zmiany w ramówce Comparic24 [AKTUALIZACJA 01/05/2020]

przez | 9 października 2019

Jak zapewne zauważyliście, pojawiają się kolejne zmiany w ramówce Comparic24. Co i dlaczego – już tłumaczę poniżej 🙂

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Chcesz przejść od razu do aktualizacji informacji z 1 maja 2020?
Kliknij tutaj

Moje programy

Jeśli nie zdarzyło się Wam oglądać moich programów w ramach Comparic24 to i nie czytaliście wpisu organizacyjnego, to śpieszę donieść, że mam swoje pasmo od poniedziałku do czwartku od 13:10 do 15:00 gdzie robię trzy programy: Today in USA (codziennie o 14:10) oraz surowcowe info (poniedziałek i środa o 13:10) i Makrologię (wtorek i czwartek o 13:10).

Jednak o ile Today in USA oraz surowcowe info są programami bardzo bieżącymi i zawierającymi sporo newsów, o tyle Makrologia to taki mój freestyle.

Makrologia

Od stycznia do 1 października 2019 zrealizowałem 62 odcinki(!) Makrologii, każdy w zasadzie na samodzielny temat (wyjątkiem był tutaj gaz łupkowy, który to materiał podzieliłem na dwie części).

Tematyka była bardzo szeroka, począwszy od tematów bieżących (seria siedmiu programów co z tym Brexitem? czy omówienie szczytu G7 i spotkania w Jackson Hole w sierpniu 2019) poprzez trzy programy stricte historyczne (dwa kryzysy i historia marki Audi), jeden niesamowity wywiad z Anią Smolińską i Sylwią Dobosz, podstawy ekonomii (z zahaczaniem o inne dziedziny takie jak psychologia), tematy polityczno-społeczne (tu najbardziej jestem zadowolony z materiału terroryzm i giełdy który miał premierę jednocześnie w TV i na blogu) jak i tematy stricte inwestycyjne (np dotyczące budowania strategii inwestycyjnej czy bezpieczeństwa inwestowania).

Ja uważam, że przez ten czas bardzo wiele programów w ramach tego cyklu zrobiłem. Część z nich to treści które pojawiały się na blogu od początku jego istnienia, inne to zupełnie nowe czy choćby mocno odświeżone spojrzenie na pewne kwestie.

„Problemem” tych programów było ich właściwe przygotowanie. Staram się nie robić „na od…wal się” tych  materiałów, więc trochę pracy przy tym schodziło. Miałem też przygotowaną tematykę kilku kolejnych programów, jednakże większość z nich to potężne molochy, wymagające paru godzin pracy, tak jak wspomniany już terroryzm i giełdy, który ogarniałem ponad 6 godzin. A ponieważ każdy program realizuję od początku do końca samodzielnie, to możecie się domyślać, ile to czasu zajmuje.

I powoli zaczynało mnie to męczyć, zwłaszcza że myślałem o tych wtorkowych i czwartkowych programach przez cały tydzień. Cierpiały na tym inne tematy, zwłaszcza że ostatnich parę miesięcy to było kilka innych „czasopochłaniaczy” w moim życiu, przez co łapię opóźnienia, np z publikacją podsumowania statystyk za poprzedni miesiąc – sierpniowe podsumowanie pojawiło się dopiero 23 września!

Dlatego w tym tygodniu podjąłem decyzję o zdjęciu Makrologii z ramówki.

W ten sposób zwolniłem sobie dwie godziny samych programów plus 4+ godzin tygodniowo przygotowań do niego. O spokoju psychicznym nie wspominając.

Po rozmowie z włodarzami stacji nie było problemu by zmiany wprowadzić w trybie natychmiastowym.

Czy to oznacza koniec Makrologii?

Bardzo bym nie chciał, by ten program „umarł”. Jednak nie jestem obecnie w stanie dostarczać go dwa razy w tygodniu. Prawdę mówiąc póki nie „nadgonię” zaległości w moim terminarzu, nie będę w stanie go dostarczać w żaden regularny sposób.

Dlatego ustalone zostało, że po prostu jak ogarnę sobie któryś z tematów to zrobimy program z tego cyklu i tyle. Prawdopodobnie będzie zrobiony tak jak terroryzm i giełdy – jednoczesna premiera na blogu i w TV. W ten sposób materiał wiem, że będzie dobrze przygotowany, bez pośpiechu i z właściwym tłem.

Jednak kiedy się pojawi kolejny odcinek Makrologii i jaka będzie jego tematyka – tego na dzień dzisiejszy nie wiem.

Pozostałe moje programy, czyli cztery dwa razy w tygodniu Today in USA oraz surowcowe info wciąż pozostają w ramówce. I raczej nie będzie tutaj zbyt szybko zmian 🙂

Zmiana w godzinach emisji od 1 kwietnia maja 2020

Zachodzi też zmiana w godzinach emisji programów. Od 1 kwietnia 2020 programy będą krótsze (po ~25 minut), a od 1 maja została zmieniona częstotliwość programów Today in USA. Nowa ramówka wygląda następująco:

Poniedziałek:

14:00 – Surowcowe info

Wtorek:

14:00 – Today in USA

Środa:

14:00 – Surowcowe info

Czwartek:

14:00 – Today in USA

 

PS. Inna sprawa, że tak duża regularność trąci etatem, a to już nie jest dobre 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *