inwestowanie na żywo – PZU S.A.

przez | 22 września 2016

Dotychczas o moich inwestycjach mogliście przeczytać albo w kontekście sukcesów ze złotem i spółką Erne Ventures S.A. albo o dotkliwej porażce z niemieckim indeksem DAX. Dzisiaj jednak wpis będący niejako relacją z inwestycji na żywo z zainwestowania w ubezpieczyciela czyli PZU S.A….

[otw_is sidebar=otw-sidebar-1]

Dlaczego zainwestowałem w PZU S.A.?

PZU S.A.

źródło: www.media.pzu.pl

To będzie krótki wpis. Od pewnego czasu obserwowałem to co się dzieje ze spółką PZU S.A. Wiadomości o planach Alior Banku (który w 29% należy do PZU) w związku z przejęciem Raiffeisen Polbank tylko pozytywnie wpływają na moje odczucia, zwłaszcza że mowa o przejęciu z pominięciem problematycznych kredytów denominowanych we frankach szwajcarskich.

Co prawda widzę, że dzisiaj mamy duży skok w górę (w momencie pisania tego artykułu +2,11%), natomiast sądzę, że jest jeszcze pole do wzrostów. Tym bardziej, że na koniec września pojawi się prawo do dywidendy w wysokości zdaje się 2,08 zł na każdą akcję, co może jeszcze podpompować kurs.

Jak dla mnie przecena na tej spółce się skończyła i teraz został jedynie ruch w górę. W dodatku to bardzo płynna spółka, dlatego nie boję się sprzedaży po dużo niższej cenie anieżeli wyznaczę przy zleceniu sprzedaży.

PZU inwestycja

Automatyzacja? Jeszcze nie…

Pisałem już o ustawianiu zleceń typu stop loss lub take profit. Do 30 września (prawa do dywidendy) nie będę niczego automatyzował, a jedynie obserwował ruchy na wykresie. Później podejmę dalsze decyzje i poinformuję o nich na blogu.

Kiedy sprzedam?

PZU S.A. - siedziba w Warszawie

źródło: www.media.pzu.pl

To zdecydowanie jest inwestycja krótkoterminowa. Dlatego myślę, że w przeciągu najbliższych trzech miesięcy zakończę tą inwestycję, mam nadzieję, że z zyskiem. Natomiast wyznaczenie dokładnego momentu wyjścia jest na razie niemożliwe. Jeśli chodzi o prowizję to kupno i sprzedaż będą mnie kosztować około 60 złotych.

Więc co bym chciał?

Zysk na poziomie dziesięciu procent będzie bardzo satysfakcjonujący.

Z kolei zysk w okolicy trzech procent będzie punktem do wyznaczenia trailing stop loss 🙂 Myślę, że będzie to lepsze rozwiązanie anieżeli statyczne take profit. W końcu nie ukrywajmy, w inwestowaniu jeśli chodzi o zyski to sky is the limit. Osobiście nie miałbym nic przeciwko, żeby cena pofrunęła do 50 złotych za sztukę w październiku 🙂 Choć bardziej realnie widzę minimalne przekroczenie bariery 30 złotych za sztukę.

Oczywiście jest też opcja, że sprzedam je tuż przed prawem do dywidendy – jeśli wzrosty, które się zaczęły w tym tygodniu będą wystarczające.

 

 

Co Wy sądzicie o akcjach PZU? Ich przecena się już skończyła czy też może mamy do czynienia z korekcyjnym odbiciem w górę?

6 komentarzy do „inwestowanie na żywo – PZU S.A.

 1. Voytek

  Sam myślałem nad PZU spekulacyjnie, jednakże w dłuższym terminie widzę tu jeszcze potencjał do spadku i obawiam się że jednak spory…, ale może będzie jakieś odbicie, sam zastanawiałem się czy pod to zagrać – tak jak mówisz jest spora szansa. W każdym razie życzę Ci powodzenia z PZU i trzymam kciuki.

  Odpowiedz
  1. BJK Autor wpisu

   Dzięki wielkie, cieszę się że nie tylko ja widzę możliwości na wzrost. Osobiście liczę na spekulacje przed dywidendą, wyższą niż sama dywidendą. Wtedy będzie spoko 😉

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *