blogowe podsumowanie 2019 roku

przez | 9 stycznia 2020

Rok się skończył, więc parę słów można napisać. Tak więc blogowe podsumowanie 2019 roku czas zacząć 🙂

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Podsumowanie inwestycyjne

Zbyt wiele w moim inwestowaniu się nie zmieniło. Wciąż kluczowy jest rynek kontraktów terminowych i CFD. Pozostałe inwestycje, pomimo sporego udziału w portfelu, nie zmieniły się praktycznie wcale. Być może w 2020 roku uda się nieco zwiększyć część inwestycji spoza bieżących, krótkoterminowych inwestycji.

Największym pochłaniaczem czasu w tym roku był mój ślub – więc to też wpływało na możliwości inwestowania.

Co do konkretnych liczb – w tym wpisie powiedziałem dlaczego ich nie będzie.

Podsumowanie blogowe – Prywatny INV€$TOR

Na Prywatnym INV€$TORze pojawiło się 45 wpisów w 2019 roku, a odwiedziło bloga ponad dziewiętnaście i pół tysiąca Unikalnych Użytkowników – w tym ponad 88% nowych użytkowników.

Najpopularniejsze wpisy są starsze, bo wciąż króluje wpis o Młodym Ziemniaku jak i o moim handlu podczas wyborów prezydenckich w USA w 2016 roku. Z wpisów powstałych w 2019 roku najwięcej, bo ponad tysiąc odwiedzających miał wpis opisujący publikowane przeze mnie statystyki.

Sam blog jakiś większych zmian czy wizerunkowych czy też w formie nie przeszedł.

Podsumowanie blogowe – dziennik tradera

Na dzienniku tradera wrzuciłem 61 wpisów. Całkiem sporo – a odwiedzających było ponad 3 tysiące Unikalnych Użytkowników – z czego ponad 78% to nowi użytkownicy.

Najpopularniejszy był wpis z grudnia – sekwencja statystyczna i kalendarze ze statystykami na Rajd św. Mikołaja – który to odwiedziło 224 Unikalnych Użytkowników.

Biorąc pod uwagę bardzo bieżący charakter bloga, uważam te liczby za całkiem przyzwoite 🙂

Podsumowanie blogowe – surowcowe.info

Serwis surowcowe.info ciężko podsumować. Wiele informacji jest na stronach poświęconych konkretnym surowcom.

Natomiast zacząłem publikacje aktualności w formie blogowych wpisów, najczęściej razem z programem w Comparic24, ale nie tylko – chociażby wpis o zmianach w hodowli kawy z sierpnia 2019. Ale to właśnie strony są najpopularniejsze w tym serwisie – aktualności w bieżącej formie są mniej popularne. I w zasadzie o to właśnie chodziło w tworzeniu serwisu surowcowe.info – by był źródłem informacji ponadczasowych. Ale wpisów aktualności mam w 2019 roku 67 czyli najwięcej z wszystkich trzech miejsc.

W związku z serwisem mam też największe plany na 2020 – chciałbym go dokończyć. Zapełnić większą ilością treści dla już istniejących surowców jak i dla nowych. Również w aspekcie technicznym mam parę planów, część to zwykła kosmetyka, ale część chciałbym żeby znacznie lepiej pracowała – co z tego wyjdzie się przekonamy w podsumowaniu za rok 😉

RAZEM

173 wpisy… Czyli średnio co drugi dzień coś publikuję – nieźle!

Podsumowanie social media – Twitter i Facebook

Krótko mówiąc, rośnie mi liczba obserwujących w social mediach, gdzie znacznie wzrosła moja aktywność – nie tylko dzięki statystykom publikowanym od niedzieli do czwartku. Oczywiście informacje o nowych wpisach czy moich programach w Comparic24 także się pojawiają w social mediach.

Na Twitterze mam 555 obserwujących.

Na Facebook’u mam 1 349 obserwujących.

Wrzucam też część informacji na mój profil na LinkedIn, ale zdecydowanie mniej niż na pozostałe dwa główne – starając się zachować poważniejszy charakter i nie zasypywać profilu informacjami takimi jak np codzienne statystyki. Raczej wątpię, by CV czy LinkedIn się przydał mi do czegoś, ale na wszelki wypadek – jest.

Powracam też do wrzucania grafik z Prywatnego INV€$TORa na Pinterest – ale nie mam specjalnie wiary w ten serwis.

Pozyskiwanie

Prywatny INV€$TOR

Jeśli chodzi o pozyskiwanie Czytelników to króluje Google – z wyszukiwarki dotarło do mnie 13 070 Unikalnych Użytkowników (65,63%) w 2019 roku.

Bezpośrednio po adresie Prywatnego INV€$TORa wchodzi 2 682 Unikalnych Użytkowników (13,47%).

Z Facebooka, gdzie linki wrzucam nie tylko na fanpage’a ale również na innych grupach, mam w 2019 roku 2 090 Unikalnych Użytkowników (10,5%).

Twitter przełożył się na 242 Unikalnych Użytkowników (1,22%) na blogu w 2019 roku.

Cztery agregaty blogów w których jestem, odpowiadają za 2,96% ruchu czyli 590 Unikalnych Użytkowników.

Wysoko, bo na 7. miejscu, jest też wyszukiwarka Bing, która przyprowadziła mi 323 Unikalnych Użytkowników (1,62%).

dziennik trader

Z kolei na dziennik tradera ludzie docierają przede wszystkim po wpisaniu adresu – 1 515 Unikalnych Użytkowników (47,61%).

Drugie źródło to Facebook – 813 Unikalnych Użytkowników (25,55%).

Trzecie to wyszukiwarka Google – 517 Unikalnych Użytkowników (16,25%).

Twitter dał 190 wejść Unikalnych Użytkowników (5,97%).

Jeden z agregatów blogowych zamyka pierwszą piątkę wejść z 59 Unikalnymi Użytkownikami (1,85%).

surowcowe.info

Surowce to też mają przede wszystkim wejścia z bezpośredniego adresu – bo 796 Unikalnych Użytkowników (39,66%).

Drugie źródło to wyszukiwarka Google – 611 Unikalnych Użytkowników (30,44%). Wyniki o tyle fajne, że gonią bezpośrednie wejścia czyli dobrze pozycjonuję serwis.

Trzecie źródło to Facebook – 412 Unikalnych Użytkowników (20,53%).

Twitter dostarcza 81 Unikalnych Użytkowników (4,04%).

I piątkę zamyka wyszukiwarka Bing – 29 Unikalnych Użytkowników (1,44%).

Podsumowanie pozyskania

Jak widać pozyskiwanie jest bardzo wysokie dla wyszukiwarek – na dzienniku zaledwie 16,25%, ale surowcowe to już ponad 30%, a dla Prywatnego to główne źródło ruchu – ponad 65%. Co już pisałem przy surowcowych – doskonałe wyniki świadczące o dobrym pozycjonowaniu wpisów. Zwłaszcza że nie korzystam z żadnych płatnych reklam – ani w Google ani na Facebook’u.

Finanse blogowe

Rok 2019 nie przyniósł mi żadnych przychodów z blogów. Odrzuciłem kilka propozycji reklamowych od firm których nie chcę polecać swoim Czytelnikom.

Plan na 2020

Więcej pisać zarówno na Prywatnym INV€$TORze jak i na dzienniku tradera. Rozwijać serwis surowcowe.info nie tylko aktualnościami.

Czyli nie mam w planach dużego, konkretnego projektu. Statystyki będą kontynuowane i mam nadzieję, że wszystko co chcę z nimi osiągnąć mi się uda ogarnąć do mniej więcej czerwca 2020. Wtedy poszukam innego projektu albo po prostu drugie półrocze spędzę na rozwijaniu serwisów.

Jednak co trzeba podkreślić – wszystkie trzy miejsca w sieci nie mają priorytetu. Na pierwszym miejscu jest inwestowanie. Blogi prowadzę hobbistycznie.

Graficzne, skrócone podsumowanie

blogowe podsumowanie 2019 roku

blogowe podsumowanie 2019 roku

2 komentarze do „blogowe podsumowanie 2019 roku

 1. Krzysztof

  Wszystkiego najlepszego w nowym roku! ?

  2019 też mi upłynął pod znakiem organizacji ślubu, wyobrażam sobie jakim pochłaniaczem czasu (i pieniędzy) musiało to być dla Ciebie.

  Powodzenia w rozwijaniu bloga! Bardzo doceniam informację odrzuceniu współpracy — w niektóre nie warto się angażować, nawet jeśli pieniądze są fajne.

  Pozdrawiam!

  Odpowiedz
  1. BJK Autor wpisu

   U Ciebie to były de facto dwa śluby, czytałem że to było dużo bardziej skomplikowane…

   Co do współpracy to mam mocny kręgosłup moralny, wbrew bzdurom opowiadanym przez niektórych.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *