem (10 marca 2021) wpis z moim planem konkursowym 🙂 Więc myślę, że będzie warto się zapoznać z tym przed konkursem!

Co dalej?

Jeśli jesteście członkami grupy NVT (New Vision Trading) i macie ochotę dołączyć do konkursu na warunkach na jakich jest organizowany – to serdecznie zachęcam.

Do merytorycznej dyskusji na temat realizacji strategii etc – także serdecznie zachęcam!

Rejestracja u brokera do konkursu Liga NVT

Kwestia stricte techniczna.

Podczas rejestracji u brokera podejmujemy dwie ważne decyzje: jurysdykcja prawna (i później wybór dźwigni) oraz rodzaj konta. Ponieważ jest to broker, z którego korzystać będę tylko w konkursie, na małej części mojego kapitału inwestycyjnego to zdecydowałem się na następujące opcje:

  • rachunek profesjonalny (niższe czy wręcz zerowe spready w zamian za stałą prowizję $7)
  • nadzór SVGFSA – Saint Vincent And The Grenadines

Jednocześnie podkreślam, że wybór regulatora FCA (Wielka Brytania) daje większe poczucie bezpieczeństwa niż egzotyczne jurysdykcje.

Jednak dzięki wyborze SVGFSA mogłem później wybrać dźwignię – aż do 1:500. I na najwyższą się zdecydowałem. Dlaczego? Ponieważ w zasadzie nigdy (za wyjątkiem przekonania graniczącego z pewnością tak jak podczas zwycięstwa Trumpa w 2016 czy wyborów w UK w 2017 roku) nie inwestuję all in, więc wyższa dźwignia jest po prostu rezerwą – co świetnie oddają sparafrazowane słowa jednej z bohaterek filmu AVP: Alien vs. Predator:

Wyższa dźwignia jest jak prezerwatywa – lepiej mieć i nie użyć niż nie mieć gdy jest potrzebna.

Do zobaczenia w konkursie i na rynku!

Podsumowanie
Liga NVT
Tytuł:
Liga NVT
Opis:
Informacja o konkursie Liga NVT oraz moim udziale w nim - wraz z powodami i strategiami.
Autor:
Wydawca:
Prywatny INV€$TOR
Logo:

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.