Gwiezdne Wojny w inwestowaniu – outro

przez | 29 marca 2020

W połowie lutego rozpocząłem projekcik o nieco humorystycznym zabarwieniu. Dotyczył on powiązania świata Gwiezdnych Wojen z inwestycjami tudzież tradingiem. Całość rozpisałem w tym wpisie. Niestety, przyszedł czas na zakończenie projektu, ale nim to nastąpi to publikacja drobnego podsumowania i słowo wyjaśnienia na temat końca projektu.

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Gwiezdne Wojny w inwestowaniu – publikacje

Nim przejdziemy do szczegółów i wyjaśnienia, wpierw materiały które się pojawiały na moim Facebook’owym fanpage’u i Twitterowym profilu.

15 luty 2020

Projekt rozpoczęliśmy od cytatu Yody z “Mrocznego Widma“.

I pod tym wpisem pojawiło się kilka komentarzy, w tym również humorystycznych (pisownia oryginalna):

Emocje prowadzą do chciwości.

Chciwość prowadzi do większego ryzyka.

Ryzyko prowadzi do (nadmiernych) strat. 🙂

Marcin M.

Zaczynam 0,01 lota, następnie walę 5 lotów, później sam już ustawiam rynki ?

Paweł L.

Najpierw się boisz i sie denerwujesz , następnie jesteś zły bo tracisz i nienawidzisz zarabiających . Na koniec przechodzisz na ciemna stronę mocy i zaczynasz sprzedawać szkolenia z farmazonu …

Ryszard B.

Pierwszy komentarz jak najbardziej pokazuje sens obrazka, więc za wiele dodawać nie trzeba. Pozostałe komentarze wywołują uśmiech na twarzy, więc też super!

23 luty 2020

Kolejnym materiałem była telewizyjna reklama “Mrocznego Widma“, uważam, że bardzo pasująca do inwestorów:

Ja to widzę tak, że strach przed stratą dotyczy każdego z nas, jeśli nauczymy się go wykorzystywać to można na tym zarobić. Ten materiał był inspiracją do tytułu jednego z moich pierwszych publicznych wystąpień, które możecie obejrzeć tutaj.

1 marca 2020

Czas na klasyczny cytat Yody z “Imperium kontratakuje

Tu oczywiście istotą jest, żebyśmy nie dali się sparaliżować strachowi. Nie każda decyzja będzie słuszna i trafiona, ale ich brak może sprawić, że nigdy nie będziemy dobrymi inwestorami.

8 marca 2020

W Dzień Kobiet pozostaliśmy po Jasnej Stronie Mocy i przeczytaliśmy kodeks Jedi:

Myślę, że to jest credo które powinno każdemu inwestorowi przyświecać. Emocje w każdej (poza miłosnymi) sprawami są złym doradcą. Podobnie jak niewiedza. Ile razy w internecie można przeczytać, że ktoś jest zaskoczony że istnieje zmienny spread, albo że następują rolowania instrumentów. Jedynie zmienił bym zdanie dotyczące pasji – ona powinna być, pasja dla rynków, zmierzenia się z nim, pasja dla pracy.

15 marca 2020

Po Kodeksie Jedi warto zobaczyć czy Ciemna Strona Mocy nie może nam czegoś podpowiedzieć. Więc wrzuciłem Kodeks Sithów:

I tu jest właściwe podejście do pasji – czyli elementu który mi nie pasował w kodeksie Jedi. Może więc należało by zrobić kodeks inwestora na bazie tych dwóch gwiezdnowojennych kodeksów?

22 marca 2020

I ostatni element w projekcie, który także nie poznał żadnego z Waszych komentarzy. Imperator w “Powrocie Jedi” powiedział:

To można zinterpretować na kilka sposobów, głównie opierając się na tym czy za Imperatora uważamy się my, czy jest nim może mityczny “grubas” na rynku? Ja osobiście sięgam po interpretację tego zdania znając przyszłe losy Imperatora właśnie w “Powrocie Jedi“. Pokazuje to, że nawet najlepsza analiza, oparta na pewnikach i głębokiej wiedzy może się obrócić na naszą niekorzyść. W trzech rynkowych słowach: stawiajcie stop lossy!

Gwiezdne Wojny w inwestowaniu – dlaczego koniec?

W projekcie prosiłem Was o interpretację materiału z Gwiezdnych Wojen w kontekście inwestycyjnym. Niestety, o ile pierwszy obrazek spotkał się z pewną reakcją, o tyle kolejne materiały pozostały bez odzewu. Jedynie parę “lajków” zebrały…

Tak więc niniejszym projekt będę kończyć w trybie natychmiastowym – jak widać powyżej pojawiło się w nim sześć różnych materiałów (pięć grafik i filmik). W teorii mógłbym go jeszcze parę tygodni prowadzić, ale przy braku odzewu nie będę Wam zaśmiecał socialmediów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *